Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők! Ti hogyan élitek...

Nagyszülők! Ti hogyan élitek meg, hogy unokátok született?

Figyelt kérdés
Én mindig nagyon elgondolkodom,hogy mi annak az oka, hogy semmi mást nem hallok a fiatal szülőktől, pláne az anyukátol csak azt,hogy" ÁLLANDÓAN NAGYON fáradt,álmos,unalmas az életem, semmi nem érdekel, teljesen kész vagyok"Azért mi pl. rendesen kivesszük a részünket a segítségből,mert főzünk,sütünk. Neki semmi házi munkát nem kell csinálni. Tudom,nagy dolog a babával foglalkozni,sok időt elvesz, de hát miért kell mindig ezt mondani. Hát nem azért vannak odahaza? Vagy a mi időnkben miért volt más?

2012. febr. 12. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
attól hogy a nagyi süt főz attól már nem kel fel 3 óránként éjszaka és nem aggódik annyira az első pici csöppségért mint anno, elég leterhelő idegileg egy baba, plusz teljesen másképp vannak a maiak nevelve nagyrészt a fenekük alá tesznek mindent,mi is nekik egy gyereknevelés, kb egy nagy csata.. a kedvetlenség meg abból adódik hogy régen egészségesebbek voltak az ételek nagyrészt maguk termelték az emberek így szülés után is több vitamin maradt a szervezetben a hormonok jobbak voltak így nem volt depresszió és életkedvetlenség. Meg gondolom az is jó ha kinyílváníthatja a baját, foglalkoznak vele és ez energát ad nekik a másiktól meg vesz el.
2012. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
*energiát
2012. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem mindig van ez így. Van akinek semmi segítsége nincs ám. Nekünk nem volt, tehát panaszkodni sem vot kinek, ha netán mondtam a férjemnek, illetve, inkább látta rajtam a fáradtságot, akkor beszélgettünk, és tudtuk, hogy fárasztó, de mégis jó.

Nekem is rosszul esne valahol ugyanakkor, ha én lennék nagyi, segítenék a gyerekeméknek ha születik a babájuk, és ők másnak vagy akár nekem panaszkodnának. Vagyis nem rosszul esne, megérteném atótl az idegi fáradtság ezt teheti velük, de felébreszteném óvatosan, hogy örülhet, hogy vagyok neki, mert másnak nincs ennyi se.

De mondom, van akinek nincs segítsége, van akinek kimondottan, és valóban teher a segítség, mert az úgy van tálalva, hogy inkább ne is lenne.

2012. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az afféle segítség,amit pl.mi nyújtunk az annyi,hogy nem a babás háznál folyik a munka csak átvisszük,amikorra megbeszéljük.Az apuka is mindent megcsinál,de mivel szopik,így az az anyuka dolga,nagy dolog, nem mondom egy szóval sem, de nem kellene mondani, mert ilyenkor fáj hallani,hogy ez mind azért van,mert a kicsi miatt történik minden.Tudom,hogy szeretik nagyon,de ne hántorgassa fel mindig,hogy mióta megvan a baba azóta egy perc nyugta sincs,soha nem fogja kipihenni magát!
2012. febr. 12. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A menyedről beszélsz vagy a lányodról?

2012. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
miért ne hánytorgassa? majd elmúlik ez a időszak is, attól nem lesz baj a a kicsinek ha mondja hogy fárasztó gyereket nevelni, végülis tényleg az, attól nem bánja meg hogy megszülte. valahogy ki kell adnia stresszt, van aki sóhajtozik van aki beszél, ennyi.
2012. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden anyuka más.

Az ilyenbe, akit ennyire elfáraszt az új baba, kicsit lelkileg kell erősíteni, bíztatni.

Értem, hogy rosszul esik, pedig nem kellene, nem azért mondja, hogy bárkit bántson, hanem elég baj az neki, hogy így érez, mindemellé lelkiismeretfurdalása is lehet.

Próbáljanak lelket önteni belé, hogy más is ugyanígy van ezzel, igen fárasztó, de próbálja a jó részeket raktározni, és biztatni, hogy lesz ez még könyebb is !

2012. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tisztelet a kivételnek, sajnos manapság az anyák ilyen anyákat nevelnek a lányaikból.

Remélem az ilyen anyukák vannak kevesebben.

Olvastam itt egy pár anyuka beírását aki még állatokat is tart és süt, főz 3 pici mellett.

Bízom benne, hogy ezek az igazi anyák vannak többen.

Egyébként, le kellene ülni vele beszélgetni, és elmondani a véleményed neki őszintén hátha magába néz egy kissé.

És nem kellene ennyire ellátni. Akkor az ő gyereke is ilyen lesz?

2012. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
A bezártság, egyedüllét, monoton munka teszi.Ebből kellene kiszabadítani, vigyázni a kicsire heti 2x 2-3órát, javasolni, hogy tanuljon valamit, legalább 2 naponta felhívni, beszélgetni vele, és megdícsérni sem elfelejteni néha, hogy ügyesen csinálja az új szerepkörét. Meghívni őket gyerekestül ebédre, egy kerti partira,stb. Ne legyen egész nap egyedül egy szobába zárva kezében egy gyerekkel. Az ilyen segítségre, hogy ennivalót hoznak, nekem soha nem lett volna szükségem, jó volt változatosságnak, ha főzhettem-moshattam, letehettem a kicsit. Mert ma mindenki azt tukmálja az anyukákba, hogy azzal a gyerekkel állandóan foglalkozni kell, bűn letenni is. Ezek amik lefárasztják az anyát.
2012. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Nekem ez olyan furcsa. Én nem éreztem magam kimerültnek, sem depressziósnak. Mármint az elején. Akkor kezdtem, mikor anyám az összes házimunkát rám sózta, hogy mossak, mosogassak, takarítsak 6 ember után (anyám, apám, húgom, én, férjem, lányom). Na az már sok volt, főleg, hogy húgom semmit nem csinál otthon egész nap, nem tanul, nem dolgozik csak gépezik. És nekem ott volt még a gyerek ezen kívül. Állításuk szerint mindig "szaladt" a lakás, mindig csesztetve voltam. És besokalltam, amint a gyerek töltötte az 1 éves kort, elköltöztünk albérletbe. Milyen érdekes itt nincs semmi problémám, mindig megdicsérik milyen szép rend van, olyan mintha nem is lenne itt gyerek stb...

Szóval néhány nagymama sem piskóta!!! Azért sokan jól elintézik, hogy az embernek tényleg ne legyen kedve semmihez...

2012. febr. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!