Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a pofátlans...

Hogy szoktassam le a pofátlanságról anyám pasiját?

Figyelt kérdés
Valamiért mindenáron apám akar lenni, pedig tudja, hogy nekem van apukám, akit szeretek. Kérdezősködik az iskolásól, meg a barátomról, mindíg valami személyes dologról akar beszélgetni, mintha bármi köze volna hozzá. Folyton el akar vinni valahová közös programra, de nem tudom, hogy minek!? A legrosszabb, hogy anya ez hagyja, sőt támogatja. Most azt találták ki, hogy ha kell valami, akkor tőle kell pénzt kérnem. Nem fogok pénzt kérni egy idegentől! Így viszont nem tudok elmenni sehova. Idegesítő, de nagyon, mit csináljak vele?
2012. nov. 3. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
50%

Gondoltam hogy 16-17 vagy, tipikus gondolkodásmód, azért is írtam, hogy majd ha benő a fejed lágya, nem lázadsz és lenyugodnak a hormonjaid akkor majd megérted. Majd felnősz.

Változtatni ne változtass senkin, maximum magadon, mivel te csak saját magad ura lehetsz senki másé. Nem szabhatod meg, hogy más hogy viselkedjen. Nem kell cikisen beszélgetni. Kommunikálni kell, elmondani, megkérni, hogy ne csinálja, vagy neked ez így nem jó, hagyja feldolgozni a lelked sértettségét. Nem kell nekiugrani, hogy figyelj már haver ez nekem nem pálya...vagy ilyesmi, ettől nem leszel menő, csak a feszültséget kelted, 18 évesen meg a lábadra állhatsz aztán hajrá, mehetsz,megmutathatod, hogy hogy kell élni. Csak nehogy egyszer olyan párt sodorjon melléd a sors akinek már van gyereke....de talán akkor majd megérted a dolgokat. Vagy nem.

2012. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:

Muszáj beszélned velük. Ezt másképp nem lehet megoldani. Ahogy a 26.os is írta, az jó. Bár én anyukád párját is belevonnám a beszélgetésbe. Meg kellene érteniük, hogy te szereted apukádat, és nem akarsz 2 apát, elég 1. És azt is meg kellene érteniük, hogy emellett nem akarsz egyikőjükkel sem rosszban lenni. Beszélni inkább a férfival kellene, nem anyukáddal, mert ha anyuddal beszélsz, ő már másképp fogja neki elmondani, és lehetnek félreértések, meg ilyenek.

Egyébként teljesen megértelek, ha én ilyen helyzetbe kerülnék, egyszerűen nem tudnék senkit sem pótapaként/pótanyaként elfogadni...

21N

2012. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
Szerintem csak próbál veled jóba lenni, a kedvedre tenni. Beszéld meg vele hogy téged ez zavar, és ne akarjon apád helyett apád lenni.
2012. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

ahogy így elolvasom, szimplán rühelled

meg mit szól bele amikor nem is az apád, hanem egy idegen

pontosan értem

az ember 17 évesen azt is nehezen viseli, hogy a vérszerinti szülei beleszóljanak a dolgaiba.

Semmi mást nem tudsz csinálni, mint megbeszélni a dolgokat hármasban, te, új pasi, anyád

és jussatok vmilyen kompromisszumra.

2012. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:

Nőj fel, gondolkozz már egy kicsit érettebben.

Anyukád csak azt szeretné ha normálisan tudnátok együtt élni. Egy felnőtt ember senki kedvéjért nem fog változni főleg nem egy tini kedvéért. Gondolom a rezsibe és egyéb költségekbe is beszél ha ott lakik. Akkor nem is fürdesz fél hónapig, mert akkor a fél víz költséget ő fizette?

Mi lesz ha apukádnak is lesz barátnője? Ezt hosszútávon nem csinálhatod mert csak magaddal szúrsz ki.

2012. nov. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim válasza:

Kérdező, hadd meséljem el a saját, hasonló esetemet.

14 éves voltam, mikor anya végleg elvált apától, de előtte sem laktak már együtt kb 1 évig. Én anyával laktam addig, de apával is heti 2-3 szor összefutok. Tudtam, hogy anyumnak már van egy új barátja, és megbeszéltük, hogy mielőtt hozzánk költözne elmegyünk közös programokra,stb. A közös programokból természetesen nem lett semmi, mert ugyan úgy gondolkodtam, mint te most. Aztán egyik nap hirtelen megjelentek a cuccai a lakásban. Anya új barátját napokig, talán hetekig semmibe vettem. (amit mostmár nagyon megbántam) De aztán valahogy rászántam magam, sok veszekedés után hogy elmenjek velük sétálni, kirándulni stb. Anya új barátja nem is olyan volt, mint amilyennek elképzeltem. Mostmár nagyon birom, jó érzés, hogy van még egy ember anyán és apán kívűl, akinek elmondhatom, ha valami gubanc van. Ő ezt sose kérte, sőt, direkt megmondta, hogy nem akar beleszólni a nevelésembe, de ha megkérem, szívesen segít bármiben. Így visszagondolva elég gyerekesen viselkedtem vele először.

Pénzt pedig kérj anyudtól, mert ahogy én is, szerintem sok mindenki érezné kellemetlennek, ha egy olyan embertől kérne, akit alig ismer.

Minden jót!

16/L

2012. nov. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:

45.

Én akarok normális kapcsolatot, amit ő akar, az nem normális. Nincs bajom vele, tényleg nincs, de szerintem nem kellene, hogy komolyabb kapcsolat legyen közöttünk, mint a jó szomszédok között. Annyi viszont legyen, az jó, de több ne!

Ő akar valamit, amit én nem, szerintem neki kellene engednie, de ő azt várja el, hogy a nyakába ugorjak, ha meglátom és ő akar lenni az apakép, akire fel kell néznem, mondta is, szóval nem én találtam ki.

És még egyszer mondom, nem nevelőapám, ő jogilag sem tarozik hozzám sehogyan. Azt érzi, hogy mi egy család vagyunk és felelős értem, pedig ez nincs így.

Én csak azt szeretném, hogy békésen éljünk egymás mellett, szerintem ebben nincs önzőség.

Egyébként én soha nem veszekedtem vele, passzív ellenállást folytatok, az emberibb és hatékonyabb is. :)


46.

Nálad jól oldódott meg az ügy, te szerencsés vagy, ahogy leírtad, úgy értettem, hogy veled nem erőltettek semmit.

2012. nov. 4. 07:58
 48/76 anonim ***** válasza:

szerintem tévedsz

nem akarja hogy a nyakába ugorj, hogy elfelejtsd apádat

ezt csak te képzeled bele

tudod mindenki a saját démonjaival küzd

2012. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:
De ő mondta. "Nyugodtan tekints rám úgy, mintha a második apukád lennék." Ezt hogy lehet félreérteni?
2012. nov. 4. 10:00
 50/76 anonim ***** válasza:
Úgy értetted félre,hogy szeretné ha megbíznál benne!Nem pótolni akarja az apukádat csak egy plusz személy szeretne lenni,akiben megbízol esetleg tanácsot kérsz tőle!Amiben nem szeretnél nem kötelező,de nem akar otthon viszálykodni valakivel!
2012. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!