Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (nagyszülők)

Mi a véleményetek? (nagyszülők)

Figyelt kérdés

Adott egy nagyszülő, akik soha életükben nem foglalkoztak az unokáikkal (nyilván nem is azt várja az ember, hogy vigyázzanak rá hetekig stb..) egyszerűen csak ha ünnepekkor találkoznak pár órára, legalább akkor hallgassák meg a gyerekeket, foglalkozzanak velük pár órát, hiszen mégis csak az unokáik.

Közben ezek a nagyszülők vérig voltak sértődve, amikor a gyerekek azt mondták, hogy a másik nagyszüleiket szeretik, mert ott a nagypapa megtanította őket bicajozni, elvitte őket strandra, épített nekik homokvárat, elment velük horgászni stb...egyszóval láthatóan szereti őket a másik nagyapjuk, törődik, foglalkozik velük.

Miért kell ezen megsértődni, amikor a gyerek csak az igazságot, az érzéseit mondja ki?

Érezni a nagyszülőkön, hogy nekik teher a gyerek, még a saját gyerekeiket is annak érzik. Az egyik fiúknak akkor vettek egy lakást amikor megszületett a gyerekük, mert zavarta őket a gyerek. A másik fiúkat le sem szarják, nem segítik őt semmilyen módon.Tudom nem kötelessége egy szülőnek a felnőtt gyerekét segíteni, de számomra ez akkor is furcsa, hogy ha megtehetné, akkor miért nem segít? Örököltek egy nagyobb összeget, a fiúknak nincs saját lakása (kilátása sincs rá) és mégsem segítenek neki, inkább új autót vesznek maguknak, meg fölösleges marhaságokra költik el a pénzt pl: 90 ezer ft-os ruha, 35 ezer ft-os cipő kell a 62 éves néninek (holott nem is jár dolgozni, sehova, tehát szüksége sem lenne rá).

Nekem ez szülőként annyira furcsa...mert én a gyerekeimnek születésük óta minden hónapban egy külön számlára teszek félre egy kisebb összeget, 5-5 ezer ft-ot. (Nem nagy összeg, de legalább nem a 0-ról indulnak majd, egyelőre ennyit tudok bérből és fizetésből, hiába szeretnék többet).

Mi a véleményetek?


2011. szept. 8. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem,hogy minden szülő úgy viszonyul a gyerekéhez ahogy akar.Ki vagyok én,vagy akár te,hogy megmondjuk ki mire költi a pénzét?? Ha akar segít a gyerekének,ha nem akar nem segít..Ehhez senkinek semmi köze.

Az én anyósomnak is 2 fia van.Az egyiknek segít a másiknak egy tűt nem rak keresztbe.De meg is van az oka..Tudod,én sem támogatnám a gyerekemet ha úgy bánt volna velem ahogy az anyósommal a fia.

2011. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De ez a fiú (akit nem támogatnak) semmi rosszat nem tett. Ő segíti a szüleit, illetve segítette őket anyagilag is (mivel a kedves anyja az életében nem dolgozott, nincs egy szem munkaviszonya sem). Amikor a fiú mondta neki, hogy menjen be a munkaügyi központba, azt mondta a kedves mama, hogy ő nem megy, mert 8 általánosa van és nem akarja, hogy kiközvetítsék utcát söpörni. (ez akkor volt, amikor a fiú elveszítette pár hónapra a munkáját).

Akkor volt, hogy mondogatta a mama, hogy elmenne dolgozni valamit, a fiú egyik ismerőse szerzett is neki munkát (takarítani kellett volna hetente 2x egy irodában, alkalmanként kapott volna 5 ezer ft-ot), és mégsem ment,mert ő nagyságos asszonynak érzi magát és derogál neki a munka.

Ez a gyerek 32 éves, szeretne már családot, saját életet, de mindenkit elüldöz mellőle az anyja.

Tudod ha a saját pénzét költené még rendben is lenne...de a fiúnak fáj nézni, hogy szenilis szülei elherdálják a pénzt.

2011. szept. 8. 10:42
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Én meg úgy gondolom, hogy arra van az élet, hogy a családunkat szeressük, és megadjuk egymásnak a szeretetet, amíg csak lehet. A pénz mindig kényes téma a családban, de én úgy gondolom, ha igazi családról van szó, tartozhat egymásra. Hiszen ha baj van, segítünk egymáson, és ha nincs baj, akkor is, csak akkor nem pénzzel.

Ha van pénz, lehet fukarkodni, de ha ezt gyerekünkkel, unokánkkal tesszük, az már nagyon szomorú. Persze, lehet mondani, hogy meg van rá az okuk stb, ennek ellenére úgy gondolom, hogy mindent meg kell beszélni, mert egy család így család. Ebben benne lehet egy nagyfokú egoizmus is, ami sokszor időskorban (nem kizárólag!) jelentkezik.

(Sokszor azért időskorban, mert akkor "tehetik" már meg, hogy vegyenek drágább dolgokat, és gyerekkorukból csak a száraz kenyér képe maradt meg, így tehát "jutalmazzák" magukat. Persze az idősök túlnyomó része időskorban SEM teheti meg, ez már téma.)


pszichológus

2011. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ez már más téma
2011. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos nem igazán tudsz mit kezdeni. Az én nagymamám is százezreket költ fölösleges szarokra, bóvli kacatokra ráadásul, de arra már nincs esze, hogy megfürödjön, kitakarítson... Ja ő sem dolgozott sose.
2011. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

mi az, hogy 32 évesen elmarja mellőle az anyja? felnőtt, nem? be sem kellene mutatnia a választottját az anyjának...

nálam ott szakadt el a cérna ne haragudj, hogy 32 ezer Ft-ért vesz cipőt...hát ez hogy jön a témához???vagy akárkinek mi köze van hozzá??? még lehet, hogy él 20 évet, el fogja hordani...most ássa el magát, mert 60 valahány éves?

az én nagyanyámnak sem volt egy nap munkaviszonya sem, mert a rendszerváltás előtt ez nem volt divat, a nők otthon dolgoztak, de ezt a családból senkinek sem volt eszében felhánytorgatni neki...még úgy sem, hogy én voltak az egyetlen unokája, és mégsem a mi családunkat támogatta, hanem a másik fiáét, ahol még gyerek sem volt...de ez van, talpra álltunk a magunk erejéből, megteremtettük magunknak amit szerettünk volna, és kész. Nagymamámat meg tiszteltük, mert édesanyám arra tanított, hogy akkor sem fordulhatok el tőle, ha ő bántott is, mert én "különb" vagyok...ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel...

amúgy meg nem is értem a problémát

2011. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem igenis furcsa, hogy valaki havonta vegye magának a többtízezres cipőket, papucsokat. (lehet más családból jövök? lehet...de hála isten nem ilyenből).

Én fiatal vagyok, viszonylag normálisan is keresek, a szüleim is segítenek ha tudnak, de mégsem cseszném el a pénzt ilyen hülyeségekre. Inkább a gyerekemre költöm, mert nekem ez a normális. És ezek után ha én az aszzonyka helyében lennék, igenis szégyellném a pofámat, hogy soha az életemben nem dolgoztam és a gyerekemnek kell, hogy eltartson. Az én anyám is felnevelt 4 gyereket, és mellette dolgozott, mindig volt tiszta, vaslat ruha, meleg étel az asztalon és tisztaság a lakásban, megtanított főzni stb...mindhárom testvéremet becsülettel felnevelte, igaz akkor szigorúnak tűnt, de embert faragott belőlünk és elindított minket az életben.

Én ezt láttam otthon! Nem azt, hogy a szüleim egész nap fekszenek és sorozatokat néznnek, miközben a retek megeszi őket.

2011. szept. 8. 11:03
 8/11 anonim ***** válasza:

De miért baj ha havonta több tízezres cipőket vesz magának??Az ő pénze nem?? Arra költi amire akarja.

Miért kell azon lovagolnod,hogy bezzeg az egyiknek segít a másiknak nem?? Ha nem segít akkor tudomásul kell venni.Ahogy azt is,hogy a SAJÁT pénzét arra költi amire akarja.Ha akarja akkor az egészet oda adhatja egy hajléktalannak is,nektek akkor sincs semmi közötök hozzá.


A férjed(gondolom a férjed az akinek az anyja nem segít) meg éljen úgy,hogy ne az anyja pénzére számítson.Ne arra alapozza a jövőjét.ennyi..

2011. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.

Van aki túl pedáns,és a lakásában is mindenek megvan a maga helye.,

A barátnőméknél például nem mindegy hova és hogy teszed le a poharat amiből iszol,mert rendnek kell lennie.

Van aki nem a lakásért él,hanem benne él.Nem rendrakó.úgy érzi jól magát ahogy van a lakása.Ha telekupival akkor úgy.Ismertem olyan embert aki gyűjtögetett és az egyik szobájában a plafonig voltak régi könyvek,újságok.A szobába csak úgy tudtál bemenni,hogy a kis utakon amit az újságokból állított elő közlekedsz.De pontosan tudta melyik könyv vagy újság hol található.

Van aki 5 percet nem tud tévét nézni vagy olvasni.Van aki egész nap képes ágyban fekve sorozatokat nézni.

Nem vagyunk egyformák.De egy valami mindenkiben közös.

Mindenki úgy él ahogy jól érzi magát..

Szóval nem kell senkit leszólni mert kupiban él,vagy sorozatokat bámul.HA így érzi jól magát,akkor így is fog élni.

Azért sem kell leszólni senkit ha valaki túl rendmániás..Ő így szeret élni.

Ez a helyzet a pénzről is.A saját pénzüket mindenki úgy osztja be ahogy akarja.Arra költi amire akarja,és annak ad akinek akar..Ne akard már megmagyarázni,hogy kinek hogy kéne élnie,és kinek kéne pénzt adnia..

2011. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet a válaszom megfog lepni ! ,Tudod ha valaki segített én segítettem a volt menyemnek ,de meg is bántam ... azt rendesen . A Hála szó nincs az ő szótárában csak a követlek .

Két hónapokat vannak nálam az unokák ,anyuka mintha nem is létezne 24óra 05 percet szánt rájuk ezen időszak alatt ,de egy kiló kenyér nem sok azt nem . Ja a pénz az kell utánuk családi ,gyermektartásdíj .Ő Magyarországon egy példa értékű anyuka !Az iskola szerint !!!Mert hazugságból abból jeles volt mindig :) A Nagyszülőknek joga arra költeni a pénzüket amire szeretnék , hiszen ők is élnek nekik is vannak terveik .Teszel a gyermekeidnek félre a te dolgod .Én mindent megtettem az unokáimért és meg is fogok tenni,mert imádom őket és csak rám számíthatnak ők ezt nagyon jól tudják . Az anyjuk meg a saját lelki ismertével kell ,hogy elszámoljon .

2011. szept. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!