Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (nagyszülők)

Mi a véleményetek? (nagyszülők)

Figyelt kérdés

Adott egy nagyszülő, akik soha életükben nem foglalkoztak az unokáikkal (nyilván nem is azt várja az ember, hogy vigyázzanak rá hetekig stb..) egyszerűen csak ha ünnepekkor találkoznak pár órára, legalább akkor hallgassák meg a gyerekeket, foglalkozzanak velük pár órát, hiszen mégis csak az unokáik.

Közben ezek a nagyszülők vérig voltak sértődve, amikor a gyerekek azt mondták, hogy a másik nagyszüleiket szeretik, mert ott a nagypapa megtanította őket bicajozni, elvitte őket strandra, épített nekik homokvárat, elment velük horgászni stb...egyszóval láthatóan szereti őket a másik nagyapjuk, törődik, foglalkozik velük.

Miért kell ezen megsértődni, amikor a gyerek csak az igazságot, az érzéseit mondja ki?

Érezni a nagyszülőkön, hogy nekik teher a gyerek, még a saját gyerekeiket is annak érzik. Az egyik fiúknak akkor vettek egy lakást amikor megszületett a gyerekük, mert zavarta őket a gyerek. A másik fiúkat le sem szarják, nem segítik őt semmilyen módon.Tudom nem kötelessége egy szülőnek a felnőtt gyerekét segíteni, de számomra ez akkor is furcsa, hogy ha megtehetné, akkor miért nem segít? Örököltek egy nagyobb összeget, a fiúknak nincs saját lakása (kilátása sincs rá) és mégsem segítenek neki, inkább új autót vesznek maguknak, meg fölösleges marhaságokra költik el a pénzt pl: 90 ezer ft-os ruha, 35 ezer ft-os cipő kell a 62 éves néninek (holott nem is jár dolgozni, sehova, tehát szüksége sem lenne rá).

Nekem ez szülőként annyira furcsa...mert én a gyerekeimnek születésük óta minden hónapban egy külön számlára teszek félre egy kisebb összeget, 5-5 ezer ft-ot. (Nem nagy összeg, de legalább nem a 0-ról indulnak majd, egyelőre ennyit tudok bérből és fizetésből, hiába szeretnék többet).

Mi a véleményetek?


2011. szept. 8. 10:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Még egy szó ! Ha megtehetem ..sem segítek többet .Nem csak azért mert nem vagyok köteles ,hanem mert visszaélnek vele a mostani fiatalok.
2011. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!