Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan érzem azt, hogy a...

Jogosan érzem azt, hogy a szüleim nagyon rövid pórázon tartanak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 14 éves vagyok, fiú, romániába élek és hát a szüleim gyakorlatilag szinte semmit se engednek mostanába nekem. Tudom, hogy sokat kell tanuljak, ez meg is van, de azért hétvégén elengedhetnének már valahova...

Van egy nővérem, akinek egyetlen barátja/barátnője sincs, mivel a szüleim vele is ezt csinálták... Nekem jelenleg van egy pár haverom, barátnőm is van, de csak suli után tudok velük lógni 5-10 percet, mert a szüleim SEHOVA SE ENGEDNEK EL SZÓRAKOZNI... Attól félek, hogy őket is elveszíthetem, de hiába mondom a szüleimnek, hogy velem is az lesz, mint nővéremmel, semmit se könnyítenek, + most meg sírnak, hogy nővéremnek nincsenek barátai, nincs kivel elmennyen bulizni, stb...

Egy másik dolog: nővérem nagyon kényes, és ezt is én szívom meg: ő jelenleg egyetemen van és minden hétvégén hazajön... Ezzel még semmi gond nincs, de neki a személyvonat nem felel meg(3k), hanem intercityvel jön,(16k), ami viszont már havonta nagyon sokba van nekünk. Az egyetem kezdete óta egy új ruhát se kaptam, már szinte mindenemet kinőttem, a nővérem meg hetente hazajön, 3 szobás kertes lakást béreltek neki az egyeteme melett, nekem pedig itthon azt se engedik, hogy az ő szobályába beköltözzek.

Csak szerintem nagyon igazságtalanok? A szülinapomra kapott pénzemet is elvették, pedig abból akartam volna venni valami normális ruhát magamnak...


2012. márc. 11. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez igazságtalanság. Lehet le kellene ülnötök és beszélnetek kellene erről!

De úgy hogy a nővéred is ott legyen. Mond el nekik is ezeket, és hogy próbáljanak meg úgy megoldani mindent, hogy igazságos legyen!

Pl, szánja rá magát a nővéred, hogy más albérletbe menjen, vagy koliba, illetve hogy simán kibírhatja azt az 1-2 órával több időt, hiszen ha nincsenek barátai, akkor minek sietni? a vonaton is lehet tanulni!

2012. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jogosan erzed azt :( nagyon remelem hogy ez nem tart igy sokaig nektek
2012. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,nem szidni akarom a nővéred,de lehetnének abból a pénzből új ruháid,ha a kényes p.csáját nem intercityvel fuvaroztatná.13 ezerből új ruha?Mint a szél!És ha rendesen tanulsz,ami biztos így van,nem értjük mi az akadálya,hogy elengedjenek téged egy kicsit kikapcsolódni a barátaiddal.
2012. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát első tanuló voltam...
2012. márc. 13. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogosan érzed!! Ezt igenis meg kell beszélned a szüleiddel!
2012. márc. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fúú nagyon sajnállak. Remélem gyorsan megváltozik ez drukkolok neked.
2013. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!