Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérnek tőlem pénzt a...

Jogosan kérnek tőlem pénzt a szüleim?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni és 60-70ezret keresek feketén.


Szülőkkel lakom még.

Kijelentették hogy a fizetésem közel felét adjam be kajába meg a számlákba.

Ez szerintem marha sok mert én meg kb 20-30-at félre szeretnék tenni minden hónapban hogy tudjak magamnak majd autót venni vagy motort mert a busz elég drága és messze van a megálló.


Anyám munkanélküli, de feketén keres azért valamennyit.

Apám nem keres rosszul, kb 2szer annyit mint én.

Az bosszant még hogy apám iszik és cigizik, erre is elmegy sok pénz és ha azt vesszük akkor az innen kieső pénzt nekem kellene pótolni.

Én nem cigizek és nem is iszok.


Sokan ilyen idősen még tanulnak, őket eltartják a szülők.

Azt mondják hogy ráérek még pénzt félretenni. De hogy érnék már rá?! Most vagyok fiatal.

Ha már most pénzt kell beadnom anyáméknak akkor mi lesz ha barátnőm lesz, feleségem, gyerekeim?? Akkor már késő lesz pénzt félretenni mert rájuk megy el a pénz.


2012. szept. 1. 10:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen igazuk van. Ha már nem tanulsz hanem dolgozol akkor igen is adj bele a költségekbe mert minek tartsanak el ők, ha neked is van kereseted. Igaz ebből esélytelen hogy el legyél egyedül de valamennyit illik beadnod. Én 21 éves vagyok Havonta durván 85-90 ezret keresek abból 30-40 ezret beadok a családi kasszába, igaz szüleim csak a 30 ezret kérik de én egy 10 essel adok többet mert a családi autót is rendszeresen használom amit mindig apám tankol meg mert amikor ő elindul vele első útja a benzinkút akár üres a tank akár a felénél van még akár majdnem tele van.

Az én szüleim nekem azt mondták hogy ugye beadom a pénzt akkor a másik felét tegyem el én késöbbre és vegyek le maximum egy 10 est amolyan zsebpénznek és azt költsem el szórakozásra. Neked is ezt mondom hogy keresel 70 ezret annak a felét ami 35 ezer nem olyan sok szerintem beadod a maradékot meg félre teszed. Hidd el ez így jobb lesz a szüleid ezzel is nevelnek téged hogy felkészülj az életre hogyha majd külön mész akkor akár a teljes fizetésed is elúszhat azért hogy a közüzemi díjakat fizesd meg enni tudj. Oké hogy fiatal vagy és spórolni szeretnél, de ha nagyon akarsz dolgozni biztos hogy fogsz találni. Én a munkám mellett alkalmi munkát is vállalok. Heti 2 alkalommal szóró lapozok, meg van hogy eljárok maszekolni de az nagyon ritka és ennyi. Én nem ülök a gép elött munka után, akkor is dolgozok valamit vagy itthon vagy szóró lapozok de valamit csinálok, aztán estefelé netezek 1-2 órát és alszok ennyi. Ameddig fiatal vagyok és nincs még senkim addig dolgozok egésznap hétvégén partyzok egy kicsit meg pihenek akkor vagy maszekolok apámmal vagy itthon dolgozok vagy csak pihenek, ennyi nekem bőven elég és ennyi. Ha már lesz kapcsolatom külön lakásom vagy házam akkor már lesz remélhetőleg tartalékom, egy jobb munkám 2 fizetés és ebből bőven eltudnám/tudnánk tartani magamat/magunkat.

2012. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
58%

Jogos.Itt nem a szüleiddel van gond hanem Magyarországgal.

60-70-ezerböl nehéz bármit is csinálni.

2012. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen jogos,hogy ne a szüleid tartsanak el. Nem autóra kell gyűjtened,mert az a te helyzetedben luxus. Az ára és a fenntartása sokkal többe kerül,mint a buszbérlet. Fiatalként pedig tudsz gyalogolni is. Vidéken nincsen busz,ott még az idősek is kénytelenek gyalogolni.

Nagyon sokan,akik tanulnak,dolgoznak mellette,mert nem mindenkit tartanak el a szülők. Sokukat nem is tudnák eltartani.

2012. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Ditta323 ***** válasza:
84%
Szerintem sem. Nem tudom apud milyen erős dohányos, ha elmegy neki napi egy doboz /kb 700 ft. 1 doboz/ azt szorozd fel 30 nappal. Elég sok elmegy rá. Mikor még én is otthon laktam megkérdeztem anyut mennyit adjak neki, de sosem fogadta el. Most hogy elköltöztem a lakás törlesztőjét meg a rezsit kifizetem neki, de a kocsi kötelezőjét és súlyadóját már nem fogadja el. Ha nekem is lesz egyszer gyerekem én sem fogom lehúzni hanem segíteni fogom addig ameddig tudom.
2012. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Ditta323 ***** válasza:
57%
23/L
2012. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem teljesen jogos. Ha belegondolok, ha valaki valamilyen támogatást igényel mondjuk az önkormányzattól, akkor is beleszámít minden ott élő jövedelme, ott sincs olyan, hogy ja hát ő a szülők gyereke, akkor azt nem számoljuk bele, mert az az ő kis pénzecskéje. Ott is figyelembe veszik mindenki keresetét, egyértelműen azért, mert ahol többen keresnek, ott normális esetben a kiadások is jobban eloszlanak. (Már várom, ki fog belemagyarázni, hogy hát itt nem is így van, nekik előrebocsátom, hogy ez csak egy példa volt.) Ha ti egy család vagytok, akik együtt élnek, ott a kiadások is közösek, akkor hol lenne már az igazságos, hogy te mégsem szállsz be ezekbe?

Ez az "eddig is fizették, akkor ezután is tudják fizetni" meg nagyon rossz duma. Ahogy látom, azért annyira nem keres jól senki ebben a családban, a szülőknek nem járna az, hogy egy felnőtt gyerek mellett legalább egy kicsit könnyebb legyen?

2012. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
64%
Általában minden családnál igy müködik,nálunk is!És még mindig olcsóbb mintha albiban kéne laknod!Úgy még félre se tudnál rakni,mert olyan keveset keresel!
2012. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Feketén dolgozok tehát ha az önkormányzat segítene is akkor az én jövedelmemet nem tudja beszámolni a család bevételébe.

Anyám nem tud elmenni közmunkára mert az egy főre jutó jövedelem a családban meghaladja azt a határt. Ja azt nem mondtam hogy van egy tesóm is, ő nem dolgozik.


Jó nektek hogy a szülők nem kérnek pénzt. Nálunk olyan nincs hogy apám v. anyám nem fogadná el a pénzt. Azt se bánnák ha az egész keresetemet leadnám nekik.

Havi 10 ezer nem elég költőpénznek.

ha elmegyek valahova hétvégén akkor az minimum 3-4 ezer forint. Nem megyek minden hétvégén.

Ja és nem a megtakarított pénzemből szeretném az őszi ruházatot megvenni.

2012. szept. 1. 11:30
 19/41 anonim ***** válasza:
67%

Jogos. Valóban nagyon rosszul kerestek mindannyian. Apukád a 120 ezrével szintén átlag alatti. Ezért mindenképpen szükséges hozzájárulnod a közös költségekhez.

De ha nem így gondolod, menj és állj a saját lábadra. Rájössz majd, hogy 30-40-et ki kell fizetned, hogy idegenekkel együtt bérelhess egy szobát, további 30-at kiadhatsz, csak hogy egyél. És akkor még a buszmegállóba sem gyalogolhatsz el (bármilyen messze is van), mert a bérletre már nem marad pénzed.

2012. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
71%
Qrva drága az élet M.O.-n a fizetések meg kicsik...,ez van!:S
2012. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!