Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az esküvőt?

Bevállalnátok így az esküvőt?

Figyelt kérdés
A vőlegényem örökölt a nagyszüleitől pénzt és két ingatlant,így nem kell a nulláról indulnunk. Nekem nincs semmim, a fizetésem se sok. Jövőre szeretnénk tartani az esküvőt,de én egy kicsit elbizonytalanodtam. A párom ugyanis kijelentette,csak akkor hajlandó elvenni,ha aláírok egy házassági szerződést. Egy világ omlott össze bennem mikor ezt mondta. Eleve a tudat,hogy úgy kezdjük el a közös életünket,úgy akar örök hűséget fogadni,hogy megfordul a fejében az,hogy elválunk majd valamikor. Akkor minek kérte meg a kezem? A másik,ami még jobban fáj az az,hogy ezek szerint nem ismer,hogy azt feltételezi rólam,hogy igényt tartanék az örökségére. Valamint engem egyáltalán nem érdekel a pénz,nekem nem fontos. Persze,megértem őt is,nem vagyok az a fajta,hogy már azért se írom alá dacból,mert ha összeházasodnánk alá írnám. Kételyeim vannak azzal kapcsolatban,hogy van-e egyáltalán értelme a kapcsolatunknak. Tudnátok valami tanácsot adni?
2012. szept. 9. 11:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ezt akarja aláíratni, már írd is alá. Egy ilyen papír pont semmit nem jelent, ha nem lenne sem válna soha közössé. Ő is megnyugszik, neked meg semmiféle hátrányod nem lesz belőle.
2012. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 greta198 válasza:
100%
Szerintem az a legjobb ha ezt elmondod neki. Elmondod mi bánt vagy ilyesmiket. Beszéljétek meg együtt és ha igazán szeretitek egymást akkor minden rendben lesz :)
2012. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
33%
Nem! Nem írnám alá! Ha valakit szeretek,akkor ami az enyém az az övé is! Főleg,ha házasságra kerül a sor! Én nem venném még csak fontolóra sem,viszont biztos,h átgondolnám a kapcsolatunkat. Ez egyszerű bizalmatlanság a részéről,akkor viszont baj van! Nekem eszembe sem jutna a menyasszonyomtól azt kérni,h írjon alá egy házassági szerződést!
2012. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%

Én megértem a te álláspontod is, és pár éve még én is totál felháborodtam volna egy ilyenen, de ma már máshogy látom.

Ne vedd ezt így a szívedre, nem neked szól, hanem a világnak. Írd alá és felejtsétek el, szerintem.

2012. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
31%
Beszélj vele, bár nekem is rosszul esne, ha ilyet feltételezne rólam a párom.. nem bízik benned. Nem vállalnám be így az esküvőt, de ez én vagyok. Titeket pedig személyesen nem ismerlek.
2012. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Azt te sem tudhatod, hogy 20 év múlva te vagy ő milyenek lesztek. Én se mernék magamról jósolgatni, hogy 20 év múlva is olyan leszek, mint most.


Írd alá (amennyiben a benne foglaltak ellen nincs kifogásod), aztán jó esetben soha nem veszitek elő.


Egyébként ez olyan, mint az életbiztosítás. Azt se azért köti az ember, mert meg akar halni. De ettől még előfordulhatnak balesetek.

2012. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egy elég nehéz kérdés,épp a minap került szóba a családban. Én amellett állok, hogy igenis kell szerződés. Ez nem azt jelenti, hogy a párod nem szeret, hanem mindössze annyit, hogy az ember változhat. Sokszor önmagára nem ismer rá az ember. Hiába gondolod most, hogy bizonyos dolgokra nem tartanál igényt, akkor változhat (bár az örökségre ha van szerződés, ha nincs, nem kapsz hozzáférést).


A szerződés a számodra is előnyös és a párod számára is. Hidd el nekem, ez nem azt jelenti, hogy nincs bizalom, csak annyit, hogy gondoltok a jövőre. Rengeteg házasság végződik válással. Sokszor a felelőtlenség okozza, de nagyom sokszor ez az elviselhetetlen stressz szül szörnyeteget az emberből, ami a társadalomban jelen van, emiatt a pénztelenség, máról holnapra élés miatt, vagy akármi miatt.


Én a helyedben ezen nem akadnék fenn, ezzel nem csak az ő, hanem mindkettőtök dolgát megkönnyítitek.

2012. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
79%

csak én nem értem, mi a problémád?

azt akarja, hogy írd alá, hogy ami nem a tiéd és sose lesz az, az nem a tiéd, ennyi...

2012. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szülei, vagy a családja szeretnék, és így megnyugodnának. Nálunk és mondtam, hogy aláírnám (a helyzet hasonló mint nálad), így nincs gond a szülők oldaláról és tudom, hogy úgysem kellene a pénze, ha úgy alakul.
2012. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Az emberek nagyon valtoznak,mindenki ugy indul a hazassagba mint te,megis sokan elvalnak.Ö felti a vagyonat,habar amit ö kapott,abbol nem kerhetsz.Ismer ö,de mint mindenki,talan ö is felette a kerdest,mi hogyha ö hagy el,megvaltozik,az emberek nagyon gyorsan tudnak valtozni.
2012. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!