Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
61%
Én csak akkor ettem náluk, amikor még nem éltünk együtt, ha pont akkor mentem amikor vacsora/ebédidő volt. De nem vártam el, h nekem is legyen plusz kajám. Ha esetleg vmi miatt nagyon éhes voltam, akkor a pasim csinált egy szendvicset aztán kész, nem vacsora miatt jártam oda. Nekem kicsit fura,h h lehet kiszámolni, mert pl. van amikor 1 szelet hús fér belém, van amikor meg 3, vagy nálatok mindig mindenkinek ugyanannyi a kapacitása? Remélem azért a kenyeret nem számoljátok ki szeletre, egy szendvics sztem elég neki. Vagy ha úgyis otthon vagy, miért nem főzöl te?
2012. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy most jon? Mikor? Ma, holnap... Kérted már anyukádat, hogy tegyen oda +1 fore valo ételt?
2012. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzetek és ezért számol ki mindent, akkor én valahol megértem. De ha nem azon az egy szelet húson, vagy egy adag főzeléken múlik, akkor szerintem már az lehet a probléma, hogy a szüleid nem kedvelik a párod. Beszélj anyáddal, hogy csináljon egy adaggal több kaját. Ha nemet mond, akkor ott vagy a pénz beszél vagy az unszimpátia.
2012. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 A kérdező kommentje:
Hát a párom sem enni jön hozzánk,de ha épp szakmai gyakorlat után jön,az olyan,mintha munkából jönne és természetes szerintem,hogy éhes. Nálunk nincs itthon szendvicsnek való sem,édesanyám nem vesz felvágottat,sőt minden nap kenyeret sem,így nehezen tudok szendvicset csinálni.Főzni meg nem enged,mert szüleim elvből sem eszik meg amit én főzök.
2012. dec. 6. 14:55
 15/68 anonim ***** válasza:
66%
ha most hirtelen megéhezel mit eszel? mi az, hogy nincs otthon szendvicsnek való? üres a hűtő?
2012. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
77%
Pff, idilli család lehet a Tiétek. Mi az, hogy elvből nem eszik meg, amit te csinálsz?? Nem csak a párodat nem tisztelik, téged sem. Én eljönnék onnan, amilyen hamar lehet.
2012. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
100%

Abból, amit irsz, nekem az derül ki, hogy igenis ki kell a szüleidnek minden fillért számolni, és azért spórolnak a kaján is. (Mellesleg az étellel igen sokat meg lehet takaritani). De az, hogy a testvéredékkel szemben is ennyire kiszámolják, egyértelmü, hogy nem telik többre.


Ha a barátod jön hozzátok, akkor vagy vegyél te neki valamit, vagy hozzon ö magának.

Eleve ha rendszeresen nálatok akar enni, akkor fizessen bele, föként, hogy te sem dolgozol, és a szüleid tartanak el.

Az egy adaggal többet fözni elég sok plusz kiadás, föként, ha utána ki lesz dobva.

2012. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 A kérdező kommentje:
Hát ha hirtelen megéhezek akkor várok holnapig...Sajna elköltözni nem tudok,mint mondtam nincs munkám,ergo pénzem sem,pénz nélkül meg albérletbe sem tudok menni. Amikor volt munkám,volt pénzem,persze tele volt a hűtő.
2012. dec. 6. 15:03
 19/68 anonim ***** válasza:
ez tényleg kínos, nem vagy könnyű helyzetben. a szüleidnek kellene változnia, de sajnos nem kérheted őket erre, mivel nem dolgozol, otthon laksz és nem szállsz be a költségekbe, tulajdonképpen nem kérheted, h etessék meg a barátodat is. pedig igazából ez volna a normális, ahogy a barátod családja is teszi veled. a szüleid tudatosan spórolnak, sajnos pont a kaján... én is azt javaslom, h mondd el a párodnak őszintén mindeezt. h tudod, észrevetted a két szülő közti különbséget és tudod, h éhes néha és neked kellemetlen, de nem tudsz mit csinálni. beszélgess vele erről, akkor mindkettőtöknek könnyebb lesz.
2012. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
90%
ha várnod kell holnapig az evéssel akkor ti nem közepes anyagi helyzetűek vagytok, ez már a mélyszegénység, bár még ott is jut egy szelet vajaskenyér
2012. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!