Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Hogyan lehetne így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

Bármilyen tapasztalat érdekel.


25 évesek vagyunk mindketten, egy éve együtt. Nem élünk együtt, viszont minden nap találkozunk, mivel egy városban lakunk. Nagyon szeretem őt, de mostanában egyre inkább nyomaszt, hogy nem tudom, az anyagiak miatt van-e jövője a kapcsolatunknak.


Helyzet: én 1,5 éve fejeztem be az egyetemet, otthon nem volt munka, így nagyon messzire mentem szakmabeli munka, és tapasztalatszerzés végett (Csondrád megye - Somogy megye). Most közalaklmazottként dolgozom, és albérletben lakom. Nincsenek nagy igényeim, és nem szórom a pénzt, de félre tenni így szinte semmit nem tudok.


Vele itt ismerkedtem meg, ahol dolgozom, ő a családjával lakik. Most ugyanannyit keres, mint én, de neki van esélye pályázni, váltani, és szerencsével találhat ennél bőven jobban fizető állást is. Én a szakmámban mindegy, merre mennék, közalkalmazottként ugyanennyi lenne a bérem.


Ő leginkább maradna helyben, hogy itthon lakhasson, és félre tudja tenni a keresete nagy részét, amit meg is értek. Én viszont fejben egyre nehezebben viselem, hogy nincsen félre tett pénzem, és ha a téli hónapokban kabát, vagy cipő kellene, azt is a családom veszi meg nekem, 25 évesen. Én mindenképpen mozdulnék, mert ezt nem érzem így tartható állapotnak. Külföldre is elmennék, ha ez lenne az ára, hogy összeszedjem magam anyagilag.


Őt viszont inkább helybeli munkakeresésre ösztönzi a család. Nekem azt mondják, keressek másodállást. De ha belegondolok, nem segítene sokat rajtam, ha havonta megmaradna 50.000 ft-om a másodállás révén, ez még nagyon messze van attól, hogy saját lakásom, vagy autóm legyen.

30 éves korom táján pedig szívem szerint már gyereket szülnék. De 100.000 ft-os kersetek mellett igen nehéz gyereket nevelni, saját otthont teremteni ebből, ezt meg szinte lehetetlennek érzem.


Úgy érzem, innentől minden, itt töltött időm csak időpocsékolás, mert ha pénzt akarok gyűjteni, azt még az előtt kell megtennem, hogy bevállalok egy gyereket.

Nem olyan típus vagyok, akinek annyira nem fontos a család, és inkább karierrt építget, ha partner lenne hozzá, én 30 évesen már szülni szeretnék. Később már attól is félnék, hogy beteg lesz a gyerek.


A barátom szeret engem, de őt ez a baba dolog a "majd egyszer" szintjén érthetően nem foglalkoztatja, és inkább itthon maradna, mert tud otthon lakni, és elrakni a pénzét.

Engem viszont egyre jobban nyomaszt, hogy 5 évet tanultam, most viszont ruhát alig tudok venni magamnak, ha kell, nem hogy mást.


Hogyan lehetne kezelni az ilyen helyzeteket? Ha az egyik menne, a másik maradna, akkor a kapcsolatnak vége?

Mert szerintem érthetők és jogosak egyformán mind a kettőnk szempontjai.


2012. nov. 13. 11:35
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érthető a részéről, hogy a pénz miatt nem akar összeköltözni veled ennyi idősen! És vállalom a 0 %-ot, de meddig akar a családdal élni? És inkább nincs magánélete?

Ha haza ad a szüleinek valamennyit, azt betehetné a közös albérletbe is és segíthetnétek egymáson.


Tudnátok vállalni esetleg valami plusz munkát könnyebben, mert este ha fáradtak vagytok, akkor is ott vagytok egymás mellett a közös kis lakásban.


Mikor engedi el anya szoknyáját, hogy élettársa lehessen?

Szerintem itt nem csak az anyagiakkal van gond.De nem akarok vészjósló lenni.


Az ember lakva ismeri meg a másikat. Ha még 5 évig így vegetáltok és babát vállaltok, mert mondjuk adott lesz az anyagi helyzet( kívánom neked! ), akkor kiderül, hogy nem is tudtok együtt élni?


Tehát a kérdésedre válaszolva. Nekem nem annyira érthető az ő döntése!

2012. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy szerintem elég önzően látja a dolgot. Magadra hagy a problémáidban. Legyél önző te is!!!!!
2012. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
47%
Ha már itt tartunk. Miből gondoljátok, hogy a fiú komolyan tervez vele? Nem lehet, hogy csak jól érzi magát vele, szereti, van kivel szexelni, de esze ágában sincs elkötelezni magát? Én is fiú vagyok és ugyanezt csinálnám a helyében.
2012. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

13.

Nincs semmi baj, csak játszana nyílt lapokkal, mert ez a szegény lány tervezni szeretne vele.

2012. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
Na igen, épp ezért kéne leülniük, és megbeszélni, ki, mit akar. Oké, hogy nem minden 25 éves akar komoly kapcsolatot (és úgy tűnik, a kérdező párja sem), de akkor beszéljék meg, és így már kérdező is jobban tudna dönteni. Már korábban írtam, hogy az én párom is hasonló volt, ő 5 év után közölte, h nem tud velem semmi komolyat elképzelni, szal kérdező még időben derítse ki, hogy náluk mi a helyzet.
2012. nov. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
Igazatok van. De azért elég fura helyzet ez. Ugyanis a lányok hamarabb érnek ilyen szempontból, hamarabb akarnak családot alapítani stb. Tudom, vannak kivételek, de nagy átlagban ez a helyzet. Vegyük az ő esetüket. Mindketten 25évesek, a lány összeköltözést, pár éven belül házasságot és gyereket akar. A fiú ezekre még nem gondol, hiszen még csak 25. De ez nem azt jelenti, hogy a későbbiekben nem akar majd semmit. Azonban most még nem tud ezekre gondolni és nem akarja magát elkötelezni. Szimplán csak jól akarja magát érezni a barátnőjével. Most erre lehet azt mondani, hogy csak játszik vele. De lehet a másik szemszögből is nézni. Ugyan én még nem vagyok 25, de azért leírtam, hogy lássátok kb. hogyan gondolkodhat a barátja.
2012. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl te oda hozzá?
2012. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Abból, amit leírtál, ez a srác tipikus "anyuci kicsi fiacskája" lehet. A családjával él, a családja befolyásolja például a munkakeresésben, gyerek "majd egyszer" (magyarán egy dolog biztos, éspedig az, hogy most nem akar), összeköltözni nem akar, mégis mit akar?


Neki ez így kényelmes, jó eséllyel nem is nagyon fog változtatni. Ennél a típusnál az se kizárt (nem egy ilyet ismerek), hogy amikor már megvan a pénze a saját lakásra, akkor sem vesz, mert "minek két lakást fenntartani, amikor teljesen jól elférek itt a szüleimnél és így mindenki számára gazdaságosabb és kényelmesebb".


Ha úgyis váltani akar, akkor próbáld meg rávenni, hogy menjen veled. Kint is tud dolgozni, jó eséllyel félretenni is, összeköltöztök, meglátod hogy bírja, ha nem a családjával van. Semmit nem veszítene, hisz úgyis váltani akar. Próbáld meg erről meggyőzni.

2012. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

A kulfoldon megszedem magam na azt el kell felejteni Kulfold tele van nyelvtudas es jo szakma nelkuli kulfodiekkel roman lenyel magyar szerencsevadaszokkal.A lakasok kulfoldon mereg dragak a kaja is es a magyar bermunkas bere sirnivaalo itt is.Lehet duplaja a te berednek de a lakasber 4x olyan draga mint otthon + kotelezo biztositasok ect

Inkabb uljetek le es beszlejetek meg a jovotoket kozossen.

ha o meg otthon akar lakni akkor nem erett a hazassagra dehat 25 eves mit akarsz 30 elott keves ferfi gondolkodik jozanul.

Varj talakozgass vele es orulj a kapcsolatnak.

2012. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Én szerintem meg nem biztos, hogy érdemes várni. Én vártam, és jó nagy pofára esés volt, mert 5 év után sem akart tőlem semmit. 25 évesen azért már nem gyerek. Le kell ülni, meg kell beszélni, ki mit akar, hogy képzeli el a jövőt. Persze az is lehet, h 5 év múlva megkomolyodik, de az is lehet, h nem. Ha tényleg szeret, belátja, hogy Neked is vannak igényeid, és kitaláltok valami megoldást, ami jó mindkettőtöknek. De ha mindenki csak a saját elképzelését hajtja, abból nem lesz semmi, hiába várnak még ki tudja mennyit, közben a kérdező meg lecsúszik a lehetőségekről.
2012. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!