Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:

Liszt,zsir,ilyenek csak vannak otthon? Azokhoz hozzá nyulhatsz? Kenyérlángoshoz csak liszt kell,viz,élesztő,kis olaj,megkeleszted,megsütöd,zsirral megkened,kész.

Vagy ezt se szabad?

2012. dec. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:
Mindig főztem a páromnak,mikor volt miből. Hát igen a luxus dolgokra futja itthon,persze anyámék pénze,de hát szerintem az evés elég fontos dolog.
2012. dec. 6. 15:44
 43/68 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen anyukád, ezen nem fogsz tudni változtatni.

Szerintem ugy lehet spololni az étellel, ha nagyobb adagot foztok vagy 2 max.3 napra.

2012. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:

Mi ketten élünk párommal de míg így se kettőnkre főzök..Mindig inkább 3 főre 2 napra,hogy hátha átjön öccse is pl,bármi előfordulhat. Ha megmarad akkor vacsi,ha meg jó az étvágya úgy is elfogy.

Max esszük 3 napig,és nem vagyunk gazdagok,sőt..

Én amúgy át se hívnám így a páromat hogy ennyire spúrok a szülők,inkább akkor menjetek hozzájuk,vagy találkozzatok máshol,vagy mondom egyen előtte otthon,és úgy menjen hozzátok.

2012. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lakik közel,így nem megoldható,hogy annyit utazzon,hogy egyen aztán jöjjön hozzám. És a nagy táv miatt sem tudok én menni hozzájuk,mert ugye nincs pénzem,ő meg olcsón utazik,ezért jön ő.
2012. dec. 6. 15:49
 46/68 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Én ugyanúgy elítélem azt is, ha nem roma csinálja, nem a bőr színe a lényeg.

Csak amikor sok helyen olvasom, hogy tizenéves roma gyerekek úgy szidják a magyarokat, hogy dolgozzatok, majd mi belőletek megélünk, meg ellopjuk a pénzetek....vagy az utcán saját szememmel látom, hogy egy idős nénibe belekötnek, s trágár szavakkal illetik 7-8 éves gyerekek, azért az elgondolkodtató.

2012. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért a párodnak is feltűnt már, hogy a szüleid milyenek ilyen téren. Főleg ha olykor akkor elég neki az étel, hogy te a sajátodból adsz neki. Én a párod helyében ha tudnám, hogy anyukád a kaján spórol és még neked is várnod kell másnapig ha pl. vacsora után még éhes lennél, akkor tuti, hogy még reggel megvennék magamnak 3-4 zsemlét, hozzá egy kis szalámit és úgy mennék át hozzátok a gyakorlatom után. (Főleg, ha ő megteheti ezt.) Volt egy párom, akinek az anyukája szintén úgy főzött, hogy mindenkinek pontosan ki volt számolva az adag, 3 férfi, az anyuka és voltam én. Olykor egy-egy étkezéskor én is voltam úgy, hogy éppen annyit ettem amennyitől nem maradok farkas éhes, mert láttam, hogy ha még 1 szelet húst veszek, vagy többet valamiből, akkor a család egyik tagja nem fog jól lakni, mert elfogy. (Én pedig nem akartam, hogy azt mondják rám, eleszem a kajájukat előlük.) Kicsit kellemetlen is volt ez nekem, de sosem hoztam szóba ezt a páromnak. (a mai napig nem is tudja ezt.) Szóval a lényeg, ha a párod tudja hogy milyen a családod, akkor ő is gondolkozhatna, és készülhetne úgy hozzád, hogy ne a Te részedet egye meg...


22/N

2012. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet amit írt az előttem szóló. Vesz a boltban zsömlét, szalámit, s vagy a buszon, vagy nálatok megeszi.
2012. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
Bocs, arra hadd kérdezzek vissza, hogy " a szüleim elvből nem eszik meg, amit én főzök". Ez mit jelent?
2012. dec. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
27%

azért vérciki, hogy eddig képesek egyesek süllyedni, hogy már a kaján is ennyire fillérbaszóskodnak :D

Mint a leggázabb menzán komolyan. Szerintem inkább ne egyetek, úgy a legolcsóbb, az árát meg költsétek piára jómagyar szokás szerint.

Röhej...

2012. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!