Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a nagyszülők ne kényeztessék el a gyereket?

Figyelt kérdés
A fiunk iszonyatosan hisztis és ezen nem segít az sem, hogy a nagyszülők ilyenkor csokival "engesztelik ki". Így persze befejezi (egy időre) a hisztit, amire ők nagyon büszkék, de a kicsi viselkedése csak romlik, mivel újabb finom falat reményében hamarosan újból elkezdi az egészet. Hogyan értessem meg velük, hogy ez így nem jó? Ráadásul együtt lakunk (egy telken), így még nehezebb őket leállítani.
2012. máj. 21. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Magyarázd meg nekik, hogy ennek így semmi értelme nincs és ha nem fejezik be, akkor x ideig eltiltod tőlük a gyereket.
2012. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tiltja el ha együtt laknak ?

Szerintem próbáld meg elmagyarázni nekik hogy ez miért nem jó. Nem hülyék, meg fogják érteni.

2012. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem együtt laknak, csak egy telken. Pl nem engedi át őket a nagyszülők házába.
2012. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos reménytelen. Ebben a helyzetben csak azt tudod elérni, hogy a gyerek megtanulja, hogy ami a nagyinál működik, az nálad nem. De félő, hogy a nagyit jobban fogja szeretni, főleg, ha óvodás, hisz ő nem tilt, hanem csokit is ad. Nekem az anyósom ilyen, szerencsére messze lakik. Hiába beszéltem már vele erről, mindig csak azzal jön, hogy "szegény gyerek..."
2012. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy csak ettől függ az elkényeztetés.
2012. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Két unokatestvéremet is elkapatta nagyapám. Mindig vitte nekik az édességet, húsvétra dupla annyi pénzt kaptak locsolkodáskor, mint öcsém. Amit kértek, megkapták...


Az a baj, hogyha a gyerek felnő, és nagyon el van kapatva, akkor súlyosabb lesz a helyzet, mert természetesnek veszi, hogy mindent megkap... Unokatestvéremnek (14) se elég már a csoki... Okostelefon, műholdas tévé az ő szobájába is, számítógépes játékok, és most éppen playstationt néznek neki... Inkább koplalnak egy hétig vajaskenyeren, csak a gyereknek mindene meg legyen. Sajnos, ez ebbe a végletbe is mehet, ha a nagyszülők mindent megadnak nekik...


24/N

2012. máj. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, az a legnehezebb, hogy szinte egész nap együtt vagyunk, mert a kert is közös és egymás lakásába is szabad a bejárás. Főleg apukám kényezteti el. A csoki az csak egy példa volt. Ha elmennek sétálni, megvesz neki mindent, amire csak a fiunk ránéz, még akkor is megveszi, ha aztán a kicsi nem is játszik vele... Állandóan kézben viszi, ami ugye a kicsinek nagyon kényelmes, de így mindenki mástól is elvárja, hogy cipelje. Ha mi valamire azt mondjuk, hogy nem, akkor jön a 2 órás hiszti a földön fetrengve, majd amikor néhány alkalom után már kezdené megszokni, hogy nem követelőzhet, jön a papa, aki azonnal ugrik (csoki, ajándék...).

Beszéltem erről velük, de a papa szerint mivel már csak nagyszülő, nem akarja fegyelmezni a kicsit, mert ő a "jó fej" nagypapa akar lenni. :(

Az egészben az a furcsa, hogy velem nem ilyenek voltak, sőt, sok tekintetben a kelleténél is szigorúbban fogtak.

2012. máj. 22. 09:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem a papád álláspontját, és normális esetben igaza is lenne. Csakhogy nálatok más a helyzet, mert ti gyakorlatilag együtt éltek - még ha külön házban is -, így ő nem csak 1-2 hetente találkozik az unokájával, hanem minden nap, tehát szerves része van a nevelésében. Meg kell értenie, hogy hosszú távon bizony a saját unokájának tesz rosszat, mert egy önző, követelőző emberkét nevel belőle, ha így folytatja. Muszáj lenne együttműködnie veletek. Ne hagyd magad, győzd meg, hass a józan belátására és a szeretetére az unoka iránt. Sok sikert!
2012. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apukád azért csinálja ezt, mert lelkiismeret furdalása van. Veled lehet, hogy nem tudott annyit törődni, mert dolgozott, nem engedhette meg magának, hogy ajándékokat vegyen (vagy hogy ennyit, ilyen minőségűt), stb. Egyszerűen ott van 50-60 évesen, és rájött, hogy felnőttél, és hogy sokkal jobb apa is lehetett volna. (Az én apukám is ilyen, állandóan eszi magát ezért, mert rengeteget dolgozott, és alig találkozott velem, mert mikor én felkeltem, már nem volt itthon, mikor lefeküdtem, még nem volt itthon...) Ezért átesik a ló túloldalára. Próbálj vele beszélni, hogy nagyon szereted őt, jó apa volt, jót tettek neked a tiltások, de nem kell szigorúnak lennie az unokájával, sőt picit el is kapathatja, de húzzon meg egy határt, legyen olyan dolog, amire már nemet mond. Ne költsön ennyit, a gyereknek rengeteg játéka van, amire pedig pluszban szüksége van, meg tudjátok venni. Nyissatok inkább egy takarékszámlát a gyereknek, ahova havonta, vagy szülinapkor, névnapkor betehet x összeget. De amíg nem lesz 18 éves, addig ne nyúljatok hozzá. Ha majd tovább akar tanulni, nagyon jól fog jönni, ha pedig szakmunkásként már dolgozni fog, akkor is örülni fog neki. És akkor majd mondhatjátok, hogy a nagyapával spóroltátok össze, csak neki.
2012. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!