Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérnek tőlem pénzt a...

Jogosan kérnek tőlem pénzt a szüleim?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni és 60-70ezret keresek feketén.


Szülőkkel lakom még.

Kijelentették hogy a fizetésem közel felét adjam be kajába meg a számlákba.

Ez szerintem marha sok mert én meg kb 20-30-at félre szeretnék tenni minden hónapban hogy tudjak magamnak majd autót venni vagy motort mert a busz elég drága és messze van a megálló.


Anyám munkanélküli, de feketén keres azért valamennyit.

Apám nem keres rosszul, kb 2szer annyit mint én.

Az bosszant még hogy apám iszik és cigizik, erre is elmegy sok pénz és ha azt vesszük akkor az innen kieső pénzt nekem kellene pótolni.

Én nem cigizek és nem is iszok.


Sokan ilyen idősen még tanulnak, őket eltartják a szülők.

Azt mondják hogy ráérek még pénzt félretenni. De hogy érnék már rá?! Most vagyok fiatal.

Ha már most pénzt kell beadnom anyáméknak akkor mi lesz ha barátnőm lesz, feleségem, gyerekeim?? Akkor már késő lesz pénzt félretenni mert rájuk megy el a pénz.


2012. szept. 1. 10:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
69%
Ha otthon laksz, akkor valoban illik penzt adnod a csaladi koltsegvetesbe, hiszen aramot, vizet te is hasznalsz es gondolom a kosztodrol is ok gondoskodnak. 30-35 ezer forint egyaltalan nem szamit soknak. Nem irtad, hany eves vagy, de 20 eves kortol annak mar egyertelmunek kell lennie, hogy segitem a szuleimet, ha ok tartanak el. Nyilvan, ha edesanyad nem feketen es tobbet keresne, nem kernenek toled ennyi penzt. Ha egyedul elnel egy alberletben semennyit sem tudnal felretenni.
2012. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen jogosan, még törvényben is le van írva...
2012. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
72%

Így is olcsóbb mintha albérletben laknál.

Keresel 60 ezret leadsz 30 ezret 20 ezret félre teszel 10 ezret pedig elköltesz.

2012. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%
Ebből nem derült ki a korod, de amúgy a válasz nem, szerintem. Ez függ a korodtól is, de én úgy vettem le, hogy a te pénzed nélkül is megtudtok élni. Más részt, más dolog ha te magad ajánlod fel, hogy adsz pénzt. Figyelj 30ezert soknak tartom, bár ez függ, hogy hol laktok és hogyan de ez a pénz jó formán az egész rezsi költséget állná, Plusz kaja is olcsóbb mivel anyukád hármotokra főz és abból többször is esztek. Szóval, ha nagyon azt akarják, hogy fizess akkor számoljanak el veled minden számlával és kaja pénzel és te természetesen csak a harmadát fizessed, mert ez így igazságos.
2012. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem tök jogosan kérnek. Én ahogy elkezdtem dolgozni, magamtól adtam be a rezsire, kajára. És tényleg olcsóbb így, mintha albiban élnél egyedül, és az egész havi kiadást kéne állnod. Eddig eltartottak a szüleid, most már van kereseted, szállj be. Így kezdődik az önállóság :)
2012. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
68%

Én ösztön díjas iskolába járok havi 23.000ft ott kapok .

Na aból egy 5-öst adok a szűleimnek + magamnak veszem a bérletett ( 4000ft ) A kutyámnak én veszem a tápot , saját pénzemből ruháztatom magam.

Fűzeteket , író szereket is magamnak kell meg vennem .

Szóval szerintem ha a szüleid tartanak el kutya kötelességed támogatni őket !

Abból a maradék 20-30 ezer ft odból is tudsz valamennyit félre tenni .

Csak okosan bány a pénzel !

16/L

2012. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
66%

Jah, mert a szülői házban 18 éves kor után csak albérlő lehetsz mi?


Nem tudom, én ha 60 sz@ros ezrest keres meg a gyerekem egy fillárt nem kérnék el, mivel ha a szülője vagy nem a saját megélhetésed szeretnéd pótolni, nem azért nevelted fel, hanem mert szerettél volna gyereket. Ha félre tesz havi 50 ezret, lehet lesz annyija, hogy hitel nélkül vehessen később garzon vagy 1,5 szobás lakást esetleg kisvárosban házat. Én segíteném a gyerekem nem lehúznám.

2012. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
Személyiség kérdése. Lehet prédikálni, hogy így helyes, de nem feltétlenül. Én amikor elkezdtem dolgozni megkérdeztem anyámat, hogy mennyivel szálljak be. Azt válaszolta semmit nem kér, mert az ő szülei sem kértek tőle. Ha megszorul, majd kér.
2012. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%
Még szép, hogy jogos, ott laksz, eszed a kaját, használod a fűtést stb. És még jól is jársz, mert 30ból sehol máshol nem jössz ki rezsivel, kajával stb.
2012. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
41%

Így, hogy te sem keresel túl jól, szerintem sem jogos a követelésük. Az, hogy te is ott eszel, fogyasztod a vizet és az áramot egy olyan dolog, hogy ha eddig is tudták fizetni, fizessék továbbra is, attól, hogy dolgozol, még a gyerekük vagy, akiért felelősséget kell vállalniuk. Te majd viszonzod mindezt akkor, amikor őket hetente orvoshoz kell vinni, meg pelenkázni, kézzel kell őket etetni, eljön majd annak is az ideje.


Én megpróbálnék kompromisszumot kötni, pl. így: mi lenne, ha ezután te állnád az alapélelmiszereket (olaj, tojás, liszt), meg a tisztítószereket. Így azért kevesebbet kell beleadnod, de legalább adsz valamit, sokan még ennyit sem tudnának.


És igen, igazad van: most vagy fiatal, most laksz még a szülőknél, pont most tudnád megtenni, hogy félrerakj erre-arra, később már nem nagyon fogsz tudni, hacsak nem találsz valami zsírosabb állást.

2012. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!