Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az esküvőt?

Bevállalnátok így az esküvőt?

Figyelt kérdés
A vőlegényem örökölt a nagyszüleitől pénzt és két ingatlant,így nem kell a nulláról indulnunk. Nekem nincs semmim, a fizetésem se sok. Jövőre szeretnénk tartani az esküvőt,de én egy kicsit elbizonytalanodtam. A párom ugyanis kijelentette,csak akkor hajlandó elvenni,ha aláírok egy házassági szerződést. Egy világ omlott össze bennem mikor ezt mondta. Eleve a tudat,hogy úgy kezdjük el a közös életünket,úgy akar örök hűséget fogadni,hogy megfordul a fejében az,hogy elválunk majd valamikor. Akkor minek kérte meg a kezem? A másik,ami még jobban fáj az az,hogy ezek szerint nem ismer,hogy azt feltételezi rólam,hogy igényt tartanék az örökségére. Valamint engem egyáltalán nem érdekel a pénz,nekem nem fontos. Persze,megértem őt is,nem vagyok az a fajta,hogy már azért se írom alá dacból,mert ha összeházasodnánk alá írnám. Kételyeim vannak azzal kapcsolatban,hogy van-e egyáltalán értelme a kapcsolatunknak. Tudnátok valami tanácsot adni?
2012. szept. 9. 11:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
60%

Nem fogod fel, hogy ez nem rólatok szól. A mai világban már az embernek óvnia kell, amije van, mert sosem lehet tudni. Aki az igaz szerelem nevében nem lép meg ilyet, lehet, hogy pár év múlva kisemmizve találja magát.

Egy kolléganőm is hatalmas szerelemben ment férjhez. Nem tudta, hogy a férje inni fog, elhagyni meg nem tudja, mert a szülei házában élnek, és nem teheti ki onnan a link férjét azért, mert törvényileg joga van ott élni, mondván: a keresete x éven át oda vándorolt. A mai eszével ő is kötött volna szerződést.

Nem lehet tudni, hova jut az ember évek múlva. Ő csak a nagyszüleitől kapott örökséget védi. Fogd fel úgy: azok az idős emberek életük munkáját nem egy idegen nőnek szánták, hanem az unokájuknak. Ezt tartsd tiszteletben!

2012. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, tudod, van egy dolog, ami lényegileg kifordítja a nők egy jelentős részét akaratuk ellenére, és ez a gyerekszülés. És ez bejósolhatatlan, hogy kit igen és kit nem. Most nyilván úgy gondolod, hogy neked eszed ágában sem lenne hajtanod arra, ami a párodé, és ez nyilván így is van. De azt TE meg tudod mondani magadról, hogy mit tennél abban a teoretikus esetben ha gyerek mellett válnátok, és számodra fontosabb lenne a gyereked érdeke mint a párodé, és az egész környezeted is arra nyomna, hogy "anya vagy, te CSAK a gyereked érdekeit nézd"???

Ha én akarnék íratni egy ilyen szerződést a párommal, akkor nem a páromban nem bíznék, hanem abban nem bíznék, hogy milyen módon változtatHATja meg egy terhesség és szülés, nem a páromban nem bízom, hanem a biológiában és az ösztönökben, természet ősanyánkban nem bízom egy fikarsznyit se. Szóval a papír más szóval nem jelentene mást, mint hogy az adott kapcsolatban el tudok képzelni gyerekvállalást:)

2012. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Te feltételezed, hogy ő ezt feltételezi.

Mi van ha nem benned nem, hanem magában nem bízik? Ennyi erővel...

Ha nem váltok el, akkor ez csak egy papír lesz a fiók mélyén.

Szerintem ébredj fel egy kicsit! Én egy nagy romantikus illúziókergető csaj vagyok, aki hisz az igaziban, meg blabla, de jövőbelátó pl. nem vagyok, ahogy vak sem. Nézz körül, tökéletesnek hitt házasságok is tönkremehetnek, és senki sem vágyik arra, hogy elvigyék a házasság ELŐTT szerzett vagyona felét. Ha meg örökölte, akkor meg pléne, még csak nem is dolgozott meg érte, hanem a nagyszülők, és elvesztheti.

Megesküdnél az életedre, a leendő gyereked/gyerekeid életére, hogy a ti házasságotok a sírig tart? Meg mernéd tenni ezt úgy, hogy ha megesküszöl rá, és tévedsz, akkor pl. a gyereked életébe kerül? De most komolyan! Mernél ilyen esküt tenni??

2012. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Én soha nem esküdözök,így most se fogok. Nem azt mondom,hogy sírig együtt leszünk,mert ki tudja.Bár a válaszadók közül néhánynak az jött le hogy hülye vagyok,de nem vagyok az. Le is írtam a kérdésben,hogy ha lesz esküvő,aláírom.Gondolom efelett sokan átsiklottak. Csak nekem olyan illúzió romboló úgy elkezdeni egy közös életet hogy szerződésbe van foglalva,hogy ez az enyém. Számomra a házasság arról szól,hogy mindent megosztok a másikkal. Mikor munkanélküli lett szó nélkül "eltartottam" (nem úgy értem,csak nem tudom másként megfogalmazni) fél évig,nem tettem szóvá,hogy sorra dobta vissza a munkaajánlatokat. Mikor súlyos beteg volt átvirrasztottam vele az éjszakákat és utána mentem dolgozni. Pont ezért nem gondolnám,hogy idegen lennék számára,mint ahogy pár válasszal előbb említették. A nagyszüleinek persze az voltam,de neki nem. Ősanya típus se vagyok,még az se biztos,hogy lehet-e gyerekem egyáltalán,de ez nem ide tartozik. Lehet jogosan kaptam most hideget-meleget,ez csak az én hibám,mert nem tudtam értelmesebben megfogalmazni a kérdésem.
2012. szept. 9. 14:53
 35/41 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de ez megint csak olyan furcsa dolog nekem. Én ezt és ezt megtettem érte, elvárom, hogy ő is megtegye ezt és ezt értem. Ez már eleve rombolja a te illúziódat, mert ez így nem kapcsolat, ez üzlet. Ha önzetlenül tetted volna, fel sem hoznád ide példának. De te elvárod cserébe, hogy.

Ha pedig nem esküszöl, akkor valamilyen szinten belátod, hogy igaza van, nem?

Ami pedig az illúziót illeti. Jó az néha, de a házasság pont nem az. Illetve lehet az is, de amikor szépen elszállnak, akkor jön a válás.

2012. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ősanya típus se vagyok,még az se biztos,hogy lehet-e gyerekem egyáltalán,de ez nem ide tartozik." - de kedves Kérdező, sajnos abszolút ide tartozik, lehet összehasonlítani azokat a válásokat _ÁTLAGBAN_ ahol van gyerek, és ahol nincs. Ez nem jó, de így van, ez a tapasztalat.

Arra meg, hogy ki mennyire "ősanya" vagy nem az, persze lehet előre is következtetni valamennyire, de igazándiból csak akkor válik el, amikor már van gyereke. Tudod, akkor szokták így kezdeni a válaszaikat, hogy "... amíg nem volt gyerekem, én is azt gondoltam, hogy..." .

2012. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek teljesen, de sajnos ez a világ nem a romantikus érzelmekről szól. Értem én teljesen, hogy mire gondolsz. Ha ez annyira bánt, akkor ülj le a pároddal és őszintén mondd meg neki, hogy miért bánt téged ez a kérés, és persze szó nélkül aláírod, ha kell, mert nem arról van szó, hogy Te az örökségére hajtasz. Amúgy gondolj bele, ettől sokkal durvább házassági szerződések vannak. Katalin hercegnő szerződésébe belefoglalták azt is, hogy válás esetén a gyerekek Vilmosnál maradnak és terhesség alatt mennyit hízhat? Na ilyet aláírtál volna? Én nem hiszem, hogy képes lettem volna rá. Michael Dougles és Zeta Jones szerződésében pedig az van, ha a férj félrelép x milliót kell fizetnie a feleségnek. Ha pedig válásra kerül a sor, akkor a feleség minden házasságban töltött év után x milliót kap. Azért nem rossz mi? És ők a mai napig együtt vannak, a feleség súlyos betegségben is a férje mellett volt. Nem ezen múlik, pedig sokkal megalázóbb szerződéseket is gyártanak az ügyvédek.
2012. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom akkor nem zavarna ez a bizalmatlanság, ha te örököltél volna valamit és te akarnád papírba foglalni.
2012. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
22%
3. válaszoló vagyok. Le lettem pontozva mert azt írtam,h én nem írnám alá! Azért nem írnám alá ,mert ha ilyet kérne tőlem az eleve meg van b@szva! Nem szeretnék olyan valakivel lenni,aki esküvő előtt már arra gondol,h mi lesz majd,ha elválunk!
2012. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
70%
#39: Persze ha munkanélküli lenne, mert nem gondolna arra, hogy mit esztek holnap, az már nem tetszene annyira, nemde?!
2012. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!