Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérnek tőlem pénzt a...

Jogosan kérnek tőlem pénzt a szüleim?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni és 60-70ezret keresek feketén.


Szülőkkel lakom még.

Kijelentették hogy a fizetésem közel felét adjam be kajába meg a számlákba.

Ez szerintem marha sok mert én meg kb 20-30-at félre szeretnék tenni minden hónapban hogy tudjak magamnak majd autót venni vagy motort mert a busz elég drága és messze van a megálló.


Anyám munkanélküli, de feketén keres azért valamennyit.

Apám nem keres rosszul, kb 2szer annyit mint én.

Az bosszant még hogy apám iszik és cigizik, erre is elmegy sok pénz és ha azt vesszük akkor az innen kieső pénzt nekem kellene pótolni.

Én nem cigizek és nem is iszok.


Sokan ilyen idősen még tanulnak, őket eltartják a szülők.

Azt mondják hogy ráérek még pénzt félretenni. De hogy érnék már rá?! Most vagyok fiatal.

Ha már most pénzt kell beadnom anyáméknak akkor mi lesz ha barátnőm lesz, feleségem, gyerekeim?? Akkor már késő lesz pénzt félretenni mert rájuk megy el a pénz.


2012. szept. 1. 10:33
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%

Ezt kellene értelmezni:


85. § Az a gyermek, akinek szabad rendelkezése alatt álló saját keresménye van, ha a szülői háztartásban él, a háztartás költségeihez keresményéből megfelelő mértékben köteles hozzájárulni.

[link]

Az, hogy valaki lepontozta a #2-est, még nem fog változtatni azon, hogy valami jogos-e vagy nem, a kezecskék nyomogatása nem írja felül a családjogi törvényt...

Szóval újólag: igen Kérdező, teljesen jogosan.

2012. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
56%

oké, akkor nézzük meg számszerűleg:

te fizud: 70

apudé: 140

anyudé (nem írtad, de mondjuk legyen) 45


ha a tesód még tanul, akkor CSP, tehát durván 2 kilóból kéne megélnetek 4en. ez egy nagyon alapszintű életre elég, de a cigi, pia nem fér bele.

pontosan jól látod, apád veled fizetteti ki a bagóját, meg a piáját.


na most vagy lefalcolsz, vagy szépen mosolyogva csengetsz minden hónapban. mert apád tuti nem szokik le miattad egyik szenvedélyéről sem.


és sztem ne támadjátok a kérdezőt, mert fiatalon sok embernek álma egy motor, vagy egy kis autó. de ugyanígy gyűjthetne lakásra, vagy tandíjra. gondolom utóbbi esetben már rögtön az apja lenne a köcsög, és nem a kérdező.

2012. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

saját keresménynek számít a feketemunkából szerezett pénz is??


A minimálbér 93.000ft.

Ha ebből vonunk le 30-at akkor marad 63.000, ebből 30-at félretennék akkor is 33-at akár el is tapsolhatok.

Így már mindjárt máshogy hangzana nem?

2012. szept. 1. 12:30
 24/41 anonim ***** válasza:
73%

Mindig picit elszomorodom, mikor családi kérdéseknél, egy idő után a jogokkal jönnek, ami törvénykönyvbe van írva.

Holott a család talán épp arra lenne, hogy amit a világ megkövetel, idegenektől amúgy is kapunk majd életünk folyamán hideget, azon lazítson.

Őszintén szólva, ha engem apám, vagy a szüleim, vagy bárki ilyesmivel jönne, elgondolkodnék, hogy most szeret-e engem igazán. Semmilyen törvény vagy állami jog, nem írhatja felül azt a saját családban egyénileg működő "törvényeket", amiket legjobb esetben, a szeretet és az együtt minden könnyebb vezérel(ne).


Bocs az offért.

2012. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, "saját keresménynek számít a feketemunkából szerezett pénz is?? " - miért, nem te keresed? Egyébként meg szabálysértésnek vagy bűncselekménynek, egy év alatt simán összejöhet akkora összegű adó és TB csalás, hogy mehetsz a sittre...

Utolsó, ha feltűnne a kérdés első szava az, hogy "Jogosan", a kérdés tehát a jog. És igen, aki a kérdésre válaszol, az a joggal jön...

2012. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

De, hogy ez is meglegyen:


Költségvetési csalás


310. § (1) Aki

a) költségvetésbe történő befizetési kötelezettség vagy költségvetésből származó pénzeszközök vonatkozásában mást tévedésbe ejt, tévedésben tart vagy a valós tényt elhallgatja,

b) költségvetésbe történő befizetési kötelezettséggel kapcsolatos kedvezményt jogtalanul vesz igénybe,

c) költségvetésből származó pénzeszközöket a jóváhagyott céltól eltérően használ fel,

és ezzel egy vagy több költségvetésnek vagyoni hátrányt okoz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

[link]

2012. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
55%

"Feketén dolgozok tehát ha az önkormányzat segítene is akkor az én jövedelmemet nem tudja beszámolni a család bevételébe."

Na így legyen ötösöm a lottón, mondtam, hogy ezt csak példának említettem, azaz ott is figyelembe veszik, mert nyilván abból indulnak ki, hogy ahol többen keresnek, ott a kiadások is többfelé oszlanak el. Valószínűnek tartom, hogy azért számítják bele, mert normális esetben ez a valóságban is így működik.

2012. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
38%

#24, ja még egy fontos dolog:

"Semmilyen törvény vagy állami jog, nem írhatja felül azt a saját családban egyénileg működő "törvényeket", amiket legjobb esetben, a szeretet és az együtt minden könnyebb vezérel(ne)" - de, felülírja, és azt kell mondanom, hogy általában SZERENCSÉRE. Egy szülő pl. hiába gondolja az, hogy agyba-főbe verheti a gyerekét, nem teheti, mert a törvény megtiltja. Egy szülő hiába kényszerítené a terhes lányát akár abortuszra akár szülésre a saját akarata ellenére, mert szerencsére a törvény megtiltja. Egy szülő hiába adja elő a "amíg az én kenyeremet eszed" mantrát, mert a törvény nem tesz különbséget szüleivel lakó, és különélő nagykorú között...stb... Szóval igen nagy szerencse, hogy a szülő nem mindenható, hanem jogait korlátozzák és kötelességeit előírják a törvények.

Mondom ezt úgy, hogy egyáltalán nem vagyok jogpozitivista, és szerintem is a konfliktusokat meg kell próbálni magában a családban megoldani...

2012. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"A minimálbér 93.000ft.

Ha ebből vonunk le 30-at akkor marad 63.000, ebből 30-at félretennék akkor is 33-at akár el is tapsolhatok.

Így már mindjárt máshogy hangzana nem?"


Igen bruttóba de mivel neked nincs gyereked így a te minimálbéred nettóban sem lenne 62 ezernél több.

Azért minden hónapban 30 ezret félretenni és 30 ezret eltapsolni nagy luxus a mai világban.

2012. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Jogos is meg nem is. Abban az értelemben jogos, hogy már te is dolgozol, ezért illik belepótolni abba, amit te is fogyasztasz rezsit, amit te is megeszel kaját.


A nem jogos részt arra értettem, hogy édesapád sokat költ alkoholra és cigarettára. Ahol kevés a bevétel, nagyon át kell gondolni, hogy mennyire is engedhetem ezt meg magamnak? Abból a pénzből mennyivel előrébb tudnék jutni?

Esetleg a gyermekeimet támogatni a jövőjük építésében.


Nekem biztos, hogy ez járna a fejembe. Sajnálnám a pénzt cigire és piára, amikor tudom, hogy abból segíthetném a gyerekem.


De nem vagyunk egyformák. Van olyan szülő, aki nem képes, és nem is akar változtatni. Az én kedvemért se tették le az alkoholt. Nem ez a legjobb szülői példa sajnos.

2012. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!