Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig bírod követni az idős...

Meddig bírod követni az idős szülők/nagyszülők utasításait?

Figyelt kérdés

Türelmes vagyok, de néha betelik a pohár. Ma is egy ilyen alkalom volt. Készültem valamilyen ügyeket intézni a városban és a nagyszüleim megkértek, hogy vegyem ki a postán a nyugdíjuk. Úgy terveztem tehát az utat a központban, hogy mindent járjak el, ami fontos. Nagy nehezem hazaérkeztem, mire elém állnak, hogy el kellene menni az orvosi rendelőbe beutalót kérni a rutinellenőrzésre. Azt hittem kippukadok, mikor kitalálták, hogy gyalogoljak vissza a központba az orvosig. Nem értem, hogy miért nem lehetett ezt reggel elmondani, s úgy terveztem volna az utam, hogy egy úttal eljárjak mindent s nem a város széléről induljak el ismét.

Néha úgy érzem, hogy nem gondolják át mit akarnak. Le kellene üljenek reggel s gondolják át mit szeretnének elintéztetni egy nap alatt, majd szóljanak róla. Így nem lenne az, hogy az öcsém napjában kétszer-háromszor szalad az üzletbe stb stb.


2012. aug. 16. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen imádtam nagypapámat. Sajnos már nincs velem. :( De ezek a dolgok nagyon tudtak bosszantani. ilyenkor magamra zártam az ajtót sírtam egy nagyot az idegtől, majd jól elszégyelltem magam, hogy milyen vagyok, hiszen ő már öreg, és amíg fiatalabb volt, ő mindent megtett értem. Felhúztam a cipőmet és indultam vissza ügyet intézni. Bár mivel ő is imádott egyszer-egyszer sikerült rávenni, hogy majd holnap.
2012. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Az öregek túl idősek ahhoz, hogy mindenre emlékezzenek.

Hiába is kívánod/akarod, hogy így legyen.


Nekem 1 éves a lányom, de az utóbbi időben sok mindent felírok, mert tudom, hogy elfelejtem a dolgokat.


Ha nem vagy képes megtenni azt, amit kérnek, akkor ne tedd meg. Akkor legyél úgy büszke magadra.

Az orvos nem csak 1 héten 1× rendel, a bolt nem csak 1× van nyitva.

Jobban is betudod osztani az elvégzendő dolgokat.

Vagy ha úgy adódik, akkor vegyél kézbe mindent. Vásárolj te, gyógyszert szerezd be te, stb..

Ha mindent te csinálsz, akkor sosem lesz hiány és "időpazarlás" másra, mint ahogy most érzed jelenleg..

2012. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utasításait egy másodpercig sem. Felnőtt ember vagyok.


Ha valamire megkér, vagy valamit tanácsol, akkor elgondolkodom rajta, és eldöntöm, hogy megteszem, vagy sem.

2012. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

9éve ebben élek.Szomszédom a nagytatám.Naponta egy tucat dolgot talál ki,aztán mire átmegyek hogy megcsinálom addigra meggondolja magát.2-3szor hiv naponta telefonon.

Eleinte baromira zavart és néha most is falramászok tőle de elfogadtam hogy ez van.amiben tud ő is segit.

2012. aug. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz néha, persze mindenki megöregszik, de nálunk apának, anyának, meg nekem is van mikor sok már az amit kitalál mama. De sztem nem lenne ember, aki állandóan szó nélkül tudná hagyni ezeket. Nem azzal van a baj, amikor magával kapcsolatban kér vmit, hanem mikor abba szól bele h mit egyek ebédre, vagy milyen programot szervezzek magamnak...

Meg tudlak érteni, te még rendes is vagy, én aznap már tuti nem mentem volna nekik vissza a városba.

2012. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!