Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennél ha anyósodék mikor...

Mit tennél ha anyósodék mikor először meglátogatnak titeket az új lakásban, végignyitogatnának mindent kíváncsiságból? Hívnád többet?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöztünk,berendezkedtünk (ruháim személyes dolgain,pár műszaki cikken kivül én dolgaimmal,mivel én rég nem lakom a szüleimmel,ő most költözött el tőlük).

Meghívtuk a szüleit,megmutattuk,hogy ez itt az otthonunk,itt élünk.

Megkérdeztem mit hozhatok inni,nassolnivaló már volt kikészítve,erre ő: majd kiszolgálom magam,megnézem van-e a kisfiamnak rendes kávéscsésze,azt a tésztát veszem-e amit ő szeret,és elkezdte nyitogatni a konyhaszekrényt.

Először visszafogva magam ki akartam terelni a nappaliba,hogy üljön csak le,mindenünk megvan,vendég ő itt,hozom a kávéját,de akaratoskodott,úgyhogy kicsit kiakadva rászólam hogy felejtse el hogy a dolgaink között fog kutakodni.

Párom itt lépett be és csöndesítette le a toporzékoló anyját,hogy ha nem tetszik hogy nem kutakodhat,akkor továbbiakban vendégség véget is ért.10 percig még morgott hogy ő akkor is meg akarja nézni hogy rendesen van-e vasalva párom ingje,jó mosóporral mosok-e,és hasonlók.Aztán távoztak.

Szerintem többet nem hívom meg (párom rám bízza,neki mind1 hogy havi egyszer ő megy el hozzájuk pár órára vagy ők jönnek hozzánk)



2012. aug. 22. 09:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
47%
ez miért családfa kategória? megtalálta a szekrényben az üknagyanyád anyakönyvi kivonatát is, vagy mi?
2012. aug. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Pötyös Panni ***** válasza:
21%

Ez bunkóság! Még a saját Édesanyám is kér egy tányért vagy törölközőt vagy amire éppen szüksége van mikor nálam vendégeskedik.Nem nyúl hozzá semmihez és pláne nem nyitogatja a szekrényeim...Mert ugyebár ezt nem illik!

Sosem szerettem az olyan vendégeket akik mindent végig taperolnak.Én ha vendégségben vagyok leülök oda ahol hellyel kínálnak.Folyó ügyeimet igyekszem otthonra tartogatni de ha minden kötél szakad akkor megkérdem a házigazdát hogy kimehetek-e a mosdóba..

2012. aug. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

anyósod visszaélt a vendégjoggal.


szerintem hívd meg, és ülj le vele beszélni.

mondd el neki, hogy hálás vagy, hogy felnevelte a férjedet, de higgye el, nagyon szereted, és ha nem is mindent úgy csinálsz, mint ő - ahányház, annyi szokás - azért még a férjednek jó dolga van. majdha nem lesz, akkor szól, és kiáll magáért.

nálatok nem szokás, hogy nyitogassa a szekrényt, és kritizálja, hogy mivel mosol, úgyhogy ha jó viszonyt akar, akkor tiszteletben tart titeket (meg hogy felnőtt már a fia), és otthon rendeszkedik.

Ha nem ezt választja, akkor te nem fogod eltűrni a leckéztetés és kutatást, és olyan távolságot fogsz tartani, ami neki később nem lesz jó - pláne, ha lesz unoka.

Nembaj, ha sápyítozik, hátha leesik neki a tantusz.

csak következetesen !

2012. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!