Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fújom fel hogy az...

Csak én fújom fel hogy az anyósom ennyire kihasználja a párom?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy velem van a baj, a párommal vagy az anyós jelöltemmel de egyszerűen torkig vagyok a helyzettel!!


A kedves párom augusztusban kiment dolgozni Németországba, úgy volt pénze a kiútra hogy uzsora kamatot vett fel, mert szülői támogatás nuku!


Na és október végén jött haza elsőnek egy hétre, természetesen hozzánk, én szüleimmel lakok!

Nekem keresetem nincs, szüleim tartanak el.

Haza látogatott, ahol kedves anyuka apuka, azzal fogadta hogy kellene kölcsön 20ezer, párom mondta hogy hagyják csak, de megköszönni is lux volt nekik.Plusz adott még nekik 5ezret.Aztán elment a nagynénjéhez látogatóba, akinek szintén pénzre volt szüksége "kölcsönbe" amit szintén még most sem kaptunk vissza.El lett felejtve, párom visszautazott, az anyuka meg senki az én anyukámon kívül nem pakolt neki semmit az ég világon!

Persze párom nekünk sem vett egy kenyeret sem meg semmi,amiért egy kicsit nehezteltem, mert nem vártuk el de jól esett volna!!

Na most hazajött a párom megint csütörtökön, az anyukája már megint alig ment oda kérdezte van pénze? neki nincs. Így kapott szintén 10ezer forintot, de nálunk volt most is 3 napot és durva módon megint nem vett volna semmit a kosztba! Így mondtam neki hogy na főzzünk már valamit közösen, így vett egy kis húst!

Persze itt van a Névnapunk, ma reggel ugyan visszaindult a párom, de sem én sem anya nem kapott egy szál szegfűt sem! Nekem rosszul esik, lehet én vagyok rosszul kódolva de ha másnak adakozik, akkor ahol lakik oda is be kellene kedveskedni, vagy csak a családja létezik??


2012. nov. 25. 18:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
55%
Szóval téged tartsanak el a szüleid mert nincs kereseted, de a szülők ha rászorulnak dögöljenek meg. Elég érdekes ez a kettős mérce.
2012. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem rosszul látod. Nem kihasználják, csak számítanak rá, rá vannak szorulva. Ha szeretnéd hogy vegyen valamit kosztba akkor szólj neki és ennyi. Én a helyedben nem csinálnék ebből gondot.
2012. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%
Ha torkig vagy,akkor meg kell szakitani a kapcsolatot. Ha segit a szülein az csak jó pont számára. Viszont ha már nálatok lakik,akkor illene a családodat tiszteletben tartani és megajándékozni, vagy igen a közösbe beszállni. En kirugnám és kész, mert ugy néz ki,hogy használ titeket.
2012. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Jajjj.... :D Én tanulok!


azt elfelejtettem írni hogy a párom édesapja és édesanyja teljesen egészséges és nem dolgoznak, az apuka úgy tett ő 5ezerért nem dolgozik 8órát végig.Otthon ül, tvézik és sörözik.Az anyukája ő még hagyján de az apa kiakaszt!

Ráadásul nehogy már az én párom tartsa el, az öccse 2gyerekét és feleségét, mert az öcsike csak gyereket gyártani tud, és dolgozni nem, a huga szint úgy, felcsináltatja magát majd hazaköltözik! Szerintem nem állja meg a helyét ez!+ van még a páromnak ezeken kívűl 3 testvére, akiből 2 elszállt a háztól, ők miért nem adnak 500Ft-t sem??

2012. nov. 25. 18:18
 5/42 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az első válaszoló félreértett valamit. Nem a kérdező szülei használják ki a párját, hanem a párja szülei, akik semmit nem segítenek a fiuknak. A srác pedig napokig ott van a lány családja nyakán, akiknek még csak meg sem köszöni...


Kedves Kérdező, itt nem csak az anyósodékkal van probléma, hanem a pároddal is.


Egyébként boldog névnapot! Nekem is ma van, és a férjemnek nem engedtem hogy vegyen ajándékot, mindössze annyit kértem, hogy legyen velem normális. Nos, túl nagy kérés volt, mert hiába főztem neki finomat, belekötött...

2012. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
51%

Elfogult vagy a saját szüleiddel szemben.

Attól, hogy 3 napot nálatok van az nem azt jelenti, hogy ott él, magyarul vendég. A vendég meg nem szokott fizetni. Akkor mond meg neki, hogy az nem vendégség fizesse ki a 3 napját( gratulálnék hozzá amúgy nagyon....)

Azt írod nem vártad el, hogy vegyen legalább kenyeret, de nem vett így neheztelsz...ez mi ha nem elvárás? ellent mondasz magadnak.

A névnap más téma, bár nem kötelező venni semmit csak illik, de mondani biztos mondta, hogy boldog névnapot.

Gondolom ha az anyjához menne haza nem hozzátok akkor meg az lenne a bajod.

Ő most hálálja meg a szüleinek , hogy felnevelték ellátták, te mikor hálálod meg, hogy eltartanak téged?

2012. nov. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
71%

Először is, ha gondod van, talán mondani kéne neki, hogy figyi adj már bele a kosztba, mert nekünk sincs pénzünk. Senki sem gondolatolvasó.

Másodszer, 10-20 ezer Ft igen messze van a kihasználástól, és egyébként a világ legtermészetesebb dolga, hogy az ember segíti a családját, pláne ha kérik.

Amit te jelenleg csinálsz, az súrolja a gusztustalan irigység határát, de mindenképpen nagyon csúnya hozzállás.

2012. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%

Itt az a kérdés, hogy a párod, hogy látja ezt a dolgot. Ha ő megteheti és meg akarja tenni azt, hogy segít, hát segítsen csak.


Én 18 éves korom óta, Nő létemre segítettem a családomat. És ez engem boldoggá tett, bár tudtam, néha vissza éltek a helyzettel. Mégsem tudtam volna végig nézni, hogy nekik nincs.


Az, hogy neked nem ad, pedig ott lakik, ha jól értelmezem, számomra is érdekes.

Pláne úgy, hogy nem is a te pénzedből van ott, eszik, fürdik stb, hanem a szüleidéből.


Nem a párod családja a hibás itt, kizárólag a párod!!

Az, hogy nem köszönt fel, talán mondjuk elfelejtette... de attól még érdekes.


Én jelezném neki egyébként, hogy neked ez kellemetlen a családod irányába, te szívesen tennéd ezt meg, de sajnos mindez nem a te keresetedből történik.

Jobb az elején tisztázni a dolgokat, mint magadban tartani, szőnyeg alá seperni, mert nagyot fog robbanni!!!

2012. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, Kedves! Szóból ért az ember. A szüleinek is csak azért ad, mert kérnek tőle. Mivel a te szüleid úgy bánnak vele, mint egy vendéggel, ő eszerint viselkedik. Ha úgy bánnának vele, mint egy családtaggal, akkor aszerint viselkedne. Ő feltételezi, hogy ti nem vagytok rászorulva arra a pár ezer forintra, amivel esetleg beszállna a kiadásokba, míg nálatok tartózkodik, így nem is foglalkozik vele. Ha mégis az a helyzet, hogy nektek megterhelő az a plusz kiadás, amit az ő ellátása okoz ott tartózkodása idején, akkor nem itt kell duzzogni, hanem szépen elsorolni, hogy kenyeret is venni kell, meg tejet is, meg egy kis krumpli, hús,olaj, miegymás ami szükséges. Ti tudjátok. Menjetek akár ketten és vásároljatok néhány szükséges dolgot, ő kifizeti és ez lesz az ő hozzájárulása a kiadásokhoz. Sajnos ilyen világot élünk, hogy nemigen telik nagy traktákra és plusz egy fő is soknak számít ott, ahol nagyon szűkös beosztással kell élni. De a te barátod, biztosan megérti, ha szépen megbeszéled vele. Boldog névnapot nektek!
2012. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

8-as válaszoló vagyok.


9-es! Teljesen igazad van! De azért szerintem a többségünk a vendégeskedéssel is úgy van, hogyha elmegyek valahova, ahol tudom, hogy maradok is, sosem teszem üres kézzel. Viszek dolgokat, amikből fogyasztunk, étel, ital.

2012. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!