Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a pofátlans...

Hogy szoktassam le a pofátlanságról anyám pasiját?

Figyelt kérdés
Valamiért mindenáron apám akar lenni, pedig tudja, hogy nekem van apukám, akit szeretek. Kérdezősködik az iskolásól, meg a barátomról, mindíg valami személyes dologról akar beszélgetni, mintha bármi köze volna hozzá. Folyton el akar vinni valahová közös programra, de nem tudom, hogy minek!? A legrosszabb, hogy anya ez hagyja, sőt támogatja. Most azt találták ki, hogy ha kell valami, akkor tőle kell pénzt kérnem. Nem fogok pénzt kérni egy idegentől! Így viszont nem tudok elmenni sehova. Idegesítő, de nagyon, mit csináljak vele?
2012. nov. 3. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
93%

72%-os, mitől annyira a személyes ügyed ez a kérdés, hogy már jó ideje itt ócsárolod miatta a kérdezőt? Itt nem a kérdező stílusával van gond, hanem a tiéddel (külön tetszett az a hozzászólás, hogy a kérdezőt gyakorlatilag gyilkolja meg az anyja pasija, hál istennek már törölték).

Hisztizel, mint egy 10 éves.

Úgyhogy megkérdezem: Ki bántott téged annyira, hogy nem bírsz ezen a kérdésen lenyugodni?

Mondvacsinált hülyeséggekel érvelsz, amit ráadásul azt sem tudom honnan szedsz. Például:

Kérdező:

"Jó emberek mindketten, csak nem jöttek ki egymással úgy ahogy kellett volna. Szépen váltak el, veszekedés nélkül, azóta is jóban vannak. Apa közel lakik hozzánk, akkor látom, amikor akarom."

Te:

"Te be vagy sértődve mert apucit kidobták és anyád jobbnak tart valaki mást."


Kérdező:

"elmondhatnátok azt is hogy szerintetek pontosann mit kellene tennem, de ezt ugye senki se tette meg azok közül, akik a jóember pártján állnak."

Te:

"Megoldást nem fogsz találni,lényegtelen mit írsz vagy mit írunk"

"írták páran, hogy hogy lenne helyes és érdekes módon mégis ízt írod senki nem írta" - szövegértés nullás.


Szerintem vedd be a piruláidat, mert a vérnyomásodtól fel fog robbanni a fejed.

És továbbra is tartom magam hozzá, hogy a kérdezőnek van igaza. Miért is kéne neki új apuka mikor van neki a régi. Egyébként én a kérdező helyében neki is elmondanám a dolgot, nyilván ő sem örül neki, hogy hirtelen fellépett a semmiből valaki aki hirtelen papás-mamást akar játszani a lányával.

2012. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Amúgy lehet tényleg az lesz, hogy apa magyarázza majd el neki a lényeget.

2012. nov. 8. 12:48
 73/76 anonim ***** válasza:

71-es válaszoló!

Úgy örülök, hogy írtál. Most olvastam a fejleményeket. Annyira felháborított, azt hiszem nem tudtam volna ilyen finoman leírni, mint te.

2012. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:

Úgy látom itt sokan nagyon rövid időn belül el tudnák fogadni, hogy valaki az életébe/ anyja életébe , és a házába költözött, és apja helyett apja akar lenni, mikor még szereti a vér szerinti apját... Hogyne... -.-


Kérdező: én csak azt nem értem, hogy ha továbbra is fenn áll a probléma, mért kérdezted meg "a jóembertől", hogy szólíthatod-e apának? ("Megkérdeztem a jóembertől, hogy szólíthatom e apának, ő meg könnyes szemmel meg akart ölelni...")

Szóval: ha kényszerből tetted, mert haragudott rád anyukád, akkor valamennyire megértem, bár ezt nem kellett volna szerintem... Így ezt már nem csinálhatod vissza. :/


Mivel a beszélgetés anyukáddal nem használt, elmondom, hogy a helyedben mit tennék: Továbbra is úgy viselkednék vele, ahogy egy normális emberrel, mint pl. te a szomszéddal, (én utálom a szomszédom ><), de mélyebb kérdésekre, vagy amikre nem akarok, nem válaszolnék. Előbb utóbb vissza fog venni, és akkor jobb lesz. Remélem. Kívánom hogy megoldódjon a helyzeted. (Bár én bevallom, hogy Soha nem szólítanám apának...)

2012. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 A kérdező kommentje:
Jó, az hülyesg volt, nem kellett volna, csak kíváncsi voltam a rekciójára.
2012. nov. 8. 20:06
 76/76 anonim ***** válasza:

Én néhány dolgot nem értek!Itt ócsároljátok a "72 %-os" válaszolót!Honnan tudjátok,hogy végig ő írt 72 %-kal?Nem lehet,hogy több embernek is ennyi a %-a?

Valamint,abban igaza volt,hogy voltak itt nagyon jó válaszok,hogy mit is kellene tennie a kérdezőnek ilyen esetben(itt nem a gyilkolászásra gondolok,bár én ezt nem olvastam) mégis csak támadólag lépett fel a válaszokkal szemben,hogy ő nem és nem!Ő nem akar változtatni!Felesleges írogatni neki,mert úgyis azt fújja,amit eddig!

Nem tudom volt e olyan,aki mondta,hogy szólítsa "apának" ,de én erre nem emlékszem,mert szerintem ezt senki nem tanácsolta szóval nem értem mit kell ezen kiakadni itt mindenkinek!

Ha pedig nem tetszenek valakinek olyan válaszok,amik nem a kérdező,vagy az ő nézőpontjával megegyezőek,mit kell rögtön oltani a másikat?Ez egy olyan oldal,ahol "elmondhatod és megkérdezheted,amit máshol nem mertél" vagyis nem kell megegyező válaszoknak lenni!

Ha valakinek nem tetszik valami rendben,de nem kell itt ócsárolni mindenkit,aki nem értett egyet veled!Akinek nem inge...

2012. nov. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!