Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaként van esélyem ilyen...

Apaként van esélyem ilyen esetben a gyerekek felügyeletére?

Figyelt kérdés

Válni szeretnék. Van három fiunk, kettő nagyobb (alsós) egy egy 10 hónapos. A kicsit nem terveztem, a feleségem döntött, majd bevallotta, hogy nem szedte a gyógyszert, mert úgy volt vele, ha megszületik úgyis szeretni fogom, hiába nem akartam harmadikat. Egyrészt bejött, mert szeretem a kicsit, másrészt nem bízok benne. Már mondtam neki többször, hogy el fogok válni, csak vártam, hogy nagyobb legyen a kicsi, és visszamenjen dolgozni. Most már úgy gondolom mehet. Bár nem hiszi el, hogy komolyan gondolom a válást.

Kaptam egy állásajánlatot egy másik városban, megbeszéltem, hogy kezdhetek később. A két nagyobbat szeretném magammal vinni.

Van rá esélyem?



2013. jan. 8. 21:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
Közös felügyelet lenne a legjobb az esetetekben.
2013. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Mindemellett megértelek, értem hogy bizalmi gond lépett fel, és valóban a feleséged nagyot hibázott hogy nem beszélte meg veled nélküled döntött... de nem érzem helyrehozhatatlannak a dolgot. Csak sosem lett átbeszélve mélyen. El kell mondanod neki hogy mélyen megbántotta az érzéseid igazán ezzel. Nem tudom vallásos vagy e de ha mélyen megbánja szívéből amit tett, úgy alapokra lehet helyezni a kapcsolatotokat helyre lehet állítani a bizalmat. Biztosan szerelemből vetted el gondolj bele milyen lenne az életed nélküle ha félreteszed ezt a sértés, fájdalmat amit ér. Nem vele szeretnél megöregedni igaziból együtt élni vele és a gyerekekkel.. te most belül valahol félsz ( ne haragudj hogy ezt a szót használom nem bosszantani akarom) de ez az igazság félsz hogy ami történt megismételődhet csak más, nem újabb gyerek hanem ahogy mondtad teszem azt + lebontja a falakat" Nem azt mondom kétségtelen hogy helyre kell állítani a bizalmat a kapcsolatotokban de szerintem ez nem lehetetlen. Ha mélyen belül szereted, és akarsz küzdeni a családodért, akkor képes is vagy rá, de ehhez mindketten kelleni fogtok.
2013. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

19

Ha nálam lenne két gyerek, nála egy, akkor még mit kellene fizetnem?

Egyébként nem azzal van bajom, hogy fizetni kell, mert ha kell, nem velem fognak élni akkor természetesen fizetek, el kell őket tartani valamiből. De a lakhatás ebben az esetben sem oldódna meg. Akkor sem tudna másikat venni, kénytelen lenne albérletbe menni, vagy valami lelakott házba, esetleg egyszobás panelba három gyerekkel. Szóval így is hagynom kéne amiben most élünk közösen. Pénzügyileg mindenképpen én járok szarul

2013. jan. 8. 22:18
 24/38 anonim ***** válasza:
51%
A bíróság nagyon ritkán ítéli az apának az anyát, ehhez minimum pszichés betegség kell, vagy alkoholizmus, az hogy elhanyagolja, bántsa, vagy veszélyeztesse a gyerekeket, stb. Ha a nejed egyébként rendes a gyerekekkel, nincs vele semmi gáz, nincs esélyed.
2013. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Az hogy hozzuk helyre a házasságunkat nem hinném hogy menni fog. Mint írtam max még húzzuk egymást mellett, míg a gyerekek nagyobbak lesznek. Már valahol nagyon elmentünk egymás mellett. Lehet nem jól reagáltam, kommunikáltam le a dolgokat, bennem is lehet hiba. De eleve egy gyereket terveztem, belementem a kettőbe, mert akarta (még házasság előtt tisztáztuk). Szóval én már egyszer engedtem. Most neki kellett volna. Nem tette, még át is vágott. Ezen nem változtat semmi más tényező.
2013. jan. 8. 22:25
 26/38 anonim ***** válasza:
*Az apának a gyerekeket az anya ellen. Kicsit összevontam. Bocs, már alszom.
2013. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Esélyed:zéro.
2013. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben maradnék ott ahol éltek. A kisgyerek miatt is, mint írtad szereted, bár nem akartad, hogy megszülessen. Ha így van neked is hiányozna. A másik két gyereknek is az anyja, még ha apásak is.

Lehet megbántott, átvert a feleséged, de attól te még ne feledkezz meg arról hogy felelősséget vállalták a gyerekek iránt. Nekik ez az érdekük.

Lehet primitív tanács, lehet megkövezni: az anyát a lakás dologgal nem tudod ösztönözni? Maradhat, és közös felügyeleti jog. Már ha enélkül nem megy bele.

2013. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
43%

Na akkor lehel lepontozni!

Szemét dolog amit akarsz tenni kérdező!Válni akarsz,csak azért mert született egy 3.gyerek akit te nem akartál,de most már szereted? Ahogy olvasom,semmi más bajod nincs a feleségeddel.Ezért akarsz testvéreket szétválasztani,más városban nőjenek fel,egymástó távol,fel akarsz rúgni egy családot!Szerintem más is van itt a háttérben,csak azzal nem dicsekszel...gondolom becsajoztál,elég a házaséletből...

Ez legyen a legnagyobb bűne a feleségednek,hogy szült neked egy 3.gyereket.Honnan tudod,a következő nők nem-e fognak átvágni,mert gondolom nem egyedül akarsz élni életed végéig.Fognak még hazudni neked,becsapni,akkor mit csinálsz,mindig továbbállsz? Neked az a bajod,hogy nem szereted a feleséged,és ez most egy jó indok hogy lelépj.

2013. jan. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
24%
Hogy az asszony átvágott,arról nem a kis gyerek tehet.Testvéreket meg szét választani hát hallod nem gondoltad te ezt végig.Meg nyomorítod az életük.Nekik együtt van a helyük.Esélyed sincs de ne is legyen.
2013. jan. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!