Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen rosszindulatú dolgokat...

Milyen rosszindulatú dolgokat követtek el ellened anyósodék? (Apóst is beleértve. )

Figyelt kérdés
Legdurvább cselekedetek,beszólások?Hogy reagáltatok?Ki az aki nyel és ki az aki nem hagyja magát?Férjetek hogy áll a helyzethez?Kiáll mellettetek?
2011. jan. 6. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk ki akarták fizetni az esküvőnket. Mármint hogy ők akarták állni.. és nagyon erőszakosan ránk akarták "tukmálni" a pénzt, de nem fogadtuk el, mert megkerestük a rávalót. Ez volt a "legbosszantóbb" rossz cselekedetük eddig. Imádom őket ! :)
2011. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondta, h biztos jehovák vagyunk(nála ez már komoly sértés), meg átmostuk párom agyát, de egyszer megkérdezte tőlem, h nálunk iszik, meg drogozik-e párom...mindezt azért, mert elege volt az otthoni "légkörből" és hozzánk költözött.

Azóta normalizálódott a helyzet, engem is elfogadtak, legalábbis felém ezt mutatják, és párom is visszaköltözött...de előtte mindennek el lettem hordva...

2011. jan. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Lagzi után egy nappal azt mondta a Férjemnek, -a fiának, aki direkt nem táncolt vele, mert nem akart-

hogy : kisfiam, nem táncoltál velem, de nem baj, mert majd a következő lagzidban pótoljuk.(mindig is kinézett a családból, mást szánt a fiának).

Én meg ott álltam, egy napos menyecskeként, és nem tudtam, köpjek e vagy nyeljek.

Szerencsére Férjem jól megmondta neki a magáét, aztán ott hagytuk. Magának köszönheti.

2011. jan. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
2:34-es, valami előzmény azért "bűzlik" nekem abból, hogy direkt nem táncolt az esküvőjén az anyjával, aki felnevelte...
2011. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk voltak vendégségben és már így is ráhúztak 3 napot a megbeszélt időtartamra. Mikor végre mentek volna el, kivette a hűtőből az egész sajtot, kettévágta és azt mondta, hogy ezt most ő elviszi, mert imádja a sajtot és sokat vett anno a fiának, ideje visszavenni belőle valamennyit... Mondom jó, vigyed :D

Valahol vicces volt a szituáció...

2011. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, a "bűz" az anyja hozzáállása volt, aki a Férjemet szinte kitagadta a családból,mikor testvére született. A Férjem csak felnőtt abban a "családban", csak azt várta, hogy legyen nagykorú, és elköszönt. A lagzira illemből hívtuk meg őket, de már 100szor megbántuk. Hidd el, volt oka, amiért ezt tette.
2011. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megszületett az unokájuk, bejöttek másnap a kórházba meglátogatni. Császáros voltam, kivánszorogtam, kitoltam az ablakhoz a babát, hogy láthassák. Ettől felébredt és sírva fakadt. Az első reakciójuk az volt, hogy biztosan éheztetem, azért sír.

Következő látogatásuk már itthon volt, szintén sírt a lányom, erre: bizotan nem bánik veled jól az anyád, ezért sírsz.

Eltelt azóta 10 hónap, mind a mai napig sírva fakad tőlük a lányom ha meglátja őket, de nem veszik észre magukat.

Nagyon sok van a rovásukon, a férjem első házasságát már tönkretették, most azon mesterkedik anyósom, hogy a mi házasságunkat is tönkretegye, csak azzal nem számolt, hogy a párom eljutott odáig, hogy vissza mer szólni a szüleinek.

2011. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megegyezés szerinti arányban fizetett számlák, a számla az ő nevükre jön. Év végi plusz számla egy 6 jegyű összegről. Szöveg: "Majdnem megállt a szívem, mikor megkaptam ezt a nagy számlát. Aztán rájöttem, hogy ez a tiétek. Fizessétek be".
2011. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti!A problémák anyósomékkal nálunk is az unoka születésével kezdődtek.Én addig érdekeltem őket,amíg meg nem szültem,utána soha egy kérdést nem intéztek hozzám hogy vagyok,hogy élem meg az anyaságot,semmit,csak hogy mennyi tejem van,ez volt a mérce milyen anya vagyok.Apósom látványosan nem örült annak,hogy kislányunk lesz,a fiának is szemrehányást tett,hogy csak lányt tudott csinálni?!Most persze már imádja.Én a kelleténél közelebb engedtem magamhoz őket és vérszemet kaptak.Még a 2 órás megfigyelés sem ért véget a szülés után,már oda hívtam őket,hogy nézzék meg az unokát.Anyósom 3.személyként fölöttünk állt szoptatásnál és igazgatta a mellemen a lányomat,aztán végül az sült ki az egészből hogy én tehetek róla,hogy nincs elég tejem.Mindenféle számomra ismeretlen emberrel példálóztak,hogy náluk jön a tesó és anyuka azt se tudja,hogy hagyja abba a szoptatást.Ott voltak az első fürdetésnél,az első hetekben minden nap este 8-ig.Anyósom táppénzen volt otthon, így egész nap nálunk volt,munka után apósom csatlakozott és estig maradtak.Mindenbe beleszóltak,apósom nem egyszer még azt is elsütötte,menjek vissza dolgozni majd ők nevelik a gyereket,mert mi úgyse értünk hozzá!Soha nem dicsértek még meg semmiért,csak az állandó kritizálás van.Azt éreztetik velem,hogy tudatlanságból vagy direkt,de én rosszat teszek a lányomnak majdnem mindennel.A lázcsillapító kúp emberkínzás,a tápszer moslék,rossz cipőt veszek neki,csak az a jó amit ők vesznek,rászoktattam a cumira,stb.Regényt lehetne írni belőle!Útban van a kistesó,nem tudom mi lesz még itt ezek után.Az első heteket most nem hagyom tönkretenni,ha kell bezárkózom a gyerekszobába,majd észreveszik magukat és hazamennek.Na de legalább közölhetem velük,hogy mivel férjem egyke így a testvérek neveléséről fogalmuk sincs,úgyhogy csönd!Áhh,tiszta ideg vagyok.Költöztünk volna másik városba!
2011. jan. 6. 20:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, az "utolsó előtti" vagyok. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne hagyd magad, igen, és is úgy látom, hogy túl sokat engedtél nekik az elején. Próbálj meg most a második unokánál okos lenni, keményen a sarkadra állni még akkor is, ha ez nekik nem tetszik.

Nekem már van két nagy lányom az előző házasságomból, így anyós az okos tanácsokkal nem nagyon nyomul. Bár, mikor 4 hónaposan azt mondta, hogy adjak neki bab és lencsefőzeléket, hogy jobb legyen az emésztése, hangosan röhögtem.

Férjem szintén egyke, jól elrontották a nevelését, most próbálom a lelkét és az egészségét helyrehozni. A férjem az anyjával kellett egy szobában laknia 30 éves koráig. Onnan nősült meg. Még belegondolni is tragédia. Az egész életére rányomta a bélyegét. Önzők a szülei, és velem is ezt akarják érvényesíteni, de engem keményebb fából faragtak.

Végigondolva a legszemetebb húzásuk eddig az volt ami 3 éve karácsonykor történt. Azóta csak köszönök, max válaszolok a kérdéseikre egy igent vagy nemet, de többre nem vagyok hajlandó. Ezt meg is mondtam nekik.

3 éve meghívtuk őket szentestére délután 4-re. Nálunk mindig ekkor jött a jézuska. Ajándékok a fa alatt, párom becsempészte alá, én a két gyerekkel kisszobában gubbasztva várjuk a jézuska csengetését és persze anyósékat. 1 óra elteltével telefonálnak, hogy nem indul a kocsi, menjen értük a párom. Mondtam, hogy szó sem lehet róla, jöjjenek taxival, majd mi fizetjük. Addig addig erősködtek míg végül a párom elment és délután 4 helyett este 7-re érkeztek. Én a gyerekekkel 3 órán keresztül ültünk a kisszobában és vártunk. Képzelheted, hogy milyen volt a gyerekeknek. Akkor este a vacsoránál egyetlen szót sem szóltam hozzájuk és azóta is módjával. Pontosan tudják, hogy mekkora szemétséget tettek a két gyerekkel, de játszák a szerető pótnagyszülőket. Bla, bla.

Nálunk is pont így van. A vér szerinti unoka a fontos, engem meg sem kérdeznek, hogy jól vagyok e, de nem is hiányzik. Bármit csinál a baba, mindenre azt mondják, hogy az apjától vagy abból a rokonságból örökölte. Mintha anyai ága nem is lenne a gyereknek.

Szerencsére a férjemmel ezeket meg lehetett beszélni, szóltam, hogy állítsa le az anyját, mert nem fogja látni az unokáját. Meg is beszélték, én vagyok a kiállhatalan, de gondolják csak ezt.Kicsit visszavettem a hevületből. Alig találkozunk, én nem szívesen hívom ide őket, inkább elküldöm a gyereket az apjával hozzájuk látogatóba. Nincs felesleges kínos feszengés. Nem érdekel, csak az, hogy nekünk és a 3 gyereknek jó legyen.

Próbáld Te is megbeszélni a pároddal, hátha ő is belátja, hogy ez így nem mehet tovább!

2011. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!