Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

Bármilyen tapasztalat érdekel.


25 évesek vagyunk mindketten, egy éve együtt. Nem élünk együtt, viszont minden nap találkozunk, mivel egy városban lakunk. Nagyon szeretem őt, de mostanában egyre inkább nyomaszt, hogy nem tudom, az anyagiak miatt van-e jövője a kapcsolatunknak.


Helyzet: én 1,5 éve fejeztem be az egyetemet, otthon nem volt munka, így nagyon messzire mentem szakmabeli munka, és tapasztalatszerzés végett (Csondrád megye - Somogy megye). Most közalaklmazottként dolgozom, és albérletben lakom. Nincsenek nagy igényeim, és nem szórom a pénzt, de félre tenni így szinte semmit nem tudok.


Vele itt ismerkedtem meg, ahol dolgozom, ő a családjával lakik. Most ugyanannyit keres, mint én, de neki van esélye pályázni, váltani, és szerencsével találhat ennél bőven jobban fizető állást is. Én a szakmámban mindegy, merre mennék, közalkalmazottként ugyanennyi lenne a bérem.


Ő leginkább maradna helyben, hogy itthon lakhasson, és félre tudja tenni a keresete nagy részét, amit meg is értek. Én viszont fejben egyre nehezebben viselem, hogy nincsen félre tett pénzem, és ha a téli hónapokban kabát, vagy cipő kellene, azt is a családom veszi meg nekem, 25 évesen. Én mindenképpen mozdulnék, mert ezt nem érzem így tartható állapotnak. Külföldre is elmennék, ha ez lenne az ára, hogy összeszedjem magam anyagilag.


Őt viszont inkább helybeli munkakeresésre ösztönzi a család. Nekem azt mondják, keressek másodállást. De ha belegondolok, nem segítene sokat rajtam, ha havonta megmaradna 50.000 ft-om a másodállás révén, ez még nagyon messze van attól, hogy saját lakásom, vagy autóm legyen.

30 éves korom táján pedig szívem szerint már gyereket szülnék. De 100.000 ft-os kersetek mellett igen nehéz gyereket nevelni, saját otthont teremteni ebből, ezt meg szinte lehetetlennek érzem.


Úgy érzem, innentől minden, itt töltött időm csak időpocsékolás, mert ha pénzt akarok gyűjteni, azt még az előtt kell megtennem, hogy bevállalok egy gyereket.

Nem olyan típus vagyok, akinek annyira nem fontos a család, és inkább karierrt építget, ha partner lenne hozzá, én 30 évesen már szülni szeretnék. Később már attól is félnék, hogy beteg lesz a gyerek.


A barátom szeret engem, de őt ez a baba dolog a "majd egyszer" szintjén érthetően nem foglalkoztatja, és inkább itthon maradna, mert tud otthon lakni, és elrakni a pénzét.

Engem viszont egyre jobban nyomaszt, hogy 5 évet tanultam, most viszont ruhát alig tudok venni magamnak, ha kell, nem hogy mást.


Hogyan lehetne kezelni az ilyen helyzeteket? Ha az egyik menne, a másik maradna, akkor a kapcsolatnak vége?

Mert szerintem érthetők és jogosak egyformán mind a kettőnk szempontjai.


2012. nov. 13. 11:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy felelősen gondolkodsz, nem csak úgy vállaljunk gyereket mert szeretjük egymást aztán majd lesz valami. Nagyon jó ötlet a külföld, és nagyon jól látod hogy ezt addig kell kivitelezni amíg nincs gyereked. Mi a párommal abban a helyzetben vagyunk, hogy vannak gyerekek, de vegetálunk. Ha újra kezdenénk irány külföld, megszedni magunkat pár év alatt, és akkor vidáman vállalnék gyereket. Okos vagy ha most gondolkodsz ezeken a dolgokon, mert most van itt az ideje, nem akkor amikor már röghöz kötöd magad gyerekkel, házassággal. Azt is át kell gondolnod mennyire életképes ez a kapcsolat ha ennyire nincs hasonló jövőkép. Csak te tudhatod nálad mi a célravezető, de az semmiképpen sem ha ezt a problémát a szőnyeg alá söpröd. 38N
2012. nov. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeköltöztök,akor maradna több pénzed (felesbe mindent)


Mit mond arra ha a jövőt tervezgetitek,hogy képzeli el?

Összeköltözni mikor és hol akar?

2012. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Köszi.


Szerintem az is porbléma, hogy most alapvetően más élethelyzetben vagyunk mind a ketten. Én külön élek a családtól, magamat tartom fent, a saját bőrömön érzem, mi, mennyibe kerül, és mire elég 100.000 Ft.


Ő az anyukájáva él, valamennyi pénzt hazaad, de a nagy része megmarad neki. Fogalma senincs, mennyibe kerül fent tartani egy lakást, vagy mennyibe kerül, amit megeszik egy hónapban.

2012. nov. 13. 11:50
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Nézd elsõsorban magadra gondoljál, mert nem tudhatod azt sem, hogy ennek a kapcsolatnak mi lesz a vége!Ha nagyon szeret és viszont,akkor megvár téged, ha külföldre is mész.
2012. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Összeköltözni nem akar, mert ha albérletben lennénk, nem tudná a pénzét félre tenni.


Viszont ha a saját keresetét gyűjti, akkor is még sok év, míg összegyűlik neki a saját lakásra való.


Engem ez is nyomaszt... nem akarok rátelepedni, de ha 25 év felett két ember évekig kapcsolatban, de külön él, szerintem az is csak egymás idejének a húzása.

Az egy dolog, hogy minden rendben, ha naponta találkozunk 2-3 órára, de az együttélés teljesen mást jelent.

Szerintem ott dől el igazán, hogy két ember összeillik-e.

2012. nov. 13. 11:54
 6/47 A kérdező kommentje:
Abban nem hiszek, hogy túlélné a kapcsolat, ha az egyik menne, a másik maradna. Nem hiszem, hogy 3 évig lehetne úgy bírni, hogy találkoznánk 4-5 havonta egyszer.
2012. nov. 13. 11:56
 7/47 anonim ***** válasza:
55%
Mindkettőtök álláspontja érthető. Szerintem üljetek le és őszintén beszéljétek át. Ő mit gondol a jövőről, te mit gondolsz... Ha nagyon nem juttok dűlőre, szakítsatok. Inkább most lépj, míg van időd. Mi a végzettséged?
2012. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

akkor neki a tervei a jövöre nézve hogy jópár évig ő a szüleivel,te ahol akarsz,és majd talán magához költöztet amikor lesz saját lakása?

És addig elnézi hogy egyedül nehezen tartassz fenn egy lakást?


Volt ilyen pasival dolgom ennyi idősen (vagyis 22-24 éves korom között,ő is 25-27 volt ekkor),egy ideig szép dolog a szerelem,de megmérgezi a kapcsolatot hogy mig te összeköltözésre vágysz és kenyérre kuporgatsz addig ő éli világát,esze ágában nincs a kényelmét feladni.


Biztos ő a nagy ő?

A nagy ő biztos elnézné hogy neked télen nincs csizmáravaló?

a nagy ő-nek nem kellene összeköltöznie veled és együtt megoldani a lakásvásárlást és minden egyebet?

2012. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolsó!


A nagy ő nem létezik. Ne etesd ezzel a kérdezőt:)

2012. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is volt ilyen párom. Az élethelyzetem nekem nem ugyanaz, de a pasi gondolkodása hasonló. Ha csak az érdekli, hogy neki hogy és miként jó, az sztem már régen rossz, és nekem az a tapasztalatom, h ez nem változik később sem. Én is próbáltam összeköltözésről, közös jövőről beszélni, de le se sz@rta. Csak az volt a fontos, h ő minél több pénzt tudjon majd félre rakni, és megvenni, amit magának akar. Ez valahol érthető, de önző gondolkodás is, pláne 5 év után (mi ennyit voltunk együtt). Ha nem tudjátok megbeszélni, nem tudtok kompromisszumot kötni, akkor az a kapcsolat nem túl jó.
2012. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!