Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az esküvőt?

Bevállalnátok így az esküvőt?

Figyelt kérdés
A vőlegényem örökölt a nagyszüleitől pénzt és két ingatlant,így nem kell a nulláról indulnunk. Nekem nincs semmim, a fizetésem se sok. Jövőre szeretnénk tartani az esküvőt,de én egy kicsit elbizonytalanodtam. A párom ugyanis kijelentette,csak akkor hajlandó elvenni,ha aláírok egy házassági szerződést. Egy világ omlott össze bennem mikor ezt mondta. Eleve a tudat,hogy úgy kezdjük el a közös életünket,úgy akar örök hűséget fogadni,hogy megfordul a fejében az,hogy elválunk majd valamikor. Akkor minek kérte meg a kezem? A másik,ami még jobban fáj az az,hogy ezek szerint nem ismer,hogy azt feltételezi rólam,hogy igényt tartanék az örökségére. Valamint engem egyáltalán nem érdekel a pénz,nekem nem fontos. Persze,megértem őt is,nem vagyok az a fajta,hogy már azért se írom alá dacból,mert ha összeházasodnánk alá írnám. Kételyeim vannak azzal kapcsolatban,hogy van-e egyáltalán értelme a kapcsolatunknak. Tudnátok valami tanácsot adni?
2012. szept. 9. 11:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
68%

Soha nem értettem miért kell ezen hisztizni. Szereted vele akarod leélni az életed akkor soha nem lesz rá szükség, miért ne lehetne aláírni. Gondolom be akarja biztosítani, hogy amiért a nagyszülők egész életükbe dolgoztak ne vesszen el, szerintem ez teljesen normális.

A nagyszülők házát eladjátok és vesztek újat a házasság alatt az már közösnek számít. Én mindig azt mondom amiért nem dolgoztam meg az nem kell.

Én tudok olyant, hogy a férfi örökölt lakásásban a volt feleség és az új szerető lakik a gyerekkel mert a gyereket nem akarták a régi környezetből kiszakítani. A volt férj meg albérletben.

2012. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Úgy látom sokan félre értették. (a pénzéhes szajhás hozzászólót pedig a szívembe zártam)

Itt nem a szerződés a lényeg. Olvassátok el párszor,hátha lejön a lényeg.

2012. szept. 9. 12:57
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna egy ilyen kérés. Igen, bele lehet magyarázni, hogy nem bízik benned, hogy máris a válásra gondol, stb. Innen is lehet nézni, meg onnan is, hogy bármi történhet, nem ti lennétek az első pár akik örökre esküsznek meg és mégis elválnak. Nem ti lennétek az első pár, ahol a házasság után nő megkattan. Nem állítom, hogy ilyen vagy, csak azt, hogy bármi megtörténhet. És bármi megtörténhet alapon nem árt a szívből kimondott igen mellé, csinálni egy észből megírt papírt is.

Gondold át fordítva. Neked lenne annyid mind neki. Oké, hogy bízol benne. De jövőbe látó nem vagy. Ha megkergül és megcsal és elváltok, jutalomból vigye a pénzed felét?? Én nem hiszem, hogy ezt akarnád magadnak. És neki?

2012. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

De itt van az is,hogy az az ő pénze,nekem közöm nincs hozzá.

Akkor ennyi erővel én is megkérhetném,hogy írjon alá egy olyan papírt,hogy ha megüt fizet nekem 1 millió forintot.

2012. szept. 9. 13:06
 25/41 anonim ***** válasza:
77%
Ha megnyugtat írasd bele.
2012. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Én őszintén szólva nem is tudnám a magaménak mondani a másik pénzét, dolgait. Amit házasság közben veszünk, együtt, közös otthonba, azt igen, de amit úgy hoz magával... Nekem ez nagyon furcsa lenne.
2012. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
50%
Ha emiatt kételkedsz a házasságban, akkor a párod nagyon is jól tette, hogy ezt kérte tőled. Legalább tudja, mit várhat tőled. Jogos, amit akar, akármekkora a szerelem, én is ezt tenném, amit ő. Ha a párom lenne előnyösebb helyzetbe, kérném tőle, hogy csak úgy házasodjunk össze, hogy nekem anyagi előnyöm ne származhasson belőle, bántana.
2012. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Hú,úgy látom a lényeget nem sokan értik. Azt csak példának írtam arra,hogy gondolom neki is rosszul esne,ha azt feltételezném róla,hogy verni fog. Ugyan úgy nekem is rosszul esik az,hogy azt feltételezi rólam,hogy a pénzére hajtok.
2012. szept. 9. 14:02
 29/41 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem te még ne menj férjhez... ha egy ilyen baromi egyszerű dolgot nem vagy képes megérteni..
2012. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Na,mindegy,inkább hagyjuk. Köszönöm mindenkinek a válaszokat,vannak itt olyanok,akik értik mire gondoltam,de persze a többi "kedves" hozzászólást is tiszteletben tartom.
2012. szept. 9. 14:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!