Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalást hogy toleráljátok?

Megcsalást hogy toleráljátok?

Figyelt kérdés
megtörtént esetet szeretnék megbocsájtás, kompromisszum vagy véga a kapcsolatnak?
2013. jan. 4. 19:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Én házassággal és gyerekkel próbáltam megbocsájtani a megcsalást. Elmondta, hogy miért ment félre én is hibás voltam. De folyton az járt az eszemben, hogy ezeket a problémákat a megcsalás előtt megoldhattuk volna, ha elém áll és kinyitja a száját. Ezért nem tudtam többé bízni benne, folyton az járt az eszemben, hogy legközelebb is ez lesz ha valami éppen nem működik a kapcsolatunkban. A szexuális életünk is ráment, mert nem bírtam elviselni az érintését se.

Arról nem is beszélve, hogy egy számomra fontos emberrel lépett félre. Dupla hátba szúrás volt.

2013. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem bocsájtottam meg,szakitottunk,és azóta sem felejtem el neki.
2013. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt ilyen barátnőm megcsalt lefeküdt egy másik sráccal. Nem túl régi sztori ez de már túl vagyok rajta. Még a nyáron történt hogy elmentek nyaralni a családjával egy olyan helyre ahova évek óta eljárnak ott volt a barátnőmnek egy srác ismerőse akivel nagyon jóban voltak meg többször meglátogatták egymást szünetekben meg minden.

A barátnőm lefeküdt a sráccal, sokáig titkolta a dolgot de megtört és mindent elmondott. Nagyon megharagudtam nem bírtam elviselni próbáltam megbocsátani neki mert oké a srác messze lakott nem találkoznak folyton így a veszély kevesebb volt arra hogy megjelenjen mert az biztos hogy adtam volna neki egy állast. De aztán 1 hónap vergődés után azt mondtam oké elég volt többet ne kerülj a szemem elé. Nagyon fájt ez nekem mert szerettem nagyon de nem tudtam vele lenni.

2013. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
43%
Számomra valahogy már maga a "megcsalás" sem egyértelmű fogalom. Mi számít annak? A mással való csókolózás vagy szexelés? Vagy kapcsolat? Vagy csak plátói rajongás már iránt? Engem még nem csaltak meg, nem tudom, hogy mit tennék, ha ez történne. Valószínűleg utána már nem kérnék a kedves páromból. De nem vagyok féltékeny, abszolút megbízom benne, remélem, nincs okom nem így tenni.
2013. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező: ha jól értem, nem voltatok együtt amikor "megcsalt".

Akkor nem értem a problémád...

2013. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Én nehezen viselem.

Így elsőre a szakítást írnám, de a további tények befolyásolnának a végleges döntésben.

2013. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%
sosem csaltak meg kapcsolatban, vagyis nem tudok róla, így alapvetően ezen még szerencsére nem kellett gondolkoznom, de úgy gondolom, akkor szakítanék
2013. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
19%

Ameddig nem voltam férjnél bármikor kidobtam volna ha megtudom a félrelépést. Tavaly-14 év után- megcsalt. Kitettem a szűrét. Fél évig tepert miután visszaengedtem. Ha szerelmes lett volna, akkor nem kúzdöttem volna a házasságunkért. Amíg külön éltünk nekem lett egy kapcsolatom, de hiányzott a férjem. Megoldottuk a férjemmel, mindent átbeszéltünk. Azért az is közrejátszott, hogy van gyerekünk, aki imádja az apját. Nekem anyám gyerekkoromban az első nehézségnél kidobta apámat. Sosem tudtam megbocsátani és rossz volt csonka családban felnőni.

Ha szeretitek egymást, akkor érdemes küzdeni egymásért:-)

2013. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
72%
Miután nem voltatok abban az időszakban együtt (még ha telefonon beszéltetek is egymással) nem venném megcsalásnak. Ha tényleges kapcsolat alatt történne biztosan szakítanék, mert nem tudnám elfelejteni.
2013. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
57%

"Elméletileg maximálisan tolerálni kellene, mert:


Akit igazán szeretsz, annak azt akarod, hogy boldog legyen. Ha neki az a jó, hogy mással szexel, akkor te is örülsz ennek, hiszen a szex az ő örömét szolgálja. Ez lenne az önzetlen szeretet. De lássuk be, ez nem működik szinte senkinél. Mindannyian önzőek vagyunk, birtokolni akarjuk a párunkat mind lelkileg, mind testileg. Mert végül is a hűség, mint elvérés erről szól. Nehogy már jó legyen neki mással is, mert az nekem rossz."


Persze. Még véletlenül sem az az önző akit annyira nem érdekel a párja, hogy gond nélkül megcsalja.

2013. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!