Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérnek tőlem pénzt a...

Jogosan kérnek tőlem pénzt a szüleim?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni és 60-70ezret keresek feketén.


Szülőkkel lakom még.

Kijelentették hogy a fizetésem közel felét adjam be kajába meg a számlákba.

Ez szerintem marha sok mert én meg kb 20-30-at félre szeretnék tenni minden hónapban hogy tudjak magamnak majd autót venni vagy motort mert a busz elég drága és messze van a megálló.


Anyám munkanélküli, de feketén keres azért valamennyit.

Apám nem keres rosszul, kb 2szer annyit mint én.

Az bosszant még hogy apám iszik és cigizik, erre is elmegy sok pénz és ha azt vesszük akkor az innen kieső pénzt nekem kellene pótolni.

Én nem cigizek és nem is iszok.


Sokan ilyen idősen még tanulnak, őket eltartják a szülők.

Azt mondják hogy ráérek még pénzt félretenni. De hogy érnék már rá?! Most vagyok fiatal.

Ha már most pénzt kell beadnom anyáméknak akkor mi lesz ha barátnőm lesz, feleségem, gyerekeim?? Akkor már késő lesz pénzt félretenni mert rájuk megy el a pénz.


2012. szept. 1. 10:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is így van, csak amit én hazaadok pénzt azt odaadják a tesómnak, aki a barátnőjénél lakik és nem dolgozik.... szóval a tesómra keresek. marhajó
2012. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
43%
Akkor ujólag, attól, mert valaki a #26-ban ügyesen lepontozta a Btk-t, a Kérdezőt, ha elkapják a feketemunkáért, aszerint fogják felelősségre vonni, és nem a pontozgatók véleménye alapján.
2012. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
A TB-det azért minden hónapban fizesd, mert gond lesz.
2012. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
55%

#28

Értem én mit írsz.

Én nem arra értettem, hogy jobb lenne ha el lenne törölve.

Csak egyáltalán szomorú, hogy ilyesminek mégis léteznie kell, mert nincs meg az alapból egy családban, és igen ilyenkor bukik, ki amiket leírtál, hogy terrorizálja a gyereket és a többi. Ezt én is tudom, hogy ilyenkor jó ha van, érintett is voltam valamikor. De mégis elszomorít, hogy ennek a létezése, és egyre szigorodó szabályai azt bizonyítják, hogy sok helyütt hiányzik, vagy sose volt, amiért elvileg létrejön egy család.

2012. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

A kérdező egyik válaszában kevesel 10 ezer ft megtakarítást, mert egy buliban elkölt 3-4 ezret.

Erre senki nem reagált. Míg az apát többen is szidjátok a cigi-pia miatt.

Ha a fiatalnak szabad elszórakoznia egy buliban a pénzt, akkor az apának is szabad elinnia, elfüstölnie.

Persze ahol ekkora a pénztelenség, ott egyiket sem lenne szabad. De azért legyünk már fair-ek a követelményeket illetően.

2012. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

# 35/35 ma 14:20


A kérdező azt írta, hogy nem minden hétvégén megy bulizni.

Azért mégha havonta 10 ezret is elkölt erre, az messze van a cigi+a pia árától.

Ha az apuka egy dobozzal elszív egy nap( gondolom nem 3-4 szálat szív), az már kb 21-22 ezer Ft.

Plusz még a pia, ami szintén nem olcsó.

2012. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

36-os

A fele pénzt haza adja, akkor 30 ezerből lehet felrettenni. Oké egyik hónapban lehet csak 15 ezret tud, de ez a felnőtt életben is így van. Amikor van otthona, étele akkor igen is 30 ezerből lehet spórolni.

Nekem havi 12 ezer volt az ösztöndíjam és mégis megtudtam spórolni 60 ezer Ft-ot. Akkor dupla ennyiből ő is tud spórolni.

2012. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

ma 14:42 Persze ebben igazad van, ezt én is így látom.

Gondolom, most a kérdező örül, hogy van végre önálló keresete, s szeretne magára is költeni az elején. Azért valljuk be, mindannyian így voltunk vele az elején. Jó érzés volt, hogy saját pénzből tudtam megvenni ezt-azt.A kezdeti öröm legyen meg.


Sajna az apukája, ha folyamatosan költi a cigire és alkoholra a kemény tízezreket, azt már nem lehet a kezdeti örömnek nevezni.


Én mindig azt mondom, hogy ha keveset keresünk, akkor próbáljunk azon spórolni, ami nem annyira szükséges.


A kérdező is 1-2 hónapig élvezze ki a bulizást, de utána a félretevésre összpontosítson.

2012. szept. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
30 ezer forint teljesen reális szerintem, főleg ha otthon is eszel és a szüleid veszik az ételt, csak az kerül kb. 20 ezer forintba havonta, erre még rájön a rezsi, ami szintén nem kevés. Ha sok pénzetek lenne, nyilván nem kérnének erre a szüleid, te így szerintem teljesen rendben van a dolog. Sajnos ilyen a felnőttek világa!
2012. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem az is furcsa egy kérdésben, hogy te elvárod, hogy a saját fizetésed magadra költsd, ugyanakkor apukádnak meg felrovod, hogy a saját fizetéséből miért költ magára... ez így egy kettős mérce.
2012. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!