Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:
egy kicsit össze-vissza lett,de remélem a fő problémám kitűnik a zavaros sorok közül!
2012. dec. 6. 14:47
 2/68 anonim ***** válasza:
84%
ez azért tényleg kellemetlen. Nem tudom, szerintem nem lenne nagy cucc még egy adagot főzni, mi ketten vagyunk, mondjuk én nem tudok csak kettőnkre főzni. Viszont szerintem csak van otthon mondjuk egy szelet kenyér vagy tojás vagy valami? jó, nem főtt kaja, de több, mint a semmi nem?
2012. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nálunk az is ki van számolva itthon. Tojást meg például főbenjáró bűn enni,mert drága.ami igaz is,de hát...Szóval van,hogy nem főtt kaja sincs nálunk itthon.
2012. dec. 6. 14:49
 4/68 anonim ***** válasza:
48%
Kérdezted a szüleidtől, hogy miért nem csinálnak több kaját?
2012. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi, de muszáj megkérdeznem, hogy ennyire rossz az anyagi helyzet otthon, vagy csak simán rossz szokás, hogy mindent kiszámolnak 3 főre?
2012. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Mert spórolnak...
2012. dec. 6. 14:50
 7/68 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg elég ciki!!

A pároddal beszéld meg, hogy szóljon időben, ha megy hozzátok, anyukáddal meg azt, hogy tegye meg, hogy 1 adaggal többet főz, ez tényleg semmiség szerintem is. Ahol jut 3-nak, ott 4-nek is.

2012. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
61%

Én valahol megértem anyukádat, mert valószínűleg úgy vannak "kiporciózva" az adagok, hogy 3 emberre jusson, és ezen nehéz változtatni. Nálam is úgy van, hogy ahányan vagyunk, annak megfelelő adagokra van elosztva a hűtőben minden, úgy vásárolok be, úgy fagyasztom, stb., tehát én is meg vagyok lőve, ha mondjuk előző nap derül ki, hogy eggyel többen leszünk, pedig már beterveztem.

Mindenesetre szerintem elmondhatod, hogy amikor te vagy a párodnál, akkor ők is vendégül látnak, és esetleg jó lenne ezt viszonozni néha, de mindig úgy, hogy jó előre szólsz, hogy mikor eszik ott a párod! Mert annál rosszabb meg nincs, mint amikor úgy készülök, hogy x főre főzök, aztán közli, hogy "már ebédeltem/vacsoráztam". Ha ezt mondjuk egyszer-kétszer már eljátszotta, ez is lehet az ok!

2012. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 A kérdező kommentje:
Hát olyan közepes az anyagi helyzetünk. De ha testvéremék jönnek haza (ők 4-en vannak,tesóm családja),akkoris van,hogy már valakinek nem jut kaja. Szóval igazából persze,spóroljon ott az ember,ahol tud,de mért pont a kaján kell?
2012. dec. 6. 14:51
 10/68 anonim ***** válasza:
83%
Hát nézd, beszélned kell a pároddal. Ha igazi kapcsolatban éltek, MINDENRŐL tudnotok kell beszélni. Elmondod, hogy ez a helyzet nálatok. Ő pedig felnőtt ember, ha tudja, hogy jön, és náluk van elég étel, akkor csomagol magának egy szendvicset.
2012. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!