Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:
Azért látom vannak,akik tudják értelmezni a dolgokat! sokadszorra is leírom: nem élünk rosszul. Cigire,netre,benzinre (ezek luxusdolgok valóban)van pénz,kajára nincs.És ugye nekem kuss a nevem,mert nem dolgozom...
2012. dec. 6. 15:20
 32/68 anonim ***** válasza:
100%
Mert az aztán nagy tragédia, hogy ha esetleg marad és másnap is azt eszitek. Én is csináltam tegnap keménylebbencset, k*rva sok lett, ketten vagyunk a párommal, valószínűleg még holnap is azt esszük. De szerencsére feltalálták már a hűtőt. Én amúgy sem tudok keveset főzni, marad belőle másnapra is. És ez nem a spóroláson múlik, mi sem dobjuk ki.
2012. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:
Azon vagyok,csakhogy bár van diplomám és szakmám is,mégsem találok még takarítói állást sem,mert azokra is 100-an jelentkeznek.Ez Magyarország. Már nem az van,hogy csak az nem dolgozik,aki nem akar.Sajnos az sem talál munkát aki nagyon szeretne!
2012. dec. 6. 15:23
 34/68 anonim ***** válasza:
100%

És semmilyen alapanyag nincs hogy tudj neki készíteni valamit? Bármit. Egy pirítóst vagy akármit. vagy te nem nyúlhatsz a fagyóba 1 zacskó húsért.

Nem akarlak elkeseríteni és nem bántásból mondom de a te szüleid kretének.Csak hogy tudd miért.

Nálunk mindenen lehet spórolni de az ételen nem. Bármikor benyúlhattam a hűtőbe hogy magamnak csináljak valamit vagy akkor még páromnak (mostmár férjem és külön élünk) ha ez este 10 kor volt senki nem szólt. Anyukám a mai napig úgy főz hogyha megyünk akkor nekünk is jusson. Én azért szoktam ételt kidobni de mióta van 2 kutyánk nem sajnálom tőlük.Szóval tényleg nem normális a helyzet. És attól hogy most nem teszel a közös kasszába nem jár ki neked ez a bánásmód. Hiába is mentegeted őket hogy nem keresel akkor is egy anya nem bánhat így a gyerekével.Szóval a szüleid nem teljesen normálisak. Pl a mamám minden vasárnap főz ebédet és úgy főz hogy hétfőre is legyen nekünk. Pedig felnőtt különálló család vagyunk és nem is kellene velünk foglalkoznia.

2012. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szerintem mond meg konkrétan anyukádnak hogy a barátodéknál nem ez van. Ott foglalkoznak veled is, és cserébe ő is foglalkozzon elsősorban ne is a barátoddal hanem veled. Mert már régen nem néz téged sem semmire.
2012. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
69%

És később hogy lesz ha egy család lesztek esetleg gyerekekkel? Akkor majd vasárnapi látogatásnál párod ül csak az asztalnál aztán néz ki a fejéből?

Szegény,gondolom nem is mer szólni hogy éhes.

Úgy nem tud hogy hazamegy enni és utána megy hozzátok? Gondolom estig együtt vagytok,akkor addig éhezik szegény?

Hát a szüleidből a vendégszeretet lent van a béka segge alatt..

2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
75%
kemény a helyzet. anyukád valami eszelős módon spórol egyébként, mert épp az kerül többe, ha egyszerre csak annyit főz, amit egy ültő helyetekben megesztek. sokkal enegiatakarékosabb nagy adagot főzni és másnap csak melegíteni 10 perc alatt, mint másnap megfőzni újra vmit 1-1.5-2 óra alatt. a hűtő meg gondolom úgyis megy és eláll benne. ezt minden háziasszony tudja, édesanyádnak tényleg van vmi kattanása. sajnos velük nem tudsz sok mindent csinálni. ismerem ezt a típust, nincs értelme beszélni, nincs értelme győzködni, a lelke mélyén (van nem is annyira mélyen) vszínűleg iszonyúan haragszik rád, amiért az "ő kenyerét eszed". a pároddal beszélj, annak több értelme van a gyakorlatban, mint hipotetikusan mindent megbeszélni, tisztázni anyuval és a továbbiakban úgy élni, mint egy boldog család :-(
2012. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
37. már van erre példa, a tesójáé. ő családostól jön, 4-en és akkor sem főznek annyival többet, h mindenkinek elég legyen
2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:

A maradékkal mi lenne a gond? mi meg szoktuk enni másnap... van, hogy nem ugyan azt esszük az asztalnál, mert épp úgy van maradék. nálunk teljesen működőképes :) szerintem praktikusabb is ez, mint minden nap főzni és megkockáztatom, hogy néha olcsóbb is. Például 1 kg zöldborsó ára sokszor kevesebb, mit a fél kg-os árának a duplája. Próbálj ezzel érvelni, hogy bizonyos szempontból takarékosabb egyszerre nagy adagot főzni. (már ha tényleg meg is eszitek utána)

próbáld megmondani anyukádnak, hogy ha marad, akkor te becsszó megeszed a következő étkezésnél, szóval nem kell majd kidobni.

2012. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú, hogy a szüleinek telik cigire, benzinre stb..., de ha a kérdező megéhezik, akkor várhat holnapig, amikor megint pontosan kiszámolt adag szerint kell ennie.

Nem bántom a szüleid, mert felneveltek, de legalább tőled ne sajnálnák a kaját.

Én a helyedben a barátodnak elmondanám a sztorit úgy ahogy van. Nem a te hibád,nem te tehetsz róla. Ha lenne pénzed, főznél neki.

2012. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!