Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként van esélyem ilyen...

Apaként van esélyem ilyen esetben a gyerekek felügyeletére?

Figyelt kérdés

Válni szeretnék. Van három fiunk, kettő nagyobb (alsós) egy egy 10 hónapos. A kicsit nem terveztem, a feleségem döntött, majd bevallotta, hogy nem szedte a gyógyszert, mert úgy volt vele, ha megszületik úgyis szeretni fogom, hiába nem akartam harmadikat. Egyrészt bejött, mert szeretem a kicsit, másrészt nem bízok benne. Már mondtam neki többször, hogy el fogok válni, csak vártam, hogy nagyobb legyen a kicsi, és visszamenjen dolgozni. Most már úgy gondolom mehet. Bár nem hiszi el, hogy komolyan gondolom a válást.

Kaptam egy állásajánlatot egy másik városban, megbeszéltem, hogy kezdhetek később. A két nagyobbat szeretném magammal vinni.

Van rá esélyem?



2013. jan. 8. 21:54
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Gyerektartás nem kérnék, hisz a kicsi vele van, a két nagy velem. A házat is itt hagynám, mert az közös, az ő pénze is benne van. Nekem van egy lakásom, annak az árából vennék másikat. A házat úgyis a gyerekek fogják örökölni.
2013. jan. 8. 21:55
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Nem sok esélyed van. A Bíróság csak nagyon ritka esetben dönt az apa javára, főleg, hogy még kicsik a gyerekek és őket nem kérdezik meg. Az apának csak kötelessége van, de joga nagyon kevés.
2013. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Annyira nem kicsik, 9 és 11 évesek. Nem tudom nekik mennyire van beleszólási joguk.
2013. jan. 8. 21:58
 4/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem nagyon hiszem. Testvéreket ritkán választanak szét, iskolát kellene váltani, kivennéd a gyerekeket a megszokott közegükből. Megpróbálni persze lehet.
2013. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Esélytelen amit elképzeltel. A testvéreket nem szoktak szétválasztani.
2013. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

De arra, hogy egy 1 évest nekem ítélnek még ennyi esély sincs.

És ha maradok ebben a városban és nekik sem kell iskolát váltani?

2013. jan. 8. 22:02
 7/38 anonim ***** válasza:
76%
Az esélyed nulla, mert testvéreket nem választanak szét. Mégis mivel indokolnad, hogy kettő kell, a harmadik meg nem? Es mivel indokolnad, hogy a gyerekeknek jobb lenne egymás nelkul felnőni?
2013. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
83%

háááát nem is tudom.

anyaként én nem engedném hogy elvidd őket.

pláne ha ők is szeretnek engem és nem akarnának veled lenni

de az is lehet hogy szeretnének,te ismered a fiaidat te tudhatod mit akarnak.elmennének veled? te ezt hogy látod?

amúgy meg nem azért,de attól hogy a baba még 10 hónapos lát hall,érez,látni fogja pláne ha ő is szeret téged, mert miért is ne hiszen az apja vagy,egyszer csak látja hogy lelécel az apja .szerinted ő mit érezne?

fura helyzet. oké nem akartad ezt a babát,de amint írtad megszeretted bár nem eléggé ha el akarsz válni és csak a 2 gyereket magaddal vinni.

de esélyed ? fele-fele,általában az anyjuknál maradnak a gyerekek,megkérdezik majd őket hogy ők mit szeretnének,de ez mellékes.

és szerintem ebbe lesz beleszólása a feleségednek is.,hogy elvinnéd a gyereket..vagy ő mit szól ehhez?

tudja hogy el akarod vinni őket?!

2013. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem közös felügyeleti jogot kaptok, azon belül meg egymás közt meg tudtok egyezni. Persze, jobb ha abban a városban maradsz.
2013. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Jó értem nem választanak szét testvéreket. De a kicsi felügyeleti jogát van esélyem megszerezni? 3 éves kor alatt nem az anya kapja automatikusan?
2013. jan. 8. 22:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!