Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék babát a...

Nagyon szeretnék babát a párommal, de a szülei avval zsarolnak, h akkor nem mehetünk hozzájuk se, meg ők nem akarnak nagyszülők lenni. Ti bevállalnátok akkor is?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 15:16
1 2 3 4 5
 21/50 okoska31 ***** válasza:
70%

anélkül, hogy tudnám mi a helyzet a párod és a szülei, illetve Te és a párod szülei között, az eddig leírtakhoz képest még egy gondolat felmerült bennem (addig egyébként egyetértek, hogy nem a nagyszülőknek készül a gyerek, de azért vegyétek számításba, hogyha segítség kell, akkor kihez lehet még fordulni - pl. Te szüleid.. a segítséget a gyerek ellátásával kapcs. értem, és nem anyagilag).


Szóval, ami felmerült bennem, hogy előfordulhat-e, hogy nem is a párod szüleinek, hanem a párodnak korai még a gyerek? Te magad is úgy fogalmazol a kérdésedben, hogy nagyon szeretnék babát a párommal - azaz Te szeretnéd a kérdésed alapján.

23 évesen, 3 év után még nem vagytok lemaradva semmiről.

Annál inkább sem, mert lehet, hogy még inkább utaznotok, világot látnotok kellene, mert a gyerek mellett erre már nem lesz, de legalább is messze nem úgy lehetőség. pl. az első 2 évben szinte itthon sem lehet hagyni, csak pár napra.

2012. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 okoska31 ***** válasza:
51%
ha esetleg nem lenne világos: szóval a párodnak lehet korai, de ezt nem akarta mondani, hogy ne bántson meg, és inkább a szülőkre bízta? mondom nem tudom, hogy mi a helyzet nálatok, de nem ez lenne az első ilyen eset.
2012. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Nem a szülők segitségével lett azunk meg amink van,külföldön dolgozunk,hitelünk van,igen van ugy,h kölcsön kel kérni pénzt,de ritkán,ők is kérnek tőlünk.ők nem segitnek,csak visszahuznak.de mégis a párom szülei.
2012. szept. 13. 16:13
 24/50 anonim ***** válasza:
73%
nem olvastam a hsz-eket. amellett, h megvan a véleményem a szülökről, azt gondolom, h aki elég felnőtt ahhoz, h babát vállajon, az viselkedjen is felnőtt ember módjára. ebbe bele tartozik az is, h nem befolyásol a környezetem véleménye, nem engedek a zsarolásnak. ti egy család vagytok, ha ti magatok megértetek a gyerekvállalásra és ehhez adott minden más körülmény is, akkor jöhet a baba és ebbe senkinek sincs beleszólása. ha az én édesanyám azzal jönne, h nekem azért ne szülessen gyerekem, mert neki kellemetlen lenne nagyszülőnek lenni, nem azon gondolkodnék el, h akkor most legyen-e gyerek, hanem h vajon mi lelte az anyámat... egyúttal biztosítanám róla, h ezzel a hozzáállással nem is kell kivennie a részét az unokázásból
2012. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Okoska-lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést,de szerintem nincs rá eröltetve,mert kettőnk közül inkább jobban ő szeretne.ő nem az a fajta akire rálehet valamit eröltetni,mert majdnem mindig az van amit ő mond.utazásrol csak anyit tudok irni,h voltunk már pár helyen kirándulni,nem voltunk sok helyen,de voltunk.minket nem is vonz az utazás anyira.tudom,h nem vagyunk lemaradva,de ha meg van mindenünk és szeressük egymást akkor mire várjunk?
2012. szept. 13. 16:19
 26/50 anonim ***** válasza:
58%

Senkinek semmi köze hozzá! Két önálló, független, érett felnőtt ember vagytok, a ti életetek csak rátok tartozik! Amit a párod szülei csinálnak az ZAKLATÁS! Én a büdös életbe nem állnék többet szóba az ilyen emberekkel, egyszerüen az önérzetem nem engedné meg, mert ez vérlázító! Csodálom, hogy te még nem csaptál az asztalra!


Nem akarnak nagyszülők lenni? Nap bumm, így jártak! Aki pedig a saját gyermekét és annak párját zsarolja a süllyedjen jó mélyre!

2012. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
16:18 igen abba az esetbe ha nekem mondaná az anyám,akkor igen elmondom a véleményem,de máshogy van az anyosommal.
2012. szept. 13. 16:21
 28/50 anonim ***** válasza:
73%
ne ők döntsék már el a ti életeteket! Álljatok a sarkatokra. nem kell a kifogás.
2012. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
69%

27.


ha anyukád ellenzi, akkor vállaltok gyereket, de ha anyós ellenzi, az elbizonytalanít és inkább nem lesz gyereked a kedvéért? uaz. én akkor is vállalnám, ha az anyósom ellenezné. te miért érzel különbséget a kettő között?

2012. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy se te, se a párod nem lehettek valami karakán egyéniségek. Tényleg álljatok már a sarkatokra és döntsétek el mit akartok, úgy, hogy ahoz senkinek semmi köze. Más egészséges ember, de legalább a párod, mint férfiember ilyenkor igazán kiállhatna melleted, akár a szülei ellenében is és komolyan rájuk csaphatná az ajtót!


Másrészről én ilyen emberek társaságából nem is kérnék többet soha az életemben, szóval ha nem akarnak látni az csak az ő bajuk!

2012. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!