Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

Bármilyen tapasztalat érdekel.


25 évesek vagyunk mindketten, egy éve együtt. Nem élünk együtt, viszont minden nap találkozunk, mivel egy városban lakunk. Nagyon szeretem őt, de mostanában egyre inkább nyomaszt, hogy nem tudom, az anyagiak miatt van-e jövője a kapcsolatunknak.


Helyzet: én 1,5 éve fejeztem be az egyetemet, otthon nem volt munka, így nagyon messzire mentem szakmabeli munka, és tapasztalatszerzés végett (Csondrád megye - Somogy megye). Most közalaklmazottként dolgozom, és albérletben lakom. Nincsenek nagy igényeim, és nem szórom a pénzt, de félre tenni így szinte semmit nem tudok.


Vele itt ismerkedtem meg, ahol dolgozom, ő a családjával lakik. Most ugyanannyit keres, mint én, de neki van esélye pályázni, váltani, és szerencsével találhat ennél bőven jobban fizető állást is. Én a szakmámban mindegy, merre mennék, közalkalmazottként ugyanennyi lenne a bérem.


Ő leginkább maradna helyben, hogy itthon lakhasson, és félre tudja tenni a keresete nagy részét, amit meg is értek. Én viszont fejben egyre nehezebben viselem, hogy nincsen félre tett pénzem, és ha a téli hónapokban kabát, vagy cipő kellene, azt is a családom veszi meg nekem, 25 évesen. Én mindenképpen mozdulnék, mert ezt nem érzem így tartható állapotnak. Külföldre is elmennék, ha ez lenne az ára, hogy összeszedjem magam anyagilag.


Őt viszont inkább helybeli munkakeresésre ösztönzi a család. Nekem azt mondják, keressek másodállást. De ha belegondolok, nem segítene sokat rajtam, ha havonta megmaradna 50.000 ft-om a másodállás révén, ez még nagyon messze van attól, hogy saját lakásom, vagy autóm legyen.

30 éves korom táján pedig szívem szerint már gyereket szülnék. De 100.000 ft-os kersetek mellett igen nehéz gyereket nevelni, saját otthont teremteni ebből, ezt meg szinte lehetetlennek érzem.


Úgy érzem, innentől minden, itt töltött időm csak időpocsékolás, mert ha pénzt akarok gyűjteni, azt még az előtt kell megtennem, hogy bevállalok egy gyereket.

Nem olyan típus vagyok, akinek annyira nem fontos a család, és inkább karierrt építget, ha partner lenne hozzá, én 30 évesen már szülni szeretnék. Később már attól is félnék, hogy beteg lesz a gyerek.


A barátom szeret engem, de őt ez a baba dolog a "majd egyszer" szintjén érthetően nem foglalkoztatja, és inkább itthon maradna, mert tud otthon lakni, és elrakni a pénzét.

Engem viszont egyre jobban nyomaszt, hogy 5 évet tanultam, most viszont ruhát alig tudok venni magamnak, ha kell, nem hogy mást.


Hogyan lehetne kezelni az ilyen helyzeteket? Ha az egyik menne, a másik maradna, akkor a kapcsolatnak vége?

Mert szerintem érthetők és jogosak egyformán mind a kettőnk szempontjai.


2012. nov. 13. 11:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
14%
Szinte várható volt, hogy majd jönnek az ilyen válaszok:) Attól, hogy valaki így gondolkodik, még nem gyerek. Simán csak élvezi az életet, kötetlenül. Majd hülye lesz már most 25 évesen elkötelezni magát. Én is a falra másznék, ha már így huszonévesen a gyereket pedzegetné nekem egy csaj:D
2012. nov. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
78%
Kedves utolsó! Ez oké is, de akkor mondja meg a lánynak ezt (ha még nem tette), mert úgy látszik, h a lány komolyabban gondolkodik. A srác meg akkor járjon olyannal, akinek hasonlóak az igényei. Ennyi.
2012. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
54%

Amíg te közös jövőt tervezel, addig a barátod teljesen nyitott másra, mindenre, bármire...nem feltétlenül te ellesz neki, hiszen hogy is várhatsz tőle egy olyan áldozatot, hogy összeköltözzön veled. Tehát fontosabb a pénz. Nem hiszem, hogy így százezreket tudna félretenni ami mondjuk vezethetne is egy autóhoz, lakáshoz....

Ti másként gondolkodtok, szerintem itt van a legnagyobb gond. Amíg te már a jövőtöket néznéd, ő még marad anyucival, mert így tud félretenni.

Tessék összeköltözni!

2012. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nézzük meg szintén egy másik oldalról a dolgot.


"én 1,5 éve fejeztem be az egyetemet, otthon nem volt munka, így nagyon messzire mentem"


"Vele itt ismerkedtem meg, ahol dolgozom, ő a családjával lakik"


Tehát a lehető legjobb esetben is csak maximum 1,5éve lehetnek együtt(de ez kizárt). És már most az esküvőről és gyerekről van szó? Akkor miről beszélünk? Szerintetek hány férfi fogná a fejét ugyanebben a helyzetben?

2012. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
0%
Majdnem az összes... (ez lemaradt)
2012. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
86%

Még nem az esküvőről és a gyerekről van szó.

Olvastad, hogy kb 5 év múlva szeretne a kérdező?????

De felnőtt fejjel, úgy, hogy a lánynak van albérlete és egyedül él, 1,5 év, de legyen 1 év után szerintem el lehetne gondolkodni, hogy a fiú miért él anyucival.

2012. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
86%

Ja és az, hogy összeköltöznek, segítik egymást, nem jelenti azt, hogy lebilincselte magát. Tévedésben vagytok páran!

Bármikor összeszedheti a cuccát és tovább állhat. De akkor tudják, hogy ez nem ment.

Végülis még 4-5 évig próbálgathatják az "együtt járást", hogy meglegyen a fiú szabadsága, ahogy írták páran. De szabadság?? Mondjátok el, mivel szabadabb egy külön élő párkapcsolatban, mintha együtt élnének?

Akkor sem hiszem, hogy megszabná neki mikor mehet WC-re.

Nőzni meg gondolom így se nőzik, mert az egy ilyen kapcsolatba se fér bele.

2012. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
9%
Nem érted... 1éve vannak kb. együtt és a lány már a gyerek témát hozta fel. Most mondom, ha nem tudnád, egyik férfi sem szereti, ha ennyire ráakaszkodnak. Majd, ha már együtt lesznek minimum 5éve, akkor szóba kerülhet a baba. De így??? Tudom, hogy nem most akarja, de akkor is szóba hozta. Pedig jóformán még nem is ismerik egymást. A fiú pedig vajon miért él anyucival? Nem azért mert gyerek, mint itt sokan gondolják. Hanem azért, mert így kényelmes. Elkötelezni még nem akarja magát, akkor minek költözzön hozzá? Mikor így is megkap mindent, találkozás, szex stb...
2012. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
79%

Akkor még egyszer.. az összeköltözés nem nagyobb elkötelezettség, mint az együtt járkálgatás.

Másrészt, ha nem lenne gyerek, tudná, hogy a kényelmes megoldás nem minden esetben jobb, mint a nehezebb, de járhatóbb út.

2012. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is túlzás, hogy 5 év után kellene egyáltalán beszélni a gyerekről. Szerintem teljesen normális, hogy amikor komolyabbra fordul a kapcsolat, akkor beszélnek erről a felek. Már csak azért is, mert ha kiderül, hogy az egyik a világ minden kincséért se vállalna gyereket, akkor az jobb, ha mielőbb kiderül, nem 5 év múlva.
2012. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!