Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen idokozonként gondolod...

Milyen idokozonként gondolod normàlisnak/elfogadhatonak anyosodék làtogatàsàt, akik 15percre laknak toled kocsival? Részletek lent

Figyelt kérdés
Szerencsére mindketten jo egészségben vannak,(60évesek) de én tulzàsnak tartom,h a férjem gyakorlatilag minden màsodik hétvégén kitalàlja,h àtmegyunk hozzàjuk.nem arrol van szo,h nem birom oket,mert szerencsére nincs errol szo,de én ezt kicsit tulzàsnak tartom.baràti tàrsasàgunk nem igazàn van,ha néha eljàrunk vhova,akkor az éttermi kajàlàs,v mozi.A férjem azt mondja,h neki nincs igénye,haverokra/baràtokra,szàmàra elegendo,h a szuleihez megyunk és mondjuk kaja utàn pokerezunk apossal,meg sogorral. ez oké,de nem képes megérteni,h szàmomra nem nyujt megfelelo kikapcsolodàst,szorakozàst az o szuleinek a tàrsasàga. tegnap elég csunyàn ossze is vesztunk emiatt.pl: vasàrnapra (holnapra) màr megint van hozzàjuk egy vacsorameghivàsunk,de ebben a honapban ez lesz a 7.(!) alkalom,h a szuleivel leszunk.Elhatàroztam,h én nem megyek el. inkàbb itthon maradok,hàtha lesz vmi eredménye,v nem tudom....adjatok tanàcsot,véleményt! koszi
2012. jan. 28. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy elvágom a köldökzsinórt, számomra annyit jelent, hogy tudok önálló életet élni. Nem szaladgálok anyámhoz, hogy főzzön nekem vacsorát, vagy hogy mondja meg, mit mondjak a főnökömnek hogy elengedjen szabadságra, stb. Megoldom egyedül a gondjaimat.

De! Ettől még szeretem az anyámat és érdekel, mi újság van vele és szívesen veszem a tanácsát a dolgaimban, mégha (elvágott köldökzsinórral önálló ember lévén) nem is mindig fogadom meg. Ezt ő is megérti, tudja, hogy különböző emberek vagyunk önálló élettel, de ez nem jelenti azt, hogy nincs szükségünk egymás társaságára.

És ugyanez igaz a testvéremre is! Nagyon szoros a kapcsolatunk és bár nem egy városban élünk, mindkettőnknek van családja, de amilyen gyakran csak tudunk, találkozunk, együtt töltjük az időnket, csinálunk közös programot, sőt, ha lehet, akár anyánkkal közös programot, mert szeretjük egymást.

Nem hiszem, hogy ez baj. Nálad valamiért nem ilyen szoros a családi kötelék a szüleiddel. De gondolj bele: egyszer Nektek is lesz gyereketek. Mit gondolsz, mennyire fogod természetesnek érezni, ha a fiad/lányod hónapokig feléd se néz, pedig megtehetné?

2012. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
8as vagyok. Mi ált. két órát vagyunk ott, szóval igazán kibírható. De ha valaki azt mondná, hogy apámhoz menjünk hetente, égnek állna a hajam. Mondd, hogy az ő szülei, nem a tiéd, te nem vagy olyan viszonyban velük és kész. Neked is jár a saját idő, az érzelmeket meg nem lehet erőltetni, de attól még tiszteled őket.
2012. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi külön látogatjuk a szüleinket nagyrészt. Én itthon vagyok a gyerekekkel (kicsik még) így minden nap elsétálunk apámhoz, kb egy órára. A férjem fuvaros, ha arra van dolga, ő is beugrik az anyjához.

Együtt mind a négyen kb havi egyszer megyünk az ő meg az én szüleimhez.Ami havi két hétvége. Nekem ez is "sok" olyan értelemben, hogy a férjem hajnalban kel, késő délután ér haza, jóformán fürdetünk meg alszunk, alig vagyunk együtt. Nekem is inkább rá lenne igényem, de ha egyszer megyünk az én szüleimhez, nem mondhatom,hogy az övéihez ne menjünk. Ők is unokázni akarnak stb.

2012. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!