Miért veszekszik velem az anyukám amiatt hogy rendelek ebédet és van takarítónőnk?
Itthon vagyok 2 gyerekkel. Én is meg tudnám csinálni ezeket a dolgokat de úgy vagyok vele hogy ha megengedhetjük magunknak akkor miért én bajlódjak? Így több időd tudok a gyerekekkel lenni, türelmesebb vagyok velük és még a férjemhez is van energiám. Tudom, hogy a legtöbb nő ezt megoldja, de én nem akarom. Majd ha rosszabbul állunk anyagilag.
A gyerekekre én főzök amúgy.
Amikor kérdezem hogy mi ezzel a baja, mindig azt mondja hogy nem vagyok jó feleség meg ez így nincs rendben.
Mit csináljak vele? Hogyan tudnám megérteni vele hogy ez nekünk így jó?
Sehogy, nekik ez a rossz feleség kategória.
Ez olyan, mint hogy szüleim nem értik meg, hogy miért nincs munkám, mert az ő idejükben mindenkinek volt...
Más világban élt, akkoriban ez ritkább dolog volt, nem volt ilyen rohanó világ. Az ő idejében lehet, hogy tényleg inkább a lusta és pénzes nők hívtak takarítót meg rendeltek kaját. Ma már ez nem egy luxus dolog.
Én is így fogom csinálni, ha lesz családom, hétvégén 2 nap van, az egyik napom rámegy a takarításra, jobb azt az időt a családdal tölteni.
Azt viszont nem tudom, hogyan értesd meg vele, magyarázd el neki az érveket..
A gyerekre miért kell külön főzni? Miért nem ehetik, azt amit ti.
Azt még értem, hogy a takarítást stb. mással végezteted el, mert nem akarsz vele foglalkozni. De miért nem főzöl? A hozatott kaja soha nem olyan jó, mint az otthon főzött. A férjed is szíveyebben enné a te főztödet.
Az nem biztos, hogy jó lesz, ah csak a gyerekekkel foglalkozol egész nap. Nehezen fognak beilleszkedni majd a közösségbe.
A válaszolók nem élnek ebben az országban? Vagy csak olyanokat ismernek, akiknek magas a jövedelmük?
Nagyon nem általános a bejáró meg a takarítónő. Nagyon sokan örülnek, ha hó végén még marad pénzük. Ez az általános.
Természetesen nincs bajom azzal, aki bejárónőt tart, ha megengedheti magának. Csak azzal, ha valaki azt hiszi, hogy ez az általános Magyarországon.
Ezt megértetni velük úgysem tudod. Az idősebb generációban az az elfogadott, ha a nő mos, főz, takarít, készíti az ebédet, vacsorát a férjnek, egy szóval gondoskodik róla. Náluk ez a jó feleség szótári megfelelője. Mondjuk ezzel én is így vagyok, pedig a fiatalabb generációhoz tartozom, de ettől függetlenül nem ítéllek el. Minden család más. Lehet, hogy a ti családotok így működik tökéletesen. Elképzelhető, hogy más helyzetben nem lenne jó. Szóval nem megértetni kell, hanem szépen megkérni, hogy ha nem is ért vele egyet, de legalább fogadja el. Amennyiben nem megy én megmondanám neki, hogy "a saját házamban úgy élem az életem ahogy akarom. Én nem szólok bele abba, ahogy te vezeted a háztartást, te se szólj bele abba, hogy én hogy vezetem." Legdurvább esetben, azt mondanám, hogy " ha nem tetszik, nem kell ide jönni."
Azért azt még csendben megjegyezném, hogy néha-néha nem árt gyakorlatban tartani magunkat, mert a tehetős életmód a mai világban már nem magától értetődő, szóval én a helyedben olykor-olykor meglepném a férjem egy-egy saját készítésű finomsággal.
6-os: na anyukám is pont ezt mondja :-) Tőled is kérdezem: ha nekünk ez jó, akkor mást miért zavar?
A férjem a munkahelyén ebédel. Ezek amolyan megbeszélések is, összeülnek és megtárgyalják a munkahelyi dolgokat, sokszor a főnökkel együtt.
A gyerekeknek azért főzök, mert a nagy tejallergiás, a kicsi pedig 7 hónapos.
Hétvégén főzünk.
Ja, és a gyerekek vannak társaságban és vannak nélkülem is nagymamával, testvéreimmel. A kicsi még csak keveset, de a nagy akár egész napot is.
Járunk gyerekprogramokra is, ott is van hogy elvan a fiam egyedül a többiekkel. Nem vagyunk összenőve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!