Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ballagás nagyszülők nélkül?...

Anonym0117 kérdése:

Ballagás nagyszülők nélkül? Részletesebben lent!

Figyelt kérdés
Rossz érzések kavarognak bennem a közelgő .. ballagással kapcsolatban. Apunak a szüleit, és két testvérét nem szeretném meghívni a ballagásomra. Nagyanyám sosem támogatott minket, apát is semmibe veszi. Küldtem neki meghívot a szalagavatóra, nem vártam, hogy eljöjjön,csak legalább hívjon fel, hogy hogy sikerült..? De nem hívott.. Megígérte, hogy eljön szülinapomkor, annak már 1 éve, lassan már a következőt töltöm.. Apu másik testvére ugyanannyi távolságra lakik, mint mi. Oda eltud menni, hozzánk nem.. még azt se mondhatja, hogy messze lakunk.. Karácsonykor és húsvétkor mindig van náluk "családi ebéd", amire persze mi nem vagyunk hivatalosak.. Ez apunak esik a legrosszabbul, mivel a testvérkéi ott vannak, meg a gyerekei, mi meg nem.. Apu testvérei pedig.. ááh.. keresztszülei a húgomnak és az öcsémnek. (kikönyörögték, hogy hadd legyenek ők) Se egy születésnap, se egy névnap, sem ballagás, sem karácsony.. egy rohadt telefon, vagy képeslap, vagy levél.. semmi nem jön tőlük. Megjegyezném, hogy mind2 egész nap a közösségi oldalakon lébecol.. Mást feltud köszönteni, az összes 25646 ismerősét, a saját keresztgyermekét miért nem?.. A két testvér egymásnak is keresztszülők. Egymást persze támogatják..és még folytathatnám.. Utálom őket, ki nem állhatom az egész pereputtyot. Nem tudnám megállni szó nélkül ezt a helyzetet, ha ott lennének a ballagás után a családi ebédnél.. Anya szerint nem kell a balhé. Én tiltakozom ez ellen. Ti meghívnátok ezeket az embereket, akiket a "családodnak, rokonodnak" nevezel? Én nem akarok nekik meghívót küldeni! Köszönöm a segítséget! 18/L (normális válaszokat!)
2012. jan. 2. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy olvasom, küldjél nyugodtan, úgysem jönnek el.
2012. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem. Azt is bánom, hogy mikor én is fiatal voltam, anyura hallgattam. Nekünk esküvőt toltak el az ilyen rokonok. Már anyu is szidja magát, amiért rábeszélt a meghívásukra.
2012. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha a szalagavatóra sem jöttek el annak ellenére, hogy küldtél nekik meghívót, akkor valószínű, hogy hiába küldenél nekik ballagásit, nem jelennének meg az eseményen.

Azt nem lehet tudni, hogy miért alakult ki ez a helyzet?

Abban igaza van anyukádnak, hogy nem kell a balhé, de nem szívesen hívnám meg ezeket az embereket.

Nálunk Anyu testvére ilyen, meg az unokatesóim. Az utcán is alig akarnak köszönni. Mamámékat nem látogatják, pedig kb. 300 méterre laknak tőlük. Annak idején, amikor én ballagtam, ennek ellenére személyesen vittem nekik meghívót a ballagásomra. Persze nem jöttek el...

Kívánom, hogy ettől függetlenül szép emlék legyen neked a ballagásod, ne hagyd, hogy elrontsák!

2012. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi családi eseményt kihagytak, mennyi az esélye annak, hogy a ballagásodon részt vesznek? Szerintem igencsak közelít a 0-hoz. Ebben az esetben, pedig igazából mindegy, hogy küldesz-e nekik meghívót vagy sem. Ha meghívod őket, akkor sem te leszel az, aki elzárkózik. Ők veszítenek ezzel a hozzáállással, nem ti. :)
2012. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, ne hívd meg őket.


A ballagás a te életed egyik fontos eseménye, nem az övéké. Ez a nap rólad szóljon, és ne a családról, a sértődésről, meg arról, hogy kit hívtak meg és kit nem. Ha elvárják, hogy kapjanak meghívót, küldj nekik egyet, de közöld, nem kell ott lenniük.


Én ezt csináltam. Édesanyám szülei elváltak, és a ballagásom előtt mindketten kijelentették, hogy ők nem jönnek el, ha a másikat is meghívom. A vége az lett, hogy csak a szüleim és a testvéreim voltak ott, más nem. Nem bántam meg. A nagyszülők pedig kaptak meghívót, hogy legyen mit mutogatni a szomszédoknak, de udvariasan megmondtam nekik, hogy ne fáradjanak az utazással, azzal kész.

2012. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 12:53 a kérdésedre sajnos, nem tudok válaszolni, hogy miért alakult ki

ez a helyzet. Apám testvérének a férje egy lusta dög, büdös neki a munka,

de nagyanyám ezt észre sem veszi, isteníti őket, mintha nem tudom ki lenne..

mi sem vagyunk valami fényes anyagi helyzetbe, sosem voltunk, sokszor volt üres a hűtő, sokszor nem ünnepeltünk születésnapot,

mégis itt vagyunk, nekünk senki nem segített, amikor levitte a szél a tetőt, vagy senki nem segített, mikor bedöglött a mosógép..

apu testvérkéjének persze egyből amit kimond,

megteszi a mama, meg vigyáz a gyerekre, süt, főz.. minket meg fel sem hív.. lényegtelen, muszáj beletörődnöm, hogy leszar minket..

2012. jan. 2. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én ballagásomra a saját apám nem jött el, pedig személyesen adtam át neki a meghívót. Először nem akartam meghívni, de mondtam magamnak, hogy nem leszek bunkó meghívom, nehogy azt mondja, hogy még meg se hívtam. Nem jött el és a testvéreimnek azt hazudta, hogy nem hívtam meg.

Én a helyedben küldenék nekik meghívót, hogy ne hisztizhessenek érte, hogy meg sem hívtad őket, ahogy olvastam amit írtál, úgysem mennek el.

20/L

2012. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!