Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a pofátlans...

Hogy szoktassam le a pofátlanságról anyám pasiját?

Figyelt kérdés
Valamiért mindenáron apám akar lenni, pedig tudja, hogy nekem van apukám, akit szeretek. Kérdezősködik az iskolásól, meg a barátomról, mindíg valami személyes dologról akar beszélgetni, mintha bármi köze volna hozzá. Folyton el akar vinni valahová közös programra, de nem tudom, hogy minek!? A legrosszabb, hogy anya ez hagyja, sőt támogatja. Most azt találták ki, hogy ha kell valami, akkor tőle kell pénzt kérnem. Nem fogok pénzt kérni egy idegentől! Így viszont nem tudok elmenni sehova. Idegesítő, de nagyon, mit csináljak vele?
2012. nov. 3. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
77%
Miért pofátlan? Valahogy a leírásod alapján nem ő tűnik annak.....
2012. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:
Jajj...
2012. nov. 3. 20:32
 23/76 anonim ***** válasza:
32%
Itt te vagy a probléma, csak ugye ezt nem ismeri be az aki általában a hiba. Megoldást nem fogsz találni,lényegtelen mit írsz vagy mit írunk itt a helyzet nem fog változni, azt akartad megértsenek, nem értenek mert nem te gondolod jól és nem is fogadod ezt el. Nincs mit tovább taglalni. A 15-ösnek teljesen igaza van, eddig nem mert szép szóval, nem megy keményebbel sem. Majd ha elmúltál 16 és túllépsz a 20-on akkor talán benő a fejed lágya.
2012. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
34%
Kedves 21-es én erről próbálom meggyőzni fél órája!De ami nem megy nem megy!Inkább már ráhagyom!
2012. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
43%

"azt akartad megértsenek, nem értenek mert nem te gondolod jól és nem is fogadod ezt el. "


itt a baj. hogy azért írtad ki a kérdést, mint olyan sokan, hogy sajnálgassunk, helyeseljünk: igen, pofátlan szemét alak, fúj... de nem ezt kaptad, hát most mérges vagy még ránk is

2012. nov. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
98%

Ennyire nem értitek a kérdező problémáját? Ha az apja meghalt volna, vagy elhagyta volna őket megérteném, hogy pótapukát akar neki keríteni az anyja, de így amellett, hogy felesleges, el is hiszem, hogy zavaró. Miért kéne hálásnak lennie, mikor nincs is szüksége segítségre? "A másnak meg szülei sincsenek" maszlag, meg már megint hogy jön ide? Imádom, mikor ezen az oldalon, mindenki ezzel jön. Az maradjon meg a más bajának. Most emiatt akárkivel papás-mamást kéne játszania?

A kérdezőt kvázi belekényszerítik abba a helyzetbe, hogy apukaként tekintsen az új férfira (és nem, nem barátként, meg haverként, mert nem a havertól kéri az ember a zsebpénzt).

A pasit sem szabad lenézni, nyilván neki is új a helyzet, úgy gondolja, hogy neked erre van szükséged.

Nézd kérdező, ha anyukád tényleg értelmes, akkor lehet vele értelmesen beszélni. Mond meg (és ne hisztizz/kiabálj/veszekedj, mert akkor csak azt hiszi, hogy csak dacolni akarsz, és annál jobban rákezdenek) , hogy köszönöd szépen, de új párt ő választott, nem te új apukát. Neked ő teperhet akármennyit, akkor is csak a "Józsi aki anyával jár".

Ha ezt komolyan elő tudod neki adni akkor biztos vagyok benne, hogy egymás között megbeszélik, és ők se fogják erőltetni a dolgot.

22/F

2012. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:

23.

Köszi. Szóval hiba van a gondolatmenetemben, de ezt nem láthatom, mert én nem érzékelem hibának? Ez azért van, mert nem vagyunk egyformák. :)

Szerintem én mindent megteszek, ami elvárható tőlem és szerintem azt senkinek sem szabadna elvárni, hogy bárkit beavassak a legféltetteb titkaimba.

A másik meg az, hogy idegenektől nem fogaduk el cukorkát.

Amúgy 17 éves vagyok.

2012. nov. 3. 20:41
 28/76 anonim ***** válasza:

molesztált is?

csak azért kérdem, mert annyira elutasító vagy vele, mintha bántot volna

és természetesen ekkor egész más a helyzet


de amiket elmondtál, az alapján az jön le, hogy a "bácsi" nagyon szeretne megfelelni, jót akar, lehet, hogy kicsit bénán csinálja, de talán vele kéne ezt tisztázni.

2012. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

Köszi 26.!

Azt hiszem mindenképp lesz egy ilyen beszélgetés, de az kínos lesz, nem is kicsit...

2012. nov. 3. 20:44
 30/76 anonim ***** válasza:
7%
Na én meg az ilyen kérdezőket bírom!Ha nem kell a segítség/vélemény akkor miért kérdezel?Ha te már eldöntötted,hogy nem változtatsz semmin akkor minek kell itt fárasztani a népet?
2012. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!