Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a pofátlans...

Hogy szoktassam le a pofátlanságról anyám pasiját?

Figyelt kérdés
Valamiért mindenáron apám akar lenni, pedig tudja, hogy nekem van apukám, akit szeretek. Kérdezősködik az iskolásól, meg a barátomról, mindíg valami személyes dologról akar beszélgetni, mintha bármi köze volna hozzá. Folyton el akar vinni valahová közös programra, de nem tudom, hogy minek!? A legrosszabb, hogy anya ez hagyja, sőt támogatja. Most azt találták ki, hogy ha kell valami, akkor tőle kell pénzt kérnem. Nem fogok pénzt kérni egy idegentől! Így viszont nem tudok elmenni sehova. Idegesítő, de nagyon, mit csináljak vele?
2012. nov. 3. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
Nem gátoltan soha a beilleszkedésben, mint mondtam én elfogadtam a helyzet.
2012. nov. 3. 19:32
 12/76 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el anyukádnak, hogy te nem utálod a párját, csak neked ez így gyors. És nem szereted, ha így rád akarják erőltetni, pl. csak tőle kérhetsz pénzt.

Mondd, hogy elfogadod őt, és örülsz, hogy az anyukád boldog, de engedjék meg neked, hogy a saját tempódban nyithass felé.


Ez szerintem így rosszabb lesz!

2012. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:

Összeszedetten el próbálom mondani, így talán világosabb lesz a problémám.

A szüleim elváltak. Jó emberek mindketten, csak nem jöttek ki egymással úgy ahogy kellett volna. Szépen váltak el, veszekedés nélkül, azóta is jóban vannak. Apa közel lakik hozzánk, akkor látom, amikor akarom. Ő még nem talált új párt, de remélem, hogy fog. Anya párra talát, ennek örülök. Rendes embert talált, semmi gond nem lenne vele. Soha nem szóltam bele, miért is tettem volna? Hozzánk költözött, ezzel sem volt bajom, nem zavar, hogy itt van. Anyát szereti, ez jó, kötelessége boldoggá tenni őt. Irántam viszont az égvilágon semmmi felelőssége nincs, de ő ezt erölteti és itt hibázik. Tudom hogy jót akar, de én ezt nem igénylem.

Értitek már?

2012. nov. 3. 19:53
 14/76 A kérdező kommentje:
Ja, és érzékeny, ha ezt így elmondanám neki, akkor, lehet, hogy megbántanám. Nem gyors, ami történik, hanem hibás. Nem szeretnék vele soha olyan kapcsolatot, amit ő szeretne, nem azért, mert utálom, hanem mert fölösleges.
2012. nov. 3. 19:57
 15/76 anonim ***** válasza:
41%
Költözz el!Legalább nem idegesíted őket!Hogy lehet valaki ilyen!Más annak örülne ha egy "apja" lenne te meg itt sírsz,hogy jajj ki nyalják otthon a p*csám mit csináljak!? Úristen!
2012. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:
A tizenötöshöz hasonló válaszolók kíméljenek, ha lehet, az előző hozzászólásmban szerintem világosan elmondtam, hogy nem hisztizek!
2012. nov. 3. 20:09
 17/76 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem tetszik a válasz nem kell kérdezni!
2012. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 A kérdező kommentje:
Ok, akkor próbáld meg kultúráltan és szép összetett mondatokban közölni, hogy hol hibáztam szerinted. Ezt még meg is köszönném.
2012. nov. 3. 20:14
 19/76 anonim ***** válasza:
43%
Majdnem minden válaszban benne van,hogy hol hibáztál!Neked nem tetszik,hogy van valaki aki foglalkozni szeretne veled és szeretne közvetlen lenni és szeretné ha szeretnéd őt!Nem akar az apád helyébe lépni csak szeretne egy "barát" lenni az életedben,akire számíthatsz és te ezen vagy kiakadva!
2012. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
Értem. Szeretne barát lenni. Én is. Egy barát segít a bajban. Tiszta sor, ennyit elvárhatunk egymástól. Egy barát meghallagatja a másikat, ha az mondani akar valamit. Csakhogy nekem nincs olyan mondandóm, ami rá tartozna. Túl messzire megy, ő nem barát akar lenni. Apám viszont van, így ezt bukta.
2012. nov. 3. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!