Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj a kapcsol...

Szerintetek mi a baj a kapcsolatommal? Lehet így boldog közös jövőnk?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, ebből bő 5 éve együtt is lakunk. Részben nagyon jó a kapcsolatunk: tudunk beszélgetni, nincsenek titkaink egymás előtt, nincs féltékenykedés, abszolút bízunk egymásban.. ő a legjobb barátom. Viszont már egy ideje gyötör belül az az érzés, hogy rettenetesen unalmasnak találom az életem és nem érzem szerelmesnek magam. A napjaink szinte mindig ugyanúgy telnek: én 6kor elindulok dolgozni, este 7körül hazaérek, főzök gyorsan vmit másnapra, teszek-veszek a lakásban és együtt megnézünk vmi sorozatot. Hétvége hasonlóan telik, csak néha elutazunk hol az ő, hol az én családomhoz, esetleg ritkán elmegyünk együtt vásárolni, vagy beülünk esete vhová sörözni. Szeretek vele lenni, de hiányzik más emberek társasága. A baráti társaságunk nagyon szűk és nincs is sok alkalmunk összefutni velük. Többször jeleztem már a páromnak, hogy jó lenne többször kimozdulni, másokkal is találkozni, de az a baj, hogy erre sok lehetősünk sincs illetve ő egyáltalán nem is igényli az ilyesmit. Tudom, hogy ő is nagyon szeret, talán szerelmes is, de nála is nagyon elkényelmesedtek a dolgok. Hiába mondom, hogy befásultnak érzem magam, semmi változás nincs. Néha úgy érzem, mintha nem is 27 évesek lennénk, hanem legalább 50. Én viszont nagyon szeretnék kicsit mozgalmasabb életet. Hiányzik a jövés-menés, kicsit nagyobb társasági élet.

De tényleg szeretem a párom, ragaszkodom hozzá, nem tudnám elképzelni nélküle a jövőmet, és nem bírnék fájdalmat okozni, de nem vagyok igazán boldog, sem szerelmes (bár gondolom ez úgyis elmúlik mindenkinél) és egyre többet gondolkozom azon, jó e ez így nekem, mert jövőre tervezzük az esküvőt és onnan nincs visszaút.


Kérem, ha valaki volt/van hasonló helyzetben, vagy tudna nekem tanácsot adni, az segítsen, mert egyre jobban elkeserít a helyzetem és szörnyen tanácstalan vagyok, hogy lehetek e így igazán boldog.


Köszönöm annak, aki végigolvasta.


27/N


2012. okt. 29. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek valami olyan hobbit, elfoglaltságot, ami közösségbe visz titeket és együtt is lehet csinálni. Nem swinger partyra gondolok:D:D:D

Mondjuk menjetek el társastáncolni, ott kialakulhat jó kis társaság, és velük akár az órákon kívül is eljárhattok szórakozni, kirándulni vagy amihez kedvetek van. Rlgebben miket csináltatok, amikor nem volt ilyen "lapos" a dolog? Gondold át ezt is, és abból is jöhet valami ötlet.

Ha szerettek túrázgatni, természetet járni: ezer ilyen klub van ahová csatlakozhattok, biztosan szívesen fogadnának benneteket.

Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2012. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát...

Ha ez nem jó válts, majd jön egy "álompasi" akivel mozgalmas az élet, meg majd megcsal, vagy két gyerekkel hagy ott...


éS MIÉRT NEM MÉSZ EL EGYEDÜL TÁRSASÁGI ÉLETET ÉLNI? nEM VAGYTOK ÖSSZEKÖTVE. mENJÉL NYUGODTAN EL SZÓRAKOZZ.

2012. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Tanácsot adni sajnos nem tudok, csak együtt érezni veled. Gyakorlatilag ugyanígy élünk a párommal, de ő még ráadásul rengeteget dolgozik és mikor hazajön hulla fáradt és ingerült hozzászólni se lehet.Minden nap egyforma.Az a helyzet h azt gondolom egy idő után mással se lenne más.És szeretjük egymást ahogy ti is.Tarts ki mellette mindenképp én azt mondom. :)
2012. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne csodálkozz, reggeltől estig dolgozol, utána még mire otthon is elvégzed a teendőket, gondolom jól el vagy fáradva. Szerintem az lehet a baj, hogy nagyon monoton így az életetek. Megpróbálhatnátok, hogy pár hétvégén hagynátok a családot és elmennétek valahova együtt, akár kirándulni, akár szórakozni. Még úgy is, hogy esetleg egész hétvégés programot szerveztek magatoknak. Kettesben is, mert az is rátok férne, meg úgy is, hogy összeszeditek a baráti társaságot.
2012. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon becsüllek érte, hogy próbálod minden erőddel megoldani azt a helyzetet! A férjem pár hónapja ugyanezeket mondta, és változtattam is sok mindenen de azt mondta, már késő mert besokallt, és elköltözött. Most, 2 hónap után mondja hogy hiányzunk neki, és közeledik felém. Remélem, újra összejövünk:) Na mindegy, a mi esetünkből kiindulva szerintem nem fogod tudni egyedül megoldani a dolgot. Ha van lehetőségetek, menjetek el párterápiára! Vagy ahogy a testvérem térítette észhez a feleségét: két hétig direkt csak aludni járt haza, alig beszéltek stb, a csajszi nagyon kiborult és elkezdte érezni a változtatás hajlandóságát. Akkor a tesóm mondta neki, látod, ilyen lesz mikor elveszítesz és ez lesz ha nem változtatunk mert ez így nekem nem jó! És megint visszavedlett rendes férjjé és családapává, és a feleségének jó tanulság volt és sokat változott, és ő is boldogabb így. Sok sikert!
2012. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jaja nekem is az jutott eszembe,hogy nem vagytok összeoperálva ha nem balhézik a párod érte,ha igen ,akkor mond neki gyere te is apukám.
2012. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 éve vagyunk együtt de furcsa nekem ez az elmúlik a szerelem téma. mi nem szerelmesek vagyunk hanem imádjuk egymást. Ez már olyan mélyről jövő nagy érzés.még mindig ugyanúgy néz rám mint régen.

Ha tényleg hiányzik a társaság akkor kompromisszumot kell kötnötök. Mi állandóan csavargunk de ketten, túl nagy társaságot nem igénylünk. Megyünk mindenfelé pedig faluban élünk. Bemegyünk a közeli városokba. Hol mekibe hol vásárolni, vagy az árkádba, vásárba. Csak úgy gondolunk egyet és elugrunk a tescóba, és fontos a nyaralás is.De ugyanolyan jók az estéink is mikor csak tévézünk.

Szerintem becsüld meg az ilyen kapcsolatot és dobd fel. kár lenne eldobni.

2012. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha meg mindenképp társaságot akarsz. Nincsenek testvérek unokatesók, sógornők akikkel ki lehet kapcsolódni?

Mi szoktunk otthon kerti parikat csinálni, főzni és összejönnek a testvérek stb...

Régen mikor még nem volt a férjem akkor a bátyámmal és a feleségével jártam bulizni. Mivel a férjem soha nem volt egy diszkózós típus váltottunk sz otthoni bulikra.

2012. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
neked épp az hiányzik h kicsit legyen magánéleted, saját barátnőd, saját hobbid. Akkor nem csak a párodból "élnél" és jobb lenne. Menj csinálj vmit az csak jót tesz a kapcsolatnak ha heti- 1-2szer van külön hobbitok pár órára..
2012. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, lehet nem jól fogalmaztam:

Nem olyan értelemben értettem a társasági életet, hogy állandóan eljárni, buli stb.

Én inkább úgy érzem, hogy a kettőnk beállítottsága nem teljesen egyforma: ő utálja a változatosságot, a társaságot, egyszerűen ő élvezi, hogy ha otthon ülhet a gép előtt és nincs semmi dolga.. Nekem pedig monoton ez az élet. De lehet nálam van a hiba.

Sokan mondtátok járjak el egyedül ide-oda:

1.A baráti társaságom nem Budapesten van, mi sem régóta élünk itt. Gyakorlatilag egyetlen barátom sincs a közelemben.

2. Attól még nem lesz a kettőnk kapcsolata pozitívabb, hogy én eljárok.

Nem menekülni akarok, hanem megoldást találni.


És kedves 2. válaszoló: lehet gúnyolódni, de egyáltalán nem mondtam, hogy ilyesmire vágyom, de úgy érzem nem ez a két véglet van.

Szerintem nálam jobban senki nem törekszik arra, hogy jobbá tegyem az életünket, de az a baj, hogy csak én érzem, hogy nem jó és így nehéz. De ettől még nem kacsintgatok más felé, de boldogtalan sem szeretnék lenni.

2012. okt. 29. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!