Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vérplazmát szeretnék adni de...

Vérplazmát szeretnék adni de anyukám nem engedi. Mit tudok tenni ha nem szeretnék titokban elmenni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és mostanában hallottam a vérplazma adásról. Anyukámnak el is meséltem, hogy szeretnék majd menni ő viszont teljesen kiakadt. Szerinte ez veszélyes dolog és nem tartja jónak, ha valaki ilyen szolgálatatásért kap pénzt. Nem állunk jól anyagilag ezért a pénznek örülnék és még segítenék is másokon. Egyszer adtam már vért nemrég és jól bírtam. Szerintetek mivel győzzem meg?

#vérpalzma
2012. okt. 7. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A plazmaferezis azért más, mint a sima véradás. Ha fizetnek érte, az nem véletlen, tényleg vannak veszélyei a vér visszaadásakor.
2012. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszélj egy orvossal, hogy alkalmas vagy e rá. Egyik családtagomnak kellett vérplazma, nagyon beteg volt... Valakinek muszáj adni, mert sajnos vannak akik rászorulnak. Ha megfelelsz és nincs olyan vészes mellékhatása ha van egyáltalán akkor adj szerintem. Nem csak a pénzről szól ez, életet menthetsz meg!
2012. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
18 évesen fogod magad és elmész suli után.
2012. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Én jártam vérplazmát adni Debrecenbe és semmi bajom nem volt tőle.Először egy kis vért vesznek amit megvizsgálnak,majd külön minden egyes vérplazma adás előtt még megvizsgált az orvos.A plazmaferezis központ nagyon tiszta,nagyon kedvesek és hálásak a nővérek,közben még tart a levétel hoznak inni,enni,megy a tévé,kérdezik hogy minden rendben van e.A központ is tiszta.10 naponta adhatsz úgy emlékszem.A pénz amit adnak érte szerintem inkább jelképes,ösztönző összeg :)
2012. okt. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell orvosi vizsgálat külön, mivel azt ott helyben elvégzik, vesznek vért stb, letesztelik minden létező betegségre, hazaküldenek közben és egy hét múlva van a ferezis. Én is voltam, és jó tanács, egyél előtte és rengeteget igyál. Hárman voltunk, nekem kezdték el a legkésőbb venni és én végeztem leghamarabb (jó 45 percet amúgy igénybe vesz). Viszont 1500 Ft. és pl van aki rosszul viseli. Ismerős nem evett (ugyebár mondanom se kell, hogy szóltak, hogy egyen előtte) és elájult.
2012. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HentesNachos válasza:
Nyugodtan járjál! Én is az anyagi helyzetem miatt kezdtem járni, de nem bántam meg! Anyukád is járjon :) Menjen el veled a vizsgálatra, és akkor majd meglátja, hogy minden steril és biztonságos.
2016. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!