Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Hogy oldjam meg? Annyira kínos!

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám,szüleimmel élek.A párom bár ritkán tud csak hozzám jönni,de mikor jön sajnos van olyan,hogy nem tudom mivel megkínálni,mert gyakran gyakorlat után jön ide.Anyum úgy főz,hogy ki van számolva kinek mennyi jut. És 3-an vagyunk,így 3 emberre főz.És mikor a párom jön,van,hogy inkább én nem eszek,hogy ő tudjon,de akadt olyan alkalom,mikor nem jutott neki ebéd,mert későn szólt,hogy jön és már megebédeltünk. Páromnak sincs igazán pénze,mert még tanul és nagyon kevés ösztöndíjat kap ugyan,de neki otthon ugyanúgy,mint nekem (mikor dolgozom) be kell szállnia a rezsibe,így semmi pénze nem marad. Nem tudom,hogy más volt-e így,de nekem ez roppant kellemetlen,mert ha én vagyok a pároméknál,akkor ott terülj terülj asztalkám van. Persze a szüleimtől sem várhatom el,hogy az én páromra költsék a pénzüket,de tényleg olyan nagy dolog egy szelet hússal többet csinálni,vagy egy adag étellel többet főzni?
2012. dec. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
OFF Sokan ki vannak akadva ezen az annyit főz, amennyi elfogy elven. Én kulfoldon elek es bizony itt ez a szokás. Nincs másnapos étel, csak annyit készítünk, amennyi elfogy. Nem kifejezetten a spórolás a cél, hanem az, hogy ne maradjon meg étel. Nagyon kevés kivételtől eltekintve minden frissen az igazi, az én családomban csak én eszem meg a maradékot -ha van, mert tényleg igyekszem kiszámolni, hogy pont annyi legyen.
2012. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%
Lusta vagyok elolvasni a válaszokat. És csak azt tudom, hogy pl. ha én megyek valakihez és nem tud megkínálni, az neki ne legyen már kínos! Én biztos nem várom el, hogy megetessenek. Nekem is volt már olyan, hogy nem tudtam megkínálni valakit semmivel. Nekem nem volt kínos. Ha az illető elvárja, akkor máris nem vagyunk egy hullámhosszon, ha pedig meg sem érti, akkor pláne nem.
2012. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:

A barátod sosem vitt még ételt, amikor ment hozzád? 3 db zsömle és 3 szelet párizsi kijön 150 forintból, ez elég ahhoz, hogy ne haljon éhen, persze nem megoldás, ahogy Anyukádban is lehetne, annyi megértés, hogy kicsivel többet főzzön, BÁR ezt senki nem várhatja el szerintem tőle.

Én ha a barátomhoz is mentem anno, ott vacsiztam, reggeliztem, ezért én is rendszeresen vittem este valami kaját vagy reggel elmentem és vettem reggelit. Nekem ez természetes, ahogy anyukámnak is az lenne, hogy annyit főzzön, hogy maradjon a barátomnak is. Viszont senkitől sem elvárható, hogy pénzt költsön egy mondhatni "idegen emberre'.

2012. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:

Hogyha nem vagytok nagyon nagyon szegények, akkor ez tényleg gáz. Egyáltalán hogy lehet pontosan kiszámolnimennyit eszik egy ember az adott napon? Vagy éhes marad mindenki vagy megmarad egy-két adag, nem? Mond meg anyukádnak hogy nagyobb adagnál olcsóbb az egy főre jutó rész. És ha marad? Vacsira/másnap megeszitek. Mi nem vagyunk szegények, de pl ma az volt az ebéd ami tegnapelőttről és tegnapról megmaradt. Mindkét nap főzött anya, mindkét féle kajából maradt. Mi se dobunk ki soha.


A helyedben vennék 3 zsömlét és bedobnám a fagyasztóba, és ha jön barátod kiolvasztod. Ha tényleg nincs más mód.


ILYET!!!!! Miért kell éhezni ha nem muszáj??

L20

2012. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:

úristen!!!!!!!én sajnállak nagyon.anyukád miatt.sajnos ők így lettek nevelve,ezt látták vagy nem tudom.de ez így nagyon nem jó.van olyan ismerősöm akiknél ugyan ez van.pl ők nem mosogathatnak meleg vizzel mert h azon is spórolnak.

előttem írta valaki hogy külföldön ez a szokás mert csak a friss kaja a finom.szerintem meg pont nem.egy jó rakott krumpli vagy töltött káposzta pont hogy másnap a finomabb.meg a babgulyás...és még sorolhatnám...

az a baj h anyud tényleg nem tisztel.se anyukam se én nem tudnám azt megcsinálni a gyerekemmel hogy ma már megedted az adagod majd holnap eszel.hiába vagy éhes.

remélem minél elöbb talász munkát és tudsz magadnak vásárolni.mert ez tényleg nagyon durva.

2012. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 A kérdező kommentje:

Nos a 45%-os marha intelligens válaszolónak,akinek az IQ-ja is max 45,azt üzenem,nem NEM AKAROK DOLGOZNI,hanem NINCS MUNKA ,amit szerintem rajta kívül mindenki képes feldolgozni,mert ez így van sajnálatos módon.Teszek azért,hogy legyen munkám,de ez nem csak rajtam múlik hehehe!

Más: Az,hogy a szüleim "elvből" nem eszeik meg amit főzök,az annyit tesz,hogy ők kijelentik,hogy amit én csinálok,az tuti nem finom,meg apám anyám főztjéhez van hozzászokva,így az enyém nem kell neki. Sajna.

Köszi amúgy minden normális hozzászólónak a hozzászólást,igyekszem a problémát megoldani,remélem sikerült!

2012. dec. 7. 09:22
 57/68 anonim ***** válasza:
36%
ha egy állásra sem felelsz meg akkor sajnos a te iq szinteddel lehet a baj, nem gondolod?:)
2012. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
75%
Végigolvastam a válaszokat,és a kommentjeidet. Kérlek ne haragudj meg,de iszonyú szerencsétlen vagy...Nincs neked szavad?Vagy láthatatlan vagy? Vagy béna?Simán elfogadod,hogy tesznek,vesznek a szüleid és szégyenítenek? Ülsz otthon berakva a szobádba,és várod,hogy másnap legyen,hogy hozzád vágjanak egy tál kaját,mint egy kutyának? Hogy tudod ezt elfogadni? Nem tíz éves vagy.
2012. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 A kérdező kommentje:

09:59-es! Tudod,mikor az ember sajnálatos módon a szüleire rokonaira van szorulva,mert elvesztette a munkáját,akkor nem nagyon ugrálhat. Én most az ő kenyerüket eszem,az ő szabályaik szerint kell hogy éljek,mert náluk vagyok.Nálunk így működnek ezek a dolgok.Ha nekiállok pattogni akkor 2 opció van: Egy: kapok egy atyai pofont

Kettő: azt mondják,ha nem tetszik a rendszer,akkor el lehet menni.

Te mit tennél? Mert én inkább elfogadom,hogy ez van,minthogy a minuszokban az utcára kerüljek.

Sajnos vannak ilyen családok is. De nincs hova mennem,és nem azért nincs munkám,mert nem vagyok jó semmire (diploma,szakma is van),hanem mert ebben az országban nehéz.Aki ezt meg nem tudja felfogni,mint a 45%-os válaszoló,azt tudom sajnálni. Nem kell nekem itt magyarázkodnom,elég rossz a helyzetem ítélkezés nélkül is.Tényleg köszi azoknak akik használható tanácsot adtak,mert sok ilyen volt! Sokan jó ötleteket adtak,amikkel élni is fogok és valóban hálás vagyok nekik értük! Több hozzászólást nem kívánok kommentálni.

2012. dec. 7. 10:15
 60/68 anonim ***** válasza:
26%

off.

ebben az országban tényleg nincs jövője az embernek.

2012. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!