Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés az ha...

Szerintetek átverés az ha titokban szedném a fogamzásgátlót, a férjem háta mögött?

Figyelt kérdés
Férjemmel 11éve vagyunk együtt.Kapcsolatunk elején felvetettem a fogamzásgátló tabletta szedés ötletét de alapból elutasitotta igy óvszerrel védekeztünk.Babát szerettünk volna igy 5évig sehogysem védekeztünk.Mikor megszületett a lányunk ujra felhoztam a témát de ujfent elutasitást kaptam.Óvszerrel védekeztünk de az utobbi időben erőlteti a megszakitásos védekezést,szerinte tulparázom ezt a dolgot,minimális az esélyünk egy gyerekre.Magam megnyugtatása végett gondoltam hogy titokban szedem.Nem szeretnénk babát igy nem gondolom hogy átverem de mégis büntudatom lenne hogy hazudok neki.Ti mit tennétek a helyemben?
2012. nov. 14. 13:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem kérdezném, h szedhetek-e. Ha azt tartom jó megoldásnak, akkor szedem, és kész.

Nálunk az a helyzet, hogy 7 évig gyógyszert szedtem. Aztán gyereket szerettünk volna, így volt egy fél év, amíg óvszerrel védekeztünk. Terhes lettem, szülés után ismét gyógyszer jött. De sajnos nálam migrénes rohamokat váltott ki (terhesség előtt is, ez utólag derült ki), így 3 hónap után abbahagytam, maradt az óvszer. De nálam minden alkalom egy rettegés, hogy kiszakad. Így arról, hogy megszakítás, hallani se akarok (Itt jegyzem meg, h azért az óvszer szakadástól való félelmem, mert még a gyógyszer szedés mellett a 21 nap letelte után is csak úgy voltam hajlandó szexelni, hogy óvszerrel -bár elvileg akkor nem kéne semmi, mert van védettség - amiben én nem hiszek-. És hát 2x volt, hogy az óvszer kiszakadt!)

Úgyhogy nálam az egyetlen biztos módszer a gyógyszer.

A férjed meg azért veszi ezt talán könnyebben, mert ő se így se úgy nem fog soha teherbe esni...

2012. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen problémával egyébként szerintem nem is lehet gyógyszert szedni. Felteszem a vékony nyálkahártya miatt nem tud beágyazódni. Szerintem emiatt nem lehet tablettát szedni. Én be nem venném, az fix.
2012. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
51%
29#-es hozzászóló! A csomók, rákos daganatok nem a fogamzásgátlótól lesznek. Azok előbb-utóbb amúgy is kijönnek az emberen ha van rá hajlama, a gyógyszer pedig "rásegít". Egy makk egészséges ember nem lesz daganatos, rákos azért mert fogamzásgátlót szed..
2012. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Van fogamzásgátló injekció is, havonta, háromhavonta egy szúri.

A megszakítás pedig nem védekezés, 10-ből több, mint 3 nő teherbe esik mellette.

2012. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell hazudozni, közöld vele, hogy szeded és kész. A te testedről van szó.

Én a másik oldalról voltam így: amikor járni kezdtem a párommal, megkérdezte, mikor íratom fel a fogamzásgátlót, mondtam, hogy nem fogom. Mondta, hogy ezt azért beszéljük meg. Megkérdeztem, hogy ő is meg fogja-e beszélni velem, hogy mikor milyen gyógyszert vesz be és egyáltalán mit csinál a saját testével. Megértette.

2012. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
77%

"A csomók, rákos daganatok nem a fogamzásgátlótól lesznek. Azok előbb-utóbb amúgy is kijönnek az emberen ha van rá hajlama, a gyógyszer pedig "rásegít".


mekkora szerencse, hogy mind úgy születünk, hogy a homlokunkra van írva, hajlamosak vagyunk-e rá és nem kell kockáztatni :)

2012. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

De igen lehet, minden tudomásom szerint. Tudtommal az ösztrogén eléggé rásegít, klimax után ezért is mérlegelik nagyon, hogy adjanak-e ösztrogént a csontritkulás kialakulásának megelőzésére.

Nyilván nincs annyi ösztrogén egy fogamzásgátlóban és nyilván nem csak ebből áll, de például ennek a lánynak senkije nem volt ilyen beteg és a gyógyszerszedést követően lett ez. A másiknak detto.

Szóval nem tudom 25 év múlva mit fognak mai gyógyszernek nevezni, de én ebből köszönöm nem kérek.

2012. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást.azt már eldöntöttem hogy nem szedem titokban a fogit.Hogy hogyan tovább nem tudom.tudom,tistában vagyok vele hogy mindig túlparázom ezt a terheség témát mintha nekem ez olyan könnyen menne.Még óvszer mellett is teszteltem nehogy..Holott évekig csináltuk az nélkül,szinte mindent kipróbáltunk,elég otthon vagyok abban hogyan lehetne teherbe esni,viszont a fogamzásgátlási témákban nem nagyon vagyok tájékozott.

Tudom hogy az előváladéktól is terhes lehet az ember,gondolom normális nőknél erre az esély nagy,hát nálunk meg nemtudom.Párom szerint amit mi csinálunk az nem megszakitásos védekezés,szerintem meg az.

2012. nov. 15. 08:24
 39/39 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Egészséges nő is nagyon nehezen esik teherbe megszakítás mellett.


Ha valóban megszakítás történt. Abból szokott baj lenni, ha nem veszi ki időben.

2012. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!