Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti jobban szeretitek a második...

Ti jobban szeretitek a második házasságotokból született gyereketeket, mint az elsőből születettet?

Figyelt kérdés
Sajnos ismerőseim körében tapasztalom, hogy ott, ahol anyuka vagy apuka újraházasodott és új családot alapított, az első házasságból született gyerekek sokkal kevesebb törődést kapnak, háttérbe szorulnak, mert az új család kirekeszti. Ez számomra felfoghatatlan, de sajnos előfordul sok esetben.
2011. dec. 9. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Én is láttam ilyenre példát:(


Tudom, hogy le leszek pontozva, de nem érdekel: Ha rajtam múlna nem engedném, hogy több gyerek legyen több apától, kivéve,ha az első gyermek édesapja elhunyt, tehát az anya özvegy.

Egyszerűen undorító, hogy lassan nincsenek édestestvérek, csak féltestvérek, 3 gyerek 3 apától, aztán egyik sem marad a gyerekei mellett..

Most volt róla szó a TV-ben, hogy több válás van, mint házasság :(

Azért ez valahol rohadtul minősíti a társadalmunkat..

2011. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én olyanra is láttam példát az ismerősi körömben, hogy egy lánynak az anyja és az apja is újraházasoditt, születtek féltestvérei, az anyja elvolt a kisgyerekeivel és ők voltak a mindene, az apának szintén az őj gyerekei, a lányról megfeledkeztek, nem érdekelte őket, hol van, mit csinál, 18 éves korára drogos, züllött ember lett belőle:( Szerintem az a legfőpp probléma, hogy mivel az új gyereknek ott van az apja, anyja, de az első gyereknek csak az egyik szülője és ő mindig ki lesz rekesztve, még ha tagadják is.
2011. dec. 9. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Én 2. házasságból született gyerek vagyok. Apukámnak volt egy felesége, és abból egy fia. Nem érzem úgy, hogy őt kevésbé szerette volna. Olyannyira nem, hogy a válóperbe is csak úgy ment bele a feleségével, hogy a bátyám nála marad. A felesége pedig bele is ment, szóval simán lepasszolta a gyereket, hogy ő élhesse a kis életét.

Aztán apukám összejött anyukámmal, megházasodtak, és megszületett a másik bátyám ,majd később én. Mire én megszülettem, a féltestvérem már nem lakott velünk, de soha nem éreztem úgy, hogy rá máshogy néznék a családban. 3 éves korától anyukám nevelte.


24/n

2011. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van féltestvérem apám és anyám felől is. Apa az új családjával él, van kislány, engem mégis jobban szeret a mai napig. Anyával élek, ő nem nagyon tesz különbséget, csak én már felnőtt vagyok a húgom meg 7 éves.
2011. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!