Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az esküvőt?

Bevállalnátok így az esküvőt?

Figyelt kérdés
A vőlegényem örökölt a nagyszüleitől pénzt és két ingatlant,így nem kell a nulláról indulnunk. Nekem nincs semmim, a fizetésem se sok. Jövőre szeretnénk tartani az esküvőt,de én egy kicsit elbizonytalanodtam. A párom ugyanis kijelentette,csak akkor hajlandó elvenni,ha aláírok egy házassági szerződést. Egy világ omlott össze bennem mikor ezt mondta. Eleve a tudat,hogy úgy kezdjük el a közös életünket,úgy akar örök hűséget fogadni,hogy megfordul a fejében az,hogy elválunk majd valamikor. Akkor minek kérte meg a kezem? A másik,ami még jobban fáj az az,hogy ezek szerint nem ismer,hogy azt feltételezi rólam,hogy igényt tartanék az örökségére. Valamint engem egyáltalán nem érdekel a pénz,nekem nem fontos. Persze,megértem őt is,nem vagyok az a fajta,hogy már azért se írom alá dacból,mert ha összeházasodnánk alá írnám. Kételyeim vannak azzal kapcsolatban,hogy van-e egyáltalán értelme a kapcsolatunknak. Tudnátok valami tanácsot adni?
2012. szept. 9. 11:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
64%
Hát, szerintem ez normális. A házasságok nagy része válással végződik, és azért elég nagy bukás lenne a csávó számára, ha mondjuk fél év házasság után kilépnél a kapcsolatból x millióval, meg egy házzal, úgy hogy semmit sem raktál bele igazából... Jó, lehet, hogy nem vagy olyan, de az emberek kiszámíthatatlanok, senkiben sem szabad megbízni.
2012. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, nem érdekel a pénz.. Na, akkor pont ezért írd alá.


Teljesen normális dolog a házassági szerződés, sosem lehet tudni, mi lesz 20 év múlva.

Bár, már itt írták, hogy örökség, sosem lesz a tiéd, 100 év múlva sem.

2012. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Én az egészben azt nem értem, hogy miért akar ilyen papírt íratni, mikor az öröksége, csak az Ő öröksége. amiről papír kellene az a házasságban szerzett közös vagyon. Ha válásra kerülne sor, Te nem tarthatnál igényt az Ő szüleitől örökölt vagyonra, ehhez nem kell semmiféle papír. Ha együtt vesztek lakást, az már teljesen más tészta, váláskor ki kellene fizetnie téged. Egyébként írd csak alá, szerintem manapság ezen nem szabad fennakadni, attól még tényleg szívből szerethet téged. Mondok egy példát. Nem tudhatod, hogy akár belőled mi lesz 20 év múlva. Lehet, hogy bekattansz és lelépsz egy 25 évessel, Ő csak be akarja magát biztosítani. Persze ez ne történjen meg soha! Hidd el, ebből hátrányod nem származik!
2012. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

1. Ennek eleve semmi jelentösége, mert MINDEN, ami a házasságkötés elött a völegényedé volt, az övé is marad örökre (a pénz is - illetve amit vesz belöle nagyobb dolgot, meg az ingatlanok is), akkor is ha 100 évig lesztek házasok.

2. A házassági szerzödés a mai társadalomban eleve nem jelent igazán bizalmatlanságot, csak egészséges elövigyázatosságot. Gondolj bele, hogy hány házasságot láttál már életedben, ami felbomlott, pedig egész biztos lehetsz abban, hogy MINDEKI úgy kezdte, hogy nem akar elválni.

3. Az, hogy egy válaskor ki mit igényel, soha nem lehet elöre megmondani, könnyen lehet, hogy te magadnak soha nem akarnál az ö vagyonából, de ha gyerekeitek vannak, és az ö megélhetésükröl van szó, akkor azért nagyon kevés anya van, aki nem kér a férj vagyonából a gyerekeknek.

4. Szerintem beszéld meg vele, hogy mi bajod ezzel a kéréssel, DE mindenképpen ird alá, amit akar és nyugodtan köss vele házasságot. Ez éppen azt mutatja nekem, hogy felelöségteljes ember, és ez az együttélésetek során csak elöny mindkettötöknek.

5. Ha végképp nem tudtok dülöre jutni, akkor a bírósági panasznapon kaptok tanácsot, mert - mint irtam - eleve soha nem lesz ezekböl közös vagyon, ez a jogszabály.

2012. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem miert akadsz ki ezen, szerintem nincs ebben semmi. Nekem is van ingatlanom (no vagyok) ha lanykeresre kerulne a sor, en is alairatnam a papirt. O most teged vesz el, es persze 20 ev mulva is te leszel, de annyi ido alatt rengeteget valtozik egy ember. Te is es o is. Lehet, hogy pont te nem fogod ot elviselni, mert mondjuk annyira megvaltozik az elet folyaman. Ez sajnos igen, mindenki szeretne, hogy orokke tartson, de nem art, ha van mogotte egy kis biztonsag. Szerintem nincs ezen mit gondolkodni.
2012. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
*ilyen
2012. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Amit felsoroltál, szerződéskötés nélkül is az ő különvagyona, ami sosem lesz a tiéd, ergo nincs mit vesztened, ha aláírod. Tulajdonképp ha csak ennyi szerepel benne, amit fenn írtál, akkor értelmetlen az egész. Épp ezért,ha ez őt megnyugtatja, én aláírnám.
2012. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
28%

Én nem házasodnék így. Tudom milyen a világ, meg is értem valahol a vőlegényedet, de akkor sem. Lehet, hogy egy ilyen kijelentés után el is hidegülnék.

Meg amúgy is, én úgy tudom, hogy házasság előtt szerzett vagyon nem feleződik. Vagyis válás esetén se lenne közöd a házhoz, max. annak arányosságában illetne meg pénz, hogy mennyit költöttél te rá, a házasság alatt, nem?

A pénzről nincs tudomásom, de azt is örökölte, szintén házasság előtt, szóval ahhoz sincs közöd, nem?

Régi vágású vagyok, nálam első a bizalom, a másik szavában való hit, tehát túl mélyen sebezne meg egy ilyen dolog ahhoz, hogy utána boldogan házasodjak.

És mielőtt valaki azt gondolná, hogy pénzéhes vagyok, a vőlegényemnek csak hitelei vannak...

2012. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem mi a bajod kérdező, te azt mondod nem érdekel a pénz, akkor mi tart vissza attól hogy aláírd?


Így pont egy pénzéhes szajhának tűnsz, nem írja az alá a szerződést, mert igényt tart a lehetőségre, hogy övé legyen egy válás után ami nem az övé.

2012. szept. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
50%

Az én párom is megkérdezte tőlem, hogy alá írnék-e egy házassági szerződést? Mi még nem is vagyunk eljegyezve, de már szóba került sokminden. Az én párom saját erejéből érte el azt, amilye van. Kocsi, lakás. Senki nem támogatta, senki nem adott neki milliókat. Párom azt hitte, hogy én nem írnám alá ezt a papírt, és hogy hisztiznék. Mondtam neki, hogy nekem nem jelent problémát, aláírom. Meglepődött, azt hitte, hogy én ilyet soha nem írnék alá.

De egyébként fordított helyzetben én is így cselekednék.

Ha lenne lakásom, és kocsim, ha csak 5-6 millióról lenne szó, akkor is én is megkérném rá őt, hogy írja alá.

Nem lehet tudni mi lesz később, nagyon sok válás van Magyarországon.

Szerintem gondold át, hogy mit érzel.

Sajnos mi nők, nagyon megszívjuk hogy nőknek születtünk.

Kevesebbet keresünk mint a férfiak, ha gyereket szülünk utána nehéz visszatérni a munka világába, munka mellett ugyanúgy el kell látni a háztartást is. Mindemellett nőnek is kell maradni, saját magunkra is kell idő.

A férfiak pedig kihasználnak, egy ilyen szerződéssel pedig úgymond "megaláznak" , kellemetlen helyzetbe hoznak, de ez van! Vagy akkor nem kell férjhez menni. Mert a mai világban semmi nem biztos. A házasság mire garancia? Semmire. Ugyanúgy el lehet válni, hiába van gyerek, vagy közös hitel, már semmi nincs amit két embert örökre összetartson. Sajnos ez van :S

2012. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!