Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel hogy az...

Csak én fújom fel hogy az anyósom ennyire kihasználja a párom?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy velem van a baj, a párommal vagy az anyós jelöltemmel de egyszerűen torkig vagyok a helyzettel!!


A kedves párom augusztusban kiment dolgozni Németországba, úgy volt pénze a kiútra hogy uzsora kamatot vett fel, mert szülői támogatás nuku!


Na és október végén jött haza elsőnek egy hétre, természetesen hozzánk, én szüleimmel lakok!

Nekem keresetem nincs, szüleim tartanak el.

Haza látogatott, ahol kedves anyuka apuka, azzal fogadta hogy kellene kölcsön 20ezer, párom mondta hogy hagyják csak, de megköszönni is lux volt nekik.Plusz adott még nekik 5ezret.Aztán elment a nagynénjéhez látogatóba, akinek szintén pénzre volt szüksége "kölcsönbe" amit szintén még most sem kaptunk vissza.El lett felejtve, párom visszautazott, az anyuka meg senki az én anyukámon kívül nem pakolt neki semmit az ég világon!

Persze párom nekünk sem vett egy kenyeret sem meg semmi,amiért egy kicsit nehezteltem, mert nem vártuk el de jól esett volna!!

Na most hazajött a párom megint csütörtökön, az anyukája már megint alig ment oda kérdezte van pénze? neki nincs. Így kapott szintén 10ezer forintot, de nálunk volt most is 3 napot és durva módon megint nem vett volna semmit a kosztba! Így mondtam neki hogy na főzzünk már valamit közösen, így vett egy kis húst!

Persze itt van a Névnapunk, ma reggel ugyan visszaindult a párom, de sem én sem anya nem kapott egy szál szegfűt sem! Nekem rosszul esik, lehet én vagyok rosszul kódolva de ha másnak adakozik, akkor ahol lakik oda is be kellene kedveskedni, vagy csak a családja létezik??


2012. nov. 25. 18:05
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Tudod én nem élősködök a szüleimen, én ne vegyél rá mérget hogy dolgoztam-e valaha vagy sem!!!
2012. nov. 25. 22:31
 32/42 anonim ***** válasza:
82%
Hiába a hiszti,nincs igazad.
2012. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

jajj... :D a te véleményedet elfogadom, de nem értek vele egyet!!!


főleg hogy nem ismered/ismeritek őket!


Példa gyanánt hogy megemlítsek még annyit, hogy volt mikor kedvességből vittem nekik ezt azt a konyhára,élelmiszereket annyit nem mondtak hogy kösz na hát ők ilyenek... ;)

2012. nov. 25. 22:42
 34/42 anonim ***** válasza:
87%
De mégis, hány évesek vagytok?
2012. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a lány 16-17, as rác se lehet több 20-nál a gondolkodásuk alapján.
2012. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Hiába emeled ki, semmi közöd hozzá, te fújod fel és a pasid ettől függetlenül egy paraszt.
2012. dec. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
80%

Először is a pasid elég neveletlen. Ha vendégségbe megyek valahova, viszek valamit, vagy megkérdezem mire lenne szükség. Azért nyilván belelát annyira az életetekbe, hogy jól jön egy kis segítség, nem vagytok milliomosok akiknek mindenük megvan. De ettől függetlenül szóból ért az ember, így megmondhatnád, hogy rosszul esik, hogy csak a szüleit pénzeli neked meg nem vesz semmit. Bár a hangnem nem mindegy.


Valóban semmi közöd hozzá hogy a saját pénzét mire költi. Tovább megyek, ha együtt élsz vele, és akkor is ad a szüleinek, abból amit megkeres, ahhoz sincs közöd. Kivéve ha éhen haltok anélkül. Ha ő ezt kötelességének érzi, akkor azzal nem tudsz mit tenni. Egyszer elmondhatod a véleményedet és kész. Ha neked ez nem tetszik, és úgy látod hogy hosszú távon csak károd van belőle, akkor most szakíts vele. Nem lehet arra kényszeríteni hogy ne adjon a szüleinek ha ő ettől érzi jól magát. Még akkor sem ha a szülei nem érdemlik meg, és csak kihasználják. ezt a pasid dolga eldönteni. Ez a megszoksz vagy meszöksz esete.


Amúgy ha kint dolgozik ennyi ideje, nem hiszem hogy az a 20 ezer forint olyan nagy összeg lenne neki, valószínűleg ezért is adta oda.


Szóval ahelyett hogy magadban pörögsz, neki mondd el finoman hogy merre van az előre. Hogy ha már nálatok lakik, akkor hozhatna is valamit, hamár a szüleinek tud adni. Mellesleg úgy gondolom hogy ha együtt vagytok, nekedd is hozhatna valami ajándékot.


34/N

2012. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem teljesen igaza ad van.Ha annyira odavan a léhűtő szüleiért menjen vissza hozzájuk.

Amúgy nem tudom hány éves vagy és mit tanulsz,de igenis vannak egyetemek amik mellett nem fér bele a meló(pl orvosi).

A szülőnek meg kötelessége,hogy eltartsa a gyereket,hamár megcsinálta,nem a gyerek akart megszületni!És jóérzésü szülőnél nem arról szól a gyerekvállalás,hogy hurrá 18 lett kib@szom az utcára,menjen dógózni,de nekem tolja talicskával a pénzt haza,mert felneveltem!

2012. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
27%

Szia,


a kenyeres dolog amit írtál, már hasonlít a proletárságra.

Ezen kívül igen gusztustalan a pénzkunyerálás. Az egy dolog, hogy megcsinálták a párodat a szülei, de KUTYA KÖTELESSÉGÜK FELNEVELNI ŐT. Aki igazán jó szülő, az nem kér viszonzást, ellenben valahol elvárná (ami érthető).

2012. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
A kedves párod nálatok eszik az anyjának meg ad pénzt. Milyen jogon eszik ott, ahol nem képes annyi tapintatot mutatni, hogy az ellátáshoz én is hozzá járulnék. Nem ingyen szex és ingyen konyha vagytok!!!!!!!!!!!! No ettől én is ideges lennék. Az rendben van, hogy ad az anyunak is, de az hogy rajtatok élősködjön, az undorító. Ha ennyire nem lát az orránál tovább, figyelmeztetni kell, hogy a szüleidnek is pénzbe kerül a kaja. Nem várhatja el, hogy amikor haza látogat, ti etessétek. Főleg úgy, hogy te nem dolgozol. El tudom képzelni, hogy ilyenkor az anyukád is másként főz, mintha csak ti lennétek. Ez egyszerűen bunkóság
2012. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!