Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire meglepődni...

Miért kell ennyire meglepődni azon, hogy a nagyszülők nem látják a gyereket?

Figyelt kérdés

2 kicsi gyerekünk van, 3-5 évesek, férjem részéről a nagyszülők még nem látták őket. 7 éve nem beszélünk már, mivel nem éltünk az ő parancsaik szerint, ők hátat fordítottak. Férjemnek évekbe tellett, míg beletörődött ebbe, kereste őket egy darabig, de semmi szeretetnek jelét nem mutatták, ridegek voltak. Majd jött az unoka, kaptak értesítőt, de semmi. Jött a második, de semmi. Mivel előtte számtalanszor akartunk velük beszélni, már nem is próbáltunk elmenni babával, mert nagy esély lett volna, hogy büszkeségükben ajtót sem nyitnak, ezt meg nem akartuk. Mégis, mióta gyerekeim vannak, azt hallgatom mindenkitől, hogy milyen dolog, hogy- idézem: nem hagyjuk, hogy lássák a gyerekeket. Mi persze ezerszer elmondtuk, hogy ők zárkóznak el, nem mi, de akkor is mindig ez a kérdés és a vád. Már azt is hallottuk, hogy ők mondják ezt, de ennek mi értelme lenne? Annyira belefáradtam abba, hogy a férjemmel együtt csak magyarázzuk, és jönnek a gyilkos pillantások, hogy kegyetlenek vagyunk. Megbeszélni nem lehet a nagyszülőkkel, telefont nem veszik, mailra nem reagálnak, férjem meg annyira ideges már ez miatt, hogy nem akar többet személyesen próbálkozni, eddig nem volt értelme.

Már válaszolni sem szeretek a nagyszülős kérdésre, de akkor meg megint én vagyok bunkó.

Nem tudom, mit tehetnék már, lassan kiírom magamra, hogy ne kelljen magyarázkodni.


2012. szept. 1. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ti nők mindent túlbonyolítotok. Ha megkérdezik mikor látták a gyereket a nagyszülők megmondod, hogy a múlt héten. Jaj de akkor ugyebár hazudni fogsz. Hát akkor magyarázkodj tovább. Ez a két választásod van.
2012. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk sosem hazudok. Abból még nagyobb baj lenne, mert aki ismeri őket, megkérdezi, és abból is bonyodalom. Ez van.
2012. szept. 1. 15:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem az egészben, hogy KI az, aki elött igazolni kellene magatokat? Idegenekkel minek beszéltek erröl, ha meg kérdezik, akkor minek válaszoltok?

Ez belsö családi ügy, senkinek smemi köze hozzá.


A helyetekben egyáltalán nem tárgyalmám ezt a dolgot senkivel.

2012. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elkezd vádaskodni, akkor fordíts hátat és menj el, ilyen egyszerű a megoldás.
2012. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem sok értelme volt feltenni a kérdést,kivéve ha együttérző válaszokat vársz. Vagy kamuzol vagy magyarázkodsz tovább. Amúgy szerintem több olyan eset van,amikor te beszéled be magadnak ezeket a gyilkos pillantásokat,mivel frusztrál a helyzet és már előre félsz belemenni a témába. És mivel félsz a témától minden apró kis "jelre" azt gondolod, hogy magyarázkodni kell, hogy biztos azért néz így,biztos azért kérdezi stb. Pedig az ember kiváncsi lény,ezen nem fogsz tudni változtatni, hacsak nem intézed el egy annyival, hogy tegnap voltak itt.
2012. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha idegen kérdez rá a nagyszülőkre akkor a saját szüleidre gondolj inkább és beszélj róluk. Ha meg az anyósodékkal közös ismerős, mond meg h a ti ajtótok mindig nyitva áll előttük,esetleg panaszkodj, hogy sose látogatják a gyerekeket, meg hogy még az unokák felől sem érdeklődnek, se telefonon, se sehogy és hogy ez nektek milyen rosszul esik.

Egyébként meg elhiszem hogy nagyon kellemetlen az ügy,de ne foglalkozz olyanok véleményével, akik alig ismernek. Ti nem bántottátok meg őket szerintem, nem békültek, nem kell könyörögni nekik, saját magukra vessenek hogy az unokázásból is kimaradtak.

2012. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi miatt haragudtak meg ennyire?
2012. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Először arra, hogy nem arra az egyetemre ment a férjem, ahová ők szánták, majd nem az lett a felesége, akit ők kinéztek, utána pedig nem melléjük mentünk lakni, és az előre kiválasztott munkahelyre sem ment a férjem (mert egy nyugodtabb és jobban fizető állást talált, ami nekik nem tetszett). Mikor mondtuk, hogy lassan gondolkozunk a családon, korainak tartották (27 és 30 évesek voltunk akkor) szerintük 30 után kellett volna szülnöm, és a mai világba csak egyet, szigorúan, annak pedig mindent megadni, amit csak kér. Sok mindenben ütköztünk, de mi hiába érveltünk, ők meg sem hallgattak, aztán elzárkóztak teljesen, mondván, a vesztünkbe rohanunk, pedig azóta is szépen élünk, hitel nélkül, nem nélkülözve.
2012. szept. 1. 15:55
 9/15 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van: idegenek kérdezik, mikor látták utoljára a nagyszülők a gyerekeket, hát, nekik nyugodtan mondhatsz amit akarsz.

Ha ismerősök kérdezik meg: felteszem tudják nagyvonalakban, mi a helyzet, ergo nem kell magyarázkodnod. Valaki írta, hogy mi van ha a nagyszülők ismerőse kérdezi meg.........nos, ha a nagyszülők ismerőse, valószínúleg tud arról hogy nincs kapcsolat köztük és köztetek.


MAgyarán nem értem a kérdést.....hiszen ha ismerősöd, miért kérdezi meg, gondolom tudja hogy nem puszipacsiban. Ha meg idegen: ki nem tojja le mit gondol?


Ha nagyon kegyetlennek gondol valaki ezért, ennyit mondj: Ők nem akarják látni a gyereket, mi bármikor szívesen látjuk őket, de nem akarnak jönni.


Mivel a megoldás ennyire egyszerű, ezért én inkább arra gpndolok, hogy nem is igazán erre az egetverő nagy problematikára szerettél volna választ, hanem inkább kicsit ki akartad beszélni magadból a nagyszülők iránt érzed utálatodat. Amit meg is értek, de nyugodtan kezdhettel volna ezzel is :)

2012. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet, tényleg sok bennem a fáradt gőz, csak a kérdések miatt van bennem ez, mert már én szégyenlem magam, mikor tényleg nem tiltjuk a dolgot... Amúgy az ő ismerőseik is kérdezik, tényleg, lehet, tőlük nem merik, vagy nem nem tudom.. esetleg direkt akarnak piszkálni, vagy már nem tudok mire gondolni.
2012. szept. 1. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!