Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire meglepődni...

Miért kell ennyire meglepődni azon, hogy a nagyszülők nem látják a gyereket?

Figyelt kérdés

2 kicsi gyerekünk van, 3-5 évesek, férjem részéről a nagyszülők még nem látták őket. 7 éve nem beszélünk már, mivel nem éltünk az ő parancsaik szerint, ők hátat fordítottak. Férjemnek évekbe tellett, míg beletörődött ebbe, kereste őket egy darabig, de semmi szeretetnek jelét nem mutatták, ridegek voltak. Majd jött az unoka, kaptak értesítőt, de semmi. Jött a második, de semmi. Mivel előtte számtalanszor akartunk velük beszélni, már nem is próbáltunk elmenni babával, mert nagy esély lett volna, hogy büszkeségükben ajtót sem nyitnak, ezt meg nem akartuk. Mégis, mióta gyerekeim vannak, azt hallgatom mindenkitől, hogy milyen dolog, hogy- idézem: nem hagyjuk, hogy lássák a gyerekeket. Mi persze ezerszer elmondtuk, hogy ők zárkóznak el, nem mi, de akkor is mindig ez a kérdés és a vád. Már azt is hallottuk, hogy ők mondják ezt, de ennek mi értelme lenne? Annyira belefáradtam abba, hogy a férjemmel együtt csak magyarázzuk, és jönnek a gyilkos pillantások, hogy kegyetlenek vagyunk. Megbeszélni nem lehet a nagyszülőkkel, telefont nem veszik, mailra nem reagálnak, férjem meg annyira ideges már ez miatt, hogy nem akar többet személyesen próbálkozni, eddig nem volt értelme.

Már válaszolni sem szeretek a nagyszülős kérdésre, de akkor meg megint én vagyok bunkó.

Nem tudom, mit tehetnék már, lassan kiírom magamra, hogy ne kelljen magyarázkodni.


2012. szept. 1. 15:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Aki nem akarja megérteni, amit magyarul mondasz, annak mit magyarázkodsz? Mivel van nagyszülői láthatási jog, ha akarnák, láthatnák, ennyi. De ők sem törik magukat, ugyebár. Mondd csak a kérdezőknek, hogy ez családi ügy, kész. Minek ezerszer is elmagyarázni ugyanazt? Nem akarják megérteni, nem tartozik rájuk, kész.
2012. szept. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, bár én a házasságommal kapcsolatban. Akik azt hiszik, csak bebeszéled magadnak, szerencséjükre még nem voltak ilyen helyzetben. Én az elején ugyanígy voltam, próbáltam magyarázkodni, de utána olyan mérges voltam magamra, hogy majdnem felrobbantam. Milyen alapon akarják, hogy én magyarázzam a másik ember hülyeségeit? A következő kaján mosollyal kérdezőnek annyit mondtam, igen, mert én egy ekkora bunkó vagyok. Sőt, akkora bunkó vagyok, hogy ezzel a témával nem is vagyok hajlandó foglalkozni. Más kérdés van még? Nincs? Szia! Komolyan mondom, háromnál többször nem kellett így válaszolnom, leszálltak a témáról. Jelöld ki a határaidat, mi az amit kérdezhetnek tőled, és mi az amihez senkinek semmi köze. A hátad mögött meg mondjanak amit akarnak. Ha eljutsz idáig, hidd el, megkönnyebbülsz.
2012. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy magamból indulok ki, de bárcsak ilyen nagyszülőkkel áldott volna a sors engem is. A rámtapadós okoskodós, kioktatós sokkal rosszabb. Azzal együtt az ő elzárkózásuk meg a másik véglet, mint amit én élek meg. Nektek nincs okotok szégyenkezni. Próbáld magad túltenni ezen, és terelni a beszélgetést esetleg a te szüleidre, akik -gondolom- tartják veletek a kapcsolatot.
2012. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én értem, amit leírsz. Az én anyám, kidobott a gyerekkel otthonról, mert el kellett adnia a lakást, hogy a pénzt egy szektavezérnek adhassa és beköltözhessen a kommunába. Teljesen egyedül, egy fillér nélkül álltam az utcán a gyerekkel. Anyaotthonba kellett mennem és onnan elindulnom. Azóta semmilyen kapcsolatom nincs vele.


De még a legjobb barátnőm is vádlón mondja nekem, hogy biztosan elsumákolom az igazságot és valami nagy bűnt követhettem el, hogy anyám így kidobott a kicsivel.

Az idegenek meg pláne ezt feltételezik.


Persze, mert senki el sem tudja képzelni, hogy létezik ilyen gonoszság és ez valóban az igazság.


Amióta talpra álltam, azóta mondjuk igyekszem, hogy kifelé csak a szépet és jót mutassam, hogy senkinek eszébe ne jusson arra gondolni, hogy nem egészen normális az életem.

2012. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

9-essel teljesen egyet értek.

Én sem értem, hogy ezen minek lihegni.

Csak megerősítést szeretnél?

2012. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!