Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennél ha anyósodék mikor...

Mit tennél ha anyósodék mikor először meglátogatnak titeket az új lakásban, végignyitogatnának mindent kíváncsiságból? Hívnád többet?

Figyelt kérdés

Párommal összeköltöztünk,berendezkedtünk (ruháim személyes dolgain,pár műszaki cikken kivül én dolgaimmal,mivel én rég nem lakom a szüleimmel,ő most költözött el tőlük).

Meghívtuk a szüleit,megmutattuk,hogy ez itt az otthonunk,itt élünk.

Megkérdeztem mit hozhatok inni,nassolnivaló már volt kikészítve,erre ő: majd kiszolgálom magam,megnézem van-e a kisfiamnak rendes kávéscsésze,azt a tésztát veszem-e amit ő szeret,és elkezdte nyitogatni a konyhaszekrényt.

Először visszafogva magam ki akartam terelni a nappaliba,hogy üljön csak le,mindenünk megvan,vendég ő itt,hozom a kávéját,de akaratoskodott,úgyhogy kicsit kiakadva rászólam hogy felejtse el hogy a dolgaink között fog kutakodni.

Párom itt lépett be és csöndesítette le a toporzékoló anyját,hogy ha nem tetszik hogy nem kutakodhat,akkor továbbiakban vendégség véget is ért.10 percig még morgott hogy ő akkor is meg akarja nézni hogy rendesen van-e vasalva párom ingje,jó mosóporral mosok-e,és hasonlók.Aztán távoztak.

Szerintem többet nem hívom meg (párom rám bízza,neki mind1 hogy havi egyszer ő megy el hozzájuk pár órára vagy ők jönnek hozzánk)



2012. aug. 22. 09:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

7. válaszoló: nyugi, én a múltkor azért lettem lepontozva, mert nem szeretem a nutellát! :D



Egyébként engem speciel nem zavarna ha anyós körbeszaglászna a lakásban. Nem tartok otthon semmilyen nemzetbiztonsági cuccost :)

És valahol érthető hogy kíváncsi és aggódik. Nagy mérföldkő, ha kirepül az ember gyereke. Akinek van gyereke, az tudja hogy az anyai szív sokszor teljesen lökött, szükségtelen lépésekre is ráveszi a nőket. :)

2012. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

De rendezett szép lakás,nem fogyott le se párom,miért nem lehet normálisan?

Én se megyek hozzá és nyitogatok mindent,hogy mit hogy tárol...

2012. aug. 22. 10:24
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

Az teljesen más, hogy te nem mész hozzá nyitogatni. Még jó. Hiába nem az anyád, kicsit mégis olyan, itt se a nyúl viszi a puskát.


Ezzel együtt az anyós kissé elvetette a sulykot.

2012. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Mitől más hogy én nem megyek,mint hgy ő se jöjjön?

Felnőtt nő vagyok,párom is felnőtt férfi,nem ovisok akiket ellenőrizni kell hogy jól hajtogattuk-e el a ruháinkat...

2012. aug. 22. 10:33
 15/23 anonim ***** válasza:
25%
Látod ezt írtam. Ha te vendég vagy anyósodnál, akkor ne nyúlkáljon ő se a cuccaidhoz. Ne keverjük ide a viszonyokat, az aggódást, a kort. Ennyi erővel te is kihúzogathatnád a konyha fiókokat,mert aggódsz a férjedért.
2012. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

ismerős!! mi 7 éve vagyunk együtt 3 gyerekkel,de a mai napig nem tetszik anyósomnak h nem úgy takarítok,nem úgy vasalok,nem úgy főzök mint ő és szte a fiacskája csak szenved mert neki egy olyan nő kellett volna amilyen az anyukája. a mai napig nem hiszi el h szereti a rakott zöldbabot,mert otthon sose ette meg és szte csak udvariaskodik.


szóval ez nem fog változni,próbáld ne idegesíteni magadat rajta. az jó h a párod melléd állt! az a lényeg!!

2012. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Ismerős szituáció. Én kihívtam a mamát az ajtó elé, aztán mondtam neki, hogy ha a maga neve lesz ide kiírva, majd akkor nyitogathat mindenhová, addig leül a popójára, nyugton van, hallgat, és lehet haza menni. Vendégségben van, nem otthon....hát nem írom le a reakcióját, de képzelhetitek!
2012. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
nálunk após is beszólt,h a közös lakásunk ajtajára mért nem csak a férjem neve van kiírva,miért a vezetéknév magában. mondta férjem h mert nem csak ő lakik benne,hanem más is ilyen vezetéknévvel.
2012. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
alapból azt írtam volna,hogy nem zavarna,a fő kérdést olvasva,hiszen,ahogy korábban írta vki,én is "hazamegyek"hozzájuk,így ő is megteheti itt ugyanezt..Viszont itt tök másról van szó szerintem és itt már én sem hagytam volna szó nélkül..Merthogy ez nem arra ment ki,h megnézze,h hogyan éltek,hanem,h "Béluskának megvan-e mindene.."tudsz-e úgy gondoskodni róla,ahogy ő tenné...egyébként szerintem annyit mondtam volna,h nyugodtan nézzen körbe,de már nagy"gyerekek"vagyunk és a segítsége nélkül is ellátjuk magunkat...
2012. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Pakolj be a felső szekrénybe úgy egy csomó dolgot, hogy ha valaki kinyitja, minden ráboruljon :) Lehet benne egy kis zöld festék is, ami nem jön le... :) :)
2012. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!