Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a pofátlans...

Hogy szoktassam le a pofátlanságról anyám pasiját?

Figyelt kérdés
Valamiért mindenáron apám akar lenni, pedig tudja, hogy nekem van apukám, akit szeretek. Kérdezősködik az iskolásól, meg a barátomról, mindíg valami személyes dologról akar beszélgetni, mintha bármi köze volna hozzá. Folyton el akar vinni valahová közös programra, de nem tudom, hogy minek!? A legrosszabb, hogy anya ez hagyja, sőt támogatja. Most azt találták ki, hogy ha kell valami, akkor tőle kell pénzt kérnem. Nem fogok pénzt kérni egy idegentől! Így viszont nem tudok elmenni sehova. Idegesítő, de nagyon, mit csináljak vele?
2012. nov. 3. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 A kérdező kommentje:
Természetesen nem molesztált, nagyon jófej, csak többet akar a kelleténél, ennyi. :)
2012. nov. 3. 20:47
 32/76 anonim ***** válasza:
61%

Az nem segítéség, hogy elítélitek, pofátlannak tartjátok és nem is érdekel a nézőpontja.

Én is megértem, neki van apukája, akkor lenne pofátlan, ha undokoskodna az új családtaggal, ezzel szemben ő elfogadja és örül, hogy az anyukája boldog. DE nem szeretne ennyire bizalmaskodni.

Plusz számomra is kellemetlen lett volna annak idején, ha a pénzügyi dolgokat nem az anyukámmal intézhetem.


Írtam már neked ide egyszer, hogy mondd el az anyukádnak, hogy semmi bajod a kapcsolatukkal, párjával, csak ne kényszerítsenek bele több ilyen helyzetbe!

2012. nov. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

30.

Valóban nem akarok változtatni magamon, én rajta akarok változtatni, ebben kétem segítséget, gondoltam világos...

2012. nov. 3. 20:49
 34/76 A kérdező kommentje:
Akik a kérdésre válaszoltak, azoknak köszönöm!
2012. nov. 3. 20:51
 35/76 anonim ***** válasza:
8%

"nem akarok változtatni magamon, én rajta akarok változtatni"


más szemében a szálkát? miért akarsz változtatni rajta? mert NEKED nem felel meg, ahogy viselkedik

és te, hogy viselkedsz vele? nem azt szeretném tudni, hogy te mint mondasz magadról, azt már hallottuk, hanem a hogy a "pótapu" mit mondana rólad

de ezt sajnos nem fogjuk megtudni, mert nem jön ide a GYK-ra, valószínűleg nem az arctalan névtelen fél országot hívja segítségül a problémáihoz

A GYK egyébnkét is az agyamentek gyűjtőhelye, mit reméltél, kérdező?

2012. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
97%
77%-os.Végignéztem a válaszaidat, azon kívül, hogy hurrogsz mint egy galamb, egy kib@szott segítő szándékú gondolatot nem írtál. Úgyhogy én a hozzád hasonlókat bírom. Beszólni tudsz, és még elvárod, hogy meg is köszönjék.
2012. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

35.

Szép érv, ezzel nem tudok vitatkozni. (Nem is lehet.)

2012. nov. 3. 20:56
 38/76 anonim ***** válasza:
44%

Miből gondolod,hogy én a "77%-os"írtam mindet!Másnak is van 77%-a de mindegy!

Kérdezőnek meg annyit,hogy mindenki a kérdésre válaszolt!

Mellesleg szerintetek csak az lenne a segítő válasz,hogy ohh igen csináld így ahogy eddig nagyon ügyes vagy!Hát akkor el vagytok tévedve!

2012. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom, ne foglalkozz az ilyen "örülj, hogy nem vernek típusú hozzászólásokkal"

Nem azzal van a baj, hogy a kérdező eleve utálja a nevelő apját, hanem azzal ahogy kényszerítik őt, hogy szeresse meg azonnal. Ez normális helyen úgy működik, hogy megvárják, amíg a gyerek nyit. Ez nem megy erőltetett programokkal és erőltetett szabályokkal.

Először próbáld kulturáltan megoldani.

Amikor a pasi nincs ott, mondd meg anyukádnak, hogy te nem szeretnél rosszba lenni a pasijával, de ez így neked sok meg gyors. A pasit meg mindig kedvesen szereld le, hogy nem akarsz róla beszélni. Nem kötelességed beszámolni neki a szerelmi életedről...


Ha ez nem megy, akkor vagy elfogadod ezeket a szabályokat, vagy dacolsz. A dacolással a saját életed is nehezíted, mert most diákmelót kell szerezned, meg lehet, hogy anyukáddal is romlik a viszonyod miatta. Én a nehezebb utat választottam, anyummal sem vagyunk már olyan jóban, de nem változtatnám meg a döntésem utólag. Ő legyen boldog, ez oké, de nekem meg ne dumáljon bele az életembe emiatt egy idegen.

2012. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
56%

ma 20:53


és milyen jó, hogy te is közénk tartozol ;)

2012. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!