Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tűrnéd szó...

Mennyi ideig tűrnéd szó nélkül hogy anyósodék rajtatok élősködjenek?

Figyelt kérdés
A párom szülei folyamatosan pénzt kéregetnek tőlünk és amikor már azzal jönnek, hogy nincs mit enniük, akkor elég nehéz nekik nemet mondani. A párom lakásában élnek, a számlákkal folyamatos elmaradásban vannak, de cigarettára mindig van pénz. Munkanélküliek, de nem is igyekeznek munkát találni. A párom már sokszor beszélt velük, veszekedett velük, de minden hatástalannak bizonyult. Mit tudunk tenni ebben a helyzetben? Elegem van, hogy mindig nekem kell minden forintot kuporgatni, míg ők egy kis sírással elérik, hogy pénzt kapjanak.
2012. szept. 4. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én önző dög lennék és ezentúl nem adnék nekik egy forintot se. Akinek van pénze cigire, annak lenne kajára is. Ráadásul nem dolgoznak, mit képzelnek magukról, hogy még tőletek kérnek pénzt?


Szégyelljék magukat, majd ha már nagyon éhesek lesznek akkor biztos kénytelenek lesznek elmenni dolgozni, mint minden más ember aki nem a gyerekén élősködik munkanélküliként.. Titeket se tart el senki. Ha mutatnának valamiféle igyekezetet akkor segítenék nekik, de így biztos, hogy nem.

2012. szept. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Kevés az infó!

Hány évesek a szülők? Milyen jövedelmük van? Ha tudnak valamennyi számlát fizetni,cigit venni,akkor kell nekik valamilyen jövedelmüknek lenni!

A környéken van egyáltalán nekik munkalehetőség? Esetleg ti kerestetek nekik munkalehetőséget?

Az csak mese,hogy aki régen dohányzik,letud mondani a cigiről,csak akarnia kell. Ezt csak az állíthatja,aki soha nem dohányzott.

Ha pénzt nem is adnék nekik,de kaját igen. Ahol 2 ember jóllakik,ott jut még a másik kettőnek is.

2012. szept. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Én is csak kaját adnék nekik, vagy Erzsébet utalványt, amit csak kajára költhet, cigire nem. De nehéz szitu, kicsit keménynek kell lenni.
2012. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdésnél, sok apró részletet is kéne ismerni. Minden esetre ez így nem egy jó helyzet. Az rendben, ha egy-egy problémánál segíteni kell családon belül, de ez nem annak tűnik. A 2-esnek valahol igaza van a cigivel kapcsolatba. Soha nem loptam, raboltam, stb, de asszem, ha cigire nem jutna, megtenném. Próbáltam már minden kütyüt, terápiát, de mind csak pénz csalás.
2012. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Én addig tűrtem, amíg rá nem álltunk a gyerek-projektre. Ez kb 2 évvel az összeköltözésünk után volt.


Onnantól havonta 1x elmentünk együtt vásárolni és fizettünk helyette is max. 10.000 ft-ig. Cigit és alkoholt ilyenkor nem vehetett.

2012. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Semeddig.
2012. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

Nem tettél már fel egy ugyanilyen kérdést?

Te dolgozol?

Úgy rémlik a másik pont ugyanilyen kérdésben tegnap a kérdező maga sem dolgozott. Egyedül a párja fizetése volt, amire sorban álltak a kérdező és az apósék...

2012. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Azért éhen mégsem hallhatnak. A párodat is felnevelték.
2012. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ma 9: 30 melyik kérdés volt az?
2012. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nincs a megválaszoltjaim között, mert nem reagáltam rá, már nagyon fröcsögősbe ment át a topic. De itt volt a családi kapcsolatokban.

Arról szólt, hogy a lány szüleinél lakik a pár és az anyósék hetente mennek hozzá pénzért. A lány nem talál munkát és az anyósék nem akarnak dolgozni (erre emlékszem, hogy így ilyen megkülönböztetéssel volt megfogalmazva)...

2012. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!