Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a baj a kapcsol...

Szerintetek mi a baj a kapcsolatommal? Lehet így boldog közös jövőnk?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, ebből bő 5 éve együtt is lakunk. Részben nagyon jó a kapcsolatunk: tudunk beszélgetni, nincsenek titkaink egymás előtt, nincs féltékenykedés, abszolút bízunk egymásban.. ő a legjobb barátom. Viszont már egy ideje gyötör belül az az érzés, hogy rettenetesen unalmasnak találom az életem és nem érzem szerelmesnek magam. A napjaink szinte mindig ugyanúgy telnek: én 6kor elindulok dolgozni, este 7körül hazaérek, főzök gyorsan vmit másnapra, teszek-veszek a lakásban és együtt megnézünk vmi sorozatot. Hétvége hasonlóan telik, csak néha elutazunk hol az ő, hol az én családomhoz, esetleg ritkán elmegyünk együtt vásárolni, vagy beülünk esete vhová sörözni. Szeretek vele lenni, de hiányzik más emberek társasága. A baráti társaságunk nagyon szűk és nincs is sok alkalmunk összefutni velük. Többször jeleztem már a páromnak, hogy jó lenne többször kimozdulni, másokkal is találkozni, de az a baj, hogy erre sok lehetősünk sincs illetve ő egyáltalán nem is igényli az ilyesmit. Tudom, hogy ő is nagyon szeret, talán szerelmes is, de nála is nagyon elkényelmesedtek a dolgok. Hiába mondom, hogy befásultnak érzem magam, semmi változás nincs. Néha úgy érzem, mintha nem is 27 évesek lennénk, hanem legalább 50. Én viszont nagyon szeretnék kicsit mozgalmasabb életet. Hiányzik a jövés-menés, kicsit nagyobb társasági élet.

De tényleg szeretem a párom, ragaszkodom hozzá, nem tudnám elképzelni nélküle a jövőmet, és nem bírnék fájdalmat okozni, de nem vagyok igazán boldog, sem szerelmes (bár gondolom ez úgyis elmúlik mindenkinél) és egyre többet gondolkozom azon, jó e ez így nekem, mert jövőre tervezzük az esküvőt és onnan nincs visszaút.


Kérem, ha valaki volt/van hasonló helyzetben, vagy tudna nekem tanácsot adni, az segítsen, mert egyre jobban elkeserít a helyzetem és szörnyen tanácstalan vagyok, hogy lehetek e így igazán boldog.


Köszönöm annak, aki végigolvasta.


27/N


2012. okt. 29. 14:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a lényeget kérdező. Ő magányos típus, neked meg hiányzik a hangzavar. Nem illetek össze. Évtizedeket is le lehet úgy élni valakivel, hogy igazából nem illenek össze az emberek.

Ha lesz gyereked, még magányosabb leszel.

Én akárhova megyek, akárhova sodor az élet, mindig könnyen szerzek ismerősöket. Nem barátokat, mert azt ennyi idő alatt nem lehet, de ismerősöket igen. Csináld te is. Illetve csinálhatod, csak az a baj, hogy nem illesz össze a pároddal. Ha egyikőtök nem változik át temperamentumban, akkor bukta. Várni kéne a házassággal.

2012. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Sofiel ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem egyáltalán nem ilyen egyértelmű ez a helyzet. Ha úgy érzed, hogy szeretitek egymást és ez kölcsönös is, akkor biztos van keresnivalótok egymás mellett, de ez önmagában mégsem oldja meg a problémádat, és szerintem okosan teszed, hogy keresed a megoldást, mert ez a helyzet magától nem fog megjavulni. Szerintem az amit leírsz a párodról, nem "típus" kérdése, nem azon múlik, hogy ő befelé forduló, te meg kifelé forduló vagy. Egy befeléforduló típusú embernek - befelé fordulva is - lehet sok érdekes tevékenység, gondolat, téma az életében, csak a lehetőségek közül esetleg nem a zajos társaságokat választja, hanem mást talál érdekesnek (pl. olvas, szemlélődik, gondolkozik, megfejti az élet nagy réjtélyeit, vagy éppen utazik, kirándul, főz stb.) Például remek beszélgetéseket lehet folytatni vele. De ahogy leírod, a párod (illetve így mindkettőtök) élete nem befelé forduló, hanem egyszerűen lapos. Unalmas. Üres. Ez pedig soha nem egy egészséges állapot, még ha ezt valaki nem is éli meg problémásnak. (Feldmár András szokta mondani, hogy ha a halaknak szemináriumot tartanánk a vízről, akkor csodálkozva kérdeznék, hogy az meg mi, mert ők még soha azon kívül nem jártak, ez a természetes közegük.)

Az igaz, hogy ha az ember fáradt, akkor sokszor nem képes másra, mint hogy este vacsora után leheveredjen a tévé elé, de ez még nem teszi egészségessé ezt az életmódot. Csak annyit jelent, mintha azt mondanám, hogy ha valaki mindennap hideg szélben biciklizik sapka nélkül, akkor természetes, hogy mindig fáj a füle. Természetes, de ha tenne ellene valamit pl. sapkát húzna, akkor akár változtatni is lehetne rajta. Csak ahogy leírod, éppen az a probléma, hogy a párod nem is éli meg problémaként ezt a pocsolya-állapotot, pedig az. És igazad van abban is, hogy most kellene valamit tenni, mert ha esküvő lesz, gyerekek, akkor sokkal nagyobb szükség lesz az aktivitásra, és nem valószínű, hogy a párod lelkesedni fog majd a gyereksétéltatásért, a szánkózásért, a játszóterezésért, a közös programokért, vagy akár azért, hogy téged kihúzzon néha az anyukaszerepből. Akkor pedig még jobban be leszel már szorítva.

Egy kapcsolatben mindig meg kell legyen valamiféle feszültség, energia ahhoz hogy működjön, és ez az emberek nagy tévedése, hogy azt hiszik, hogy ez magától fennmarad. De ez nincs így - ezt ezer és ezer ellaposodott házasságot élő vagy éppen elvált pár bizonyítja.

Sokszor mondják, hogy egy kapcsolatba bele kell fektetni, hogy izgalmas maradjon, és ez igaz is, de alapvetően szerintem az embernek önmagába kell energiát fektetnie, ahhoz, hogy izgalmas EMBER maradjon, és akkor tud izgalmas TÁRS is lenni. És ez mindkét félre vonatkozik.

Az izgalom nem valami mesterséges dolog, az ilyesminek a hétköznapokban kell benne lennie, két ellaposodott ember kapcsolata lapos lesz és unalmas... nem elég házassági évfordulókon felvenni egy csábító fehérneműt, hogy az újdonság izgalmára valahogy emlékeztessük magunkat.

De szerintem, ha valakiből hiányzik az az igény, hogy önmagával foglalkozzon, hogy "élőn" tartsa a lelkét, annak mindig vannak mélyebb okai, és a lelki elkényelmesedés mögött általában komoly "takarítanivalók" állnak, amik előbb-utóbb egészen biztosan meg is mutatják magukat, ha az élet élesebb helyzeteket hoz.

Szóval nem tudom mennyit tudtam segíteni, de bátorítalak, hogy kezdjél el kapirgálni, tegyél lépéseket, esetleg próbálj meg nyomást gyakorolni, mert most még javítható a helyzet, de csak akkor ha nem söpröd te is a szőnyeg alá a problémát. Ne higgy azoknak, akik összemossák a változtatás igényét a kapcsolat felrúgásának a szándékával. És ne próbáld meggyőzni magad arról, hogy túl sokat akarsz, mert egyikőtöknek sem teszel jót azzal, ha visszahajtogatod magad egy dobozba, amiben lassan megfulladsz.

Látom a válaszok értékelésénél is, hogy azok kapják a legtöbb lájkot, akik arra buzdítanak, hogy fogadd el a helyzetet és türelemmel tarts ki. De én a szavaidból éppen azt érzem, hogy pont azért szeretnél változtatni, hogy ne veszítsétek el egymást. Én is arra buzdítalak, hogy tarts ki, de tegyél valamit!

A kitartás nem azonos a néma tűréssel és beletörődéssel - olyan dolgokba, amiken lehet változtatni. Ha akarsz.

Szeretettel gondolok rád és drukkolok. Bátorság! :)

2012. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!