Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen idokozonként gondolod...

Milyen idokozonként gondolod normàlisnak/elfogadhatonak anyosodék làtogatàsàt, akik 15percre laknak toled kocsival? Részletek lent

Figyelt kérdés
Szerencsére mindketten jo egészségben vannak,(60évesek) de én tulzàsnak tartom,h a férjem gyakorlatilag minden màsodik hétvégén kitalàlja,h àtmegyunk hozzàjuk.nem arrol van szo,h nem birom oket,mert szerencsére nincs errol szo,de én ezt kicsit tulzàsnak tartom.baràti tàrsasàgunk nem igazàn van,ha néha eljàrunk vhova,akkor az éttermi kajàlàs,v mozi.A férjem azt mondja,h neki nincs igénye,haverokra/baràtokra,szàmàra elegendo,h a szuleihez megyunk és mondjuk kaja utàn pokerezunk apossal,meg sogorral. ez oké,de nem képes megérteni,h szàmomra nem nyujt megfelelo kikapcsolodàst,szorakozàst az o szuleinek a tàrsasàga. tegnap elég csunyàn ossze is vesztunk emiatt.pl: vasàrnapra (holnapra) màr megint van hozzàjuk egy vacsorameghivàsunk,de ebben a honapban ez lesz a 7.(!) alkalom,h a szuleivel leszunk.Elhatàroztam,h én nem megyek el. inkàbb itthon maradok,hàtha lesz vmi eredménye,v nem tudom....adjatok tanàcsot,véleményt! koszi
2012. jan. 28. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha két hetente mennétek az nagyjából normális,de egy hónapban 7x,az azért kicsit durva,főleg ha hozzászámolom, hogy néha gondolom a te szüleidet is meglátogatjátok!
2012. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Egy hónapban 7x az nagyon sok!

Mondd meg a férjdenek, hogy neked meg arra nincs igényed, hogy a szüleit havi 7 alkalommal látogassátok, ha ő megengedi magának azt, hogy kijelentse: neki elegek a szülei, barátok nem kellenek.

2012. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

A kétheti egy vacsi olyan sok? Anyu fél órányira lakott a szüleitől, mi kéthetente mentünk a mamáékhoz, ez is kevés volt.

Maradt otthon, de majd meglesz ennek a böjtje...

2012. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Egy év alatt nem láttam hétszer az anyósomékat. Azt nem mondom, hogy ez normális, de jobb mint a te helyzeted. Próbálj a pároddal beszélni erről nyugodtan, összeszedett gondolatokkal. Ne érezzen támadást a szülei felé, csak értse meg, hogy te így nem tudsz kikapcsolni.
2012. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez egy kulonleges honap,de àltalàban min. 3megvan egy honapba. szerintem boven elég lenne egy honapba egyszer menni,mivel telefonon hetente 1szer legalàbb beszélnek. az én szuleimet/csalàdomat évente sajnos csak egyszer làtom,mivel kulfoldre jottem férjhez..gyakorlatilag senkim sincs a férjemen kivul,ill.kb 2baràtnom van itt.Amugy hiàba probàlok vele beszélni errol normàlisan,érvelve,mindig veszekedés a vége,mert tàmadàsnak veszi és rosszul esik neki. lehet,h az lesz a megoldàs,h ezentul majd egyedul megy,mert én havonta egyszer elégségesnek làtom azt,h talàlkozzak veluk.
2012. jan. 28. 12:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a havonta 3 alkalom, ha közel laknak, teljesen normális szerintem. Ha a Te szüleid laknának ilyen közel, gondolom, havonta 2x-3x Te is szeretnéd látni őket, csak azért nem teszed, mert messze vannak. A havi 1 alkalomtól nekem már olyan érzésem lenne, hogy csak kötelező udvariasságból történik, nem pedig családi szeretetből...
2012. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Mi minden hétvégén megyük hozzájuk vagy ők jönnek vasárnap ebédre,és hétközben munka után is beugrunk beszélgetni,viszünk sütit vagy ők várnak finomsággal,pár órát ott vagyunk.


De mi jóban vagyunk,gyerek sincs még.

2012. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

hétvégén megyünk, van kert, a gyerekek szeretik. Ha nem akarok, nem megyek, de ált. menni szoktam. Nem kötelező. Férjem ezen felül még hét közben beugrik hozzájuk.

Az én szüleim messze laknak, anyu jön havonta, mi kb. 3havonta.

Egyébként valami bajod van velük vagy dolgod van? Találj ki valami programot magadnak, és akkor oda menjél.

2012. jan. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor biztos velem van a baj. én amig Mo.-on éltem,se voltam havi 3szor anyàmnàl.. nem tudom,de én ugy vagyok vele,h tudni kell 'elvàgni a koldokzsinort' . lehet,h érzéketlen vagyok,v nem tudom,de ha màr felnottek vagyunk,akkor normàlis,h mindenki éli a sajàt életét nem és nem anyàmhoz jàrok minden héten... az anyosomékhoz meg foleg nincs igényem. Annyira nem is kozvetlen a kapcsolatom veluk,pl:magàzom mindkettot,meg sokszor ugy gondolom,h nem is nagyon érdeklem oket.màsik pl: màr 4éve vagyok a férjemmel,1éve vagyunk hàzasok,de pl tavaly ismét megkérdezték,h hàny testvérem is van? meg pl szerintem ha megkérdeznénk oket,h mi a vezetéknevem-nem a férjezett-akkor nem tudnànak rà vàlaszolni,meg ilyenek.
2012. jan. 28. 12:42
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Akkor mondhatni, hogy nincs jó kapcsolatod Velük. Én ezt biztos megbeszélném a párommal és adott esetben más programot terveznék.

Havi 3 alkalmat viszont nem találok soknak, főleg, hogy ilyen közel laknak.

Én valószínűleg heti szinten benéznék a szüleimhez, ha ilyen közel laknának. Valószínűleg anyósékhoz is, mert szeretem őket.


Amúgy értem én azt, hogy vágjuk el a köldökzsinórt, de a szülők akkor is szülők maradnak és szerintem egy heti kapcsolattartással nincs probléma. A szeretetnek meg kell maradnia, ők ugyanúgy a család része kellene hogy maradjanak. Szerintem az unokáknak is így a legjobb.


És tudod, ha nincsen gyökered, akkor elfúj a szél...szerintem a szülőkkel is ápolni kell a kapcsolatot.

2012. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!