Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennél ha anyósodék mikor...

Mit tennél ha anyósodék mikor először meglátogatnak titeket az új lakásban, végignyitogatnának mindent kíváncsiságból? Hívnád többet?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöztünk,berendezkedtünk (ruháim személyes dolgain,pár műszaki cikken kivül én dolgaimmal,mivel én rég nem lakom a szüleimmel,ő most költözött el tőlük).

Meghívtuk a szüleit,megmutattuk,hogy ez itt az otthonunk,itt élünk.

Megkérdeztem mit hozhatok inni,nassolnivaló már volt kikészítve,erre ő: majd kiszolgálom magam,megnézem van-e a kisfiamnak rendes kávéscsésze,azt a tésztát veszem-e amit ő szeret,és elkezdte nyitogatni a konyhaszekrényt.

Először visszafogva magam ki akartam terelni a nappaliba,hogy üljön csak le,mindenünk megvan,vendég ő itt,hozom a kávéját,de akaratoskodott,úgyhogy kicsit kiakadva rászólam hogy felejtse el hogy a dolgaink között fog kutakodni.

Párom itt lépett be és csöndesítette le a toporzékoló anyját,hogy ha nem tetszik hogy nem kutakodhat,akkor továbbiakban vendégség véget is ért.10 percig még morgott hogy ő akkor is meg akarja nézni hogy rendesen van-e vasalva párom ingje,jó mosóporral mosok-e,és hasonlók.Aztán távoztak.

Szerintem többet nem hívom meg (párom rám bízza,neki mind1 hogy havi egyszer ő megy el hozzájuk pár órára vagy ők jönnek hozzánk)



2012. aug. 22. 09:44
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

(ruháim személyes dolgain,pár műszaki cikken kivül én dolgaimmal,mivel én rég nem lakom a szüleimmel,ő most költözött el tőlük).


ruháin akart lenni

És annyiból tartottam fontosnak leírni,hogy szülei pár dolgon kivül semmit nem ismertek berendezésben.


De akkor is milyen már?

2012. aug. 22. 09:46
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Milyen lenne?

Ostoba.

Le kell sz.rni, aztán kész, elhiszem, hogy felhúzott, de nem vesztettél vele milliókat, vagy nem alázott meg mások előtte, sneki nem tud róla, csak barátod látta, aki rá is szólt

2012. aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Mivel én náluk se vendég vagyok, így nem szóltam volna semmit.
2012. aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
55%
megkérdezném, hogy "mama, mit tetszett berakni a szekrénybe, hogy most meg keresi?" Ha azt mondaná, hogy semmit, akkor folytatnám, hogy ugye mama, akkor most már tud mindent, és azt a szekrényt nyitogassa innentől, amelyikbe be is rakott valamit! Ha pedig azt mondaná, hogy valamit rakott bele, akkor meg megkérném, hogy vegye ki, és húzzon el vele. Hacsak nem egy pár millát rakott bele. :)
2012. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem szépen lereagáltátok és párod is a helyén van.

Tényleg te döntöd el. Ez szerintem korrekt.

Véleményem az, hogy karakán fellépés volt, és nem próbálná meg újra, ha eljönne, mert neki lenne megalázó.

Egyébiránt úgy gondolom, a fiacskájának akar ő voltaképen jót, csak nem veszi figyelembe, hogy már külön család vagytok és itt már nem ő irányít.

Nem is gondolnád, hány szülő reagál hasonlóan, de egy-két erélyes fellépés megmutatja nekik hol az egészséges határ.

El tudom képzelni, hogy még néhány, ennél kisebb kardcsörte előfordul, de ha látják, hogy konzekvensen kiálltok, akkor abbamarad és kedélyek elcsitulnak.

2012. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Hát, szerintem az extrém, hogy benéz a szekrénybe. Pofátlan.
2012. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
Most azért lettem lepontozva, mert megírtam, hogy a fenti esetben egy büdös szavam nem lehetne, mert nyugodt szívvel kinyithatom én is az anyós szekrényét? Bár nem teszem meg. nyilván, ha náluk megéhezek és kiveszek valamit a hűtőből a nélkül, hogy kérnék valamit, akkor én se szólhatnék semmit, amennyiben ő is megteszi. Mondjuk nem érdekel, de az volt a kérdés, hogy mit tennék? Leírtam. vagy az a baj, hogy én speciel nem ugatnám le a fejét?
2012. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon furcsa az egész. Az én anyósom nem csinált ilyet, mondjuk én biztos kínosan mosolyogtam volna.

Szerintem a párod jól csinálta, az ő anyja, neki kell kezelnie a helyzetet.

Várj legalább több hónapot a következő meghívással, vagy még többet, addigra talán megszokja, hogy mi a helyzet veletek.

2012. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
Nem az a kérdés, hogy TE a saját kis életedben mit csinálsz ilyen esetben, hanem mit csinálnál ha te lennél a kérdező, aki nem úgy él, mint te meg anyósod.
2012. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam,nekem minden válasz hasznos ami értelmes és nem sérteget.


Nem lett volna bajom a dologgal ha normálisan megkérdezi,hogy "és milyen kávét isztok,hol veszed ezt és ezt,mert a Béluska ezt és ezt szereti,ugye mondta?"

Nem,ő egyszerűen kérdezés nélkül,ugy hogy először voltak nálunk,nyitogatott,és úgy beszélt mint a hülyegyerekkel aki nem képes megkérdezni a párját hogy mit hogy szeret (azt már nem is mondtam hogy megnyugodhat,párom magának vasal ugy ahogy akar,és együtt vásárolunk,nem rajtam múlik)

2012. aug. 22. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!