Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
A párodnak miért nem mondod el ezeket. Tuti megértené, sőt, lehet, hogy jobb is lenne ezt tisztázni, mert akkor ő is tudna alkalmazkodni a helyzethez, pl. hogy visz magának valami harapnivalót. Biztos vagyok benne, hogy amíg elér hozzátok, valami bolt csak akad, ami útba esik. Nyilván neked rosszul esik, meg ciki, hogy a te szüleid nem vendégelik meg őt is alapból úgy, ahogy téged az ő szülei, de hát nem vagyunk egyformák, abba meg nem szólhatsz bele, hogy ők hova költik az általuk megkeresett pénzt. A lényeg, hogy lássa a barátod, hogy nem te vagy bunkó, hanem csak ilyenek a körülmények. Mindenesetre én megpróbálnék elhatárolódni a szülőktől, ha lesz is melód, gondolkodj a külön utas megoldáson: ha nem is költözöl el, de gondoskodj a saját kajádról. Így legalább azt eszel és akkor, amikor akarsz, lehet, hogy még anyagilag is jobban jönnél ki, mint ezzel a közössel.
2012. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
65%

1. Ha nem kellene, egész biztos nem számolnák ki ennyire a kaját. (Ugyanis ha megszokásból csinálnák, akkor NEKED ez lenne a természetes, mert ebben nöttél volna fel)

2. Egyetlen értelmes ember sem föz azért fölöslegesen több ennivalót, hogy hátha betéved valaki bejelentés nélkül és enni akar.

3. Ha ennyire nem tudod felfogni, hogy a szüleidnek nincs fölösleges pénze, akkor ott VELED van baj. Ugyanis arra joguk van, hogy saját magukat helyezzék elöbbre, mint egy idegent. Az, hogy cigiznek - nem jó dolog, de a saját pénzük, az autót meg gondolom, munkabajáráshoz használják, de ez is a saját kényelmükre szolgál.

4. Szeretném látni azokat az elitélö válaszokókat, aki hajlandó lenne lemondani a SAJÁT kényelméröl egy IDEGEN kedvéért - azaz, ha a gyereknek látogatója jön,BEJELENTÉS NÉLKÜL, akkor azt mondja, hogy inkább nem eszik, nem negy autóval munkába, hogy valakinek, akihez semmi köze, jobb legyen.

2012. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
100%
Írtad,hogy barátod nem lakik közel.Az ő környékünkön sincs esetleg több lehetőség munka szempontjából?A barátod tudja azt,hogy te ennyit éhezel?Mi is voltunk rossz anyagi helyzetben,még mikor a szüleimmel laktam,de a párom (aki már a férjem) mindig hozott valami olcsó dolgot,amit legalább tudtunk enni.Az én szüleim igaz nem cigiznek,...tehát nem hülyeségre ment el a pénz,hanem nem igazán maradt a számlák kifizetése után.
2012. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti.Apám motorozik szóval ez luxus és nem szükséglet.

Ha van munkám és pénzem én tartom fenn magam bár ezt is írtam már. Talán majd megoldódik ez a helyzet a közeljövőben addig meg max kevesebbet találkozunk a párommal.

2012. dec. 7. 13:55
 65/68 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje vagytok együtt?

Ott nem lenne munka ahol ő lakik?

2012. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
Szerintem a párodtól is gáz, amit csinál. Oké, egyszer-kétszer meglátogat munka után, de amikor már másodjára látja, hogy a szüleidnek nincs pénze plusz egy fő etetésére, akkor miért nem vesz magának egy szendvicset vhol az úton?
2012. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
53%
Mar nem azért, de ha ok dolgoznak meg a pénzükért, ne te akard mar beosztani. Nehogymar apad azért ne motorozhasson, mert szerinted az luxus es inkább a barátodat etesse.....
2012. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
Hol van már a híres magyar vendégszeretet...
2012. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!